•                  
یک شنبه , ۱۴ آذر , ۱۴۰۰
یکشنبه, دسامبر 5

برگزاری دستکم ۲ تجمع اعتراضی

0
416

حقوق بشر در ایران – طی روز جاری, با توجه به گسترش نارضایتی شهروندان در شهرهای مختلف ایران از موارد مختلف نقض حقوق شهروندی در بسیاری از زمینه های اقتصادی, اجتماعی و فرهنگی که در راستای مطالبات به حق این شهروندان, جمعی از مالکان خودروهای اروندی, جمعی از فرهنگیان بازنشسته برای احقاق حقوق از دست رفته شهروندی خود تجمعات اعتراضی را برگزار کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از خبرگزاری صدا و سیما مرکز آبادان، امروز شنبه ۵ مردادماه ۱۳۹۸, در ادامه تجمعات اعتراضی روزانه شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور را در بر میگیرد, جمعی از دارندگان خودروهای اروندی امروز با تجمع مقابل استاندار خواستار ترخیص خودروهایشان از گمرک شدند.

آنان با گلایه مندی از اوضاع پیش روی اعلام کردند: روزانه ۷۰ هزار تومان از هر مالک برای پارکینگ گرفته می شود.

بر اساس قانون ورود ماشینهای ۲ هزار و ۵۰۰ سی سی ساخت آمریکا به داخل کشور ممنوع است.

تجمع اعتراضی فرهنگیان بازنشسته

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایران کارگر, صبح امروز شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۸, شمار کثیری از فرهنگیان بازنشسته در اعتراض به پرداخت نشدن پاداش پایان خدمت خود در تهران مقابل سازمان برنامه و بودجه یک تجمع اعتراضی برگزار کردند. بازنشستگان خواستار پرداخت پاداش پایان خدمت خود شدند.

این فرهنگیان که در سال ۱۳۹۷ بازنشسته شده‌اند، می‌گویند: «در شرایط وخیم اقتصادی هر گونه تاخیر در پرداخت پاداش پایان خدمت،وضعیت معیشیت خراب ما را به‌ مراتب غیر قابل تحمل کرده است.»

فرهنگیان بازنشسته همچنین اعلام کردند که با توجه به نرخ تورم و کاهش ارزش ریال، هر ماه که می‌گذرد از ارزش واقعی پاداش کاسته می‌شود و این به ضرر ما بازنشستگان است.

این فرهنگیان در ادامه گفتند: «تاخیر در پرداخت پاداش پایان خدمت که تنها امید ما برای سال‌های بازنشستگی و پیری است، ارزش آن را به شدت کاهش می‌دهد؛ با توجه به نرخ تورم، از ارزش واقعی پاداش، هر ماه که می‌گذرد، کاسته می‌شود و این، به ضرر ما بازنشستگان است.»

فرهنگیان بازنشسته از مسئولان سازمان برنامه و بودجه درخواست دارند بودجه کافی در اختیار آموزش و پرورش قرار دهد تا این نهاد بتواند پاداش پایان خدمت بازنشستگان را پرداخت کند.

بازنشستگان دستنوشته‌هایی در درست داشتند که بر روی آنها نوشته شده بود: «فرهنگی می‌میرد ذلت نمی‌پذیرد»، «پاداش بازنشسته حق مسلم ماست»، «نیروی انتظامی به هوش باش معلمیم نه اوباش»، «تا پاداش را نگیریم از پا نمی‌نشینیم».

آنها همچنین بر روی یک بنر نوشته بودند: (پاداش پایان خدمت بازنشستگی حق مسلم ماست ) ما فرهنگیان بازنشسته ۱۳۹۷ بعد از سی سال خدمت صادقانه و سپری شدن قریب یک سال، خواهان پرداخت یکجا و سریع پاداش پایان خدمت خود هستیم.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: