•                  
شنبه , ۰۶ آذر , ۱۴۰۰
شنبه, نوامبر 27

برگزاری دستکم ۵ تجمع اعتراضی

0
259

امروز شنبه ۱۱ اسفند ماه و در ادامه تجمعات اعتراضی روزانه شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و دیگر موارد مدیریتی کشور را در بر میگیرد شماری از شهروندان شهر چرمهین در استان اصفهان، جمعی از خریداران خودروهای ثبت نامی از گروه خودروسازی ایران خودرو در مقابل ساختمان وزارت صنعت معدن و تجارت در تهران، گروهی از کارگران کارخانه بلبرینگ سازی تبریز، گروهی از کارگران خطوط ابنیه فنی تراورس لرستان در شهرستان درود و جمعی از خریداران خودروهای ثبت نامی از شرکت خودرو سازی کرمان موتور در مقابل ساختمان مجلس در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات صنفی خود شدند.

به گزارش حقوق بشر در ایران، امروز شنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۷، شماری از شهروندان شهر چرمهین در اعتراض به عدم اتمام پروژه های چندین ساله راه سازی، دست به تجمع زدند.

به گفته معترضان، عدم اتمام پروژه های ورودی شهر چرمهین از سمت شهرهای باغ بهادران و زمان آباد، باعث حوادث رانندگی متعددی شده است.

چـِرمَهین از شهرهای شهرستان لنجان در استان اصفهان است.

تجمع خریداران خودروهای ثبت نامی ایران خودرو در تهران
به گزارش حقوق بشر در ایران، امروز شنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۷، جمعی از خریداران خودروهای ثبت نامی از گروه خودرو سازی ایران خودرو، نسبت به برآورده ‌نشدن مطالبات‌شان، در مقابل ساختمان وزارت صنعت معدن و تجارت در تهران اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

معترضان دلیل تجمع خود را در اعتراض به گرانی قیمت‌های اعلام شده و عدم تحویل خودرو، عنوان کردند.

تجمع کارگران کارخانه بلبرینگ سازی تبریز
به گزارش حقوق بشر در ایران، امروز شنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۷، گروهی از کارگران کارخانه بلبرینگ سازی تبریز، در اعتراض به معوقات مزدی خود، در مقابل ساختمان فرمانداری این شهر اقدام به برگزاری تجمع کردند.

کارگران بلبرینگ سازی تبریز دستکم ۷ ماه دستمزد از کارفرما طلب دارند.

تجمع کارگران خطوط ابنیه فنی تراورس لرستان
به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از  ایلنا، امروز شنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۷، گروهی از کارگران خطوط ابنیه فنی تراورس لرستان در اعتراض به پرداخت نشدن دست کم سه ماه معوقات مزدی مقابل ساختمان استانداری در شهرستان درود تجمع کردند.

دلیل تجمع این کارگران پرداخت نشدن دست‌کم سه ماه (آذر، دی و بهمن) از معوقات مزدی و تاخیر در پرداخت عیدی و پاداش پایان سال ۹۷ عنوان شده است.

از قرار معلوم این کارگران بخشی از نیروهایی هستند که از طریق شرکت‌های پیمانکاری «تراورس» در خطوط ابنیه فنی راه‌آهن ناحیه لرستان مشغول کارند و گفته می‌شود که مجموع کارگران پیمانکاری شاغل در خطوط ابنیه فنی راه‌آهن لرستان که تعدادشان به بیش از ۴۰۰ نفر می‌رسد، سال‌هاست که با عدم دریافت به موقع معوقات مزدی روبرو هستند.

طبق اظهارات کارگران معترض، از دیگر مطالبات صنفی کارگران خطوط ابنیه فنی تراورس لرستان مشکل بیمه تامین اجتماعی و تکمیلی است.

آنها در تشریح مشکلات بیمه تکمیلی خود گفتند: “با وجود آنکه کارفرما همه کارگران را تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار داده است و هر ماه مبالغی از حقوق کارگران بابت بیمه تکمیلی کسر می‌شود اما کارگران از خدمات بیمه تکمیلی به دلیل آنچه واریز نشدن حق بیمه تکمیلی به حساب شرکت بیمه‌گر عنوان می‌شود، بهره‌مند نیستند”.

کارگران تراورس لرستان یادآور شدند: “پیش از این نیز به دلیل بی توجهی مدیریت کارفرما نسبت به مشکلاتشان، اعتراضی مشابهی را انجام داده بودند”.

شرکت تراورس یکی از شرکت‌های اقماری راه‌آهن است که امور نگهداری خط و ابنیه فنی خط آهن را انجام می‌دهد.

تجمع خریداران خودروهای ثبت نامی کرمان موتور در تهران
به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از آنا، امروز شنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۷، جمعی از خریداران خودروهای ثبت نامی از شرکت خودرو سازی کرمان موتور در اعتراض به گرانی قیمت‌های اعلام شده، عدم تحویل خودرو و نسبت به برآورده ‌نشدن مطالبات‌شان، در مقابل ساختمان مجلس اقدام به برگزاری تجمع کردند.

تجمع کنندگان با در دست داشتن پلاکاردهایی مبنی بر اینکه شرکت کرمان موتور و وزارت صنعت به قراردادهای خود در قبال فروش خودرو عمل نمی‌کنند، از نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواستار شدند تا به مشکلات آنان رسیدگی کنند.

مشتریان معترض شرکت کرمان موتور اذعان کردند که ۹ ماه است در طرح پیش فروش خودروهای این شرکت ثبت نام کرده‌اند اما شرکت کرمان موتور اکنون در موقع تحویل خودرو برخلاف آنچه در قرارداد مرقوم شده است، از آنان قیمت روز خودرو را طلب کرده‌اند که این امر خلاف قانون است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: