•                  
جمعه , ۲۳ مهر , ۱۴۰۰
شنبه, اکتبر 16

برگزاری دستکم ۴ تجمع اعتراضی

0
323

امروز شنبه ۱۸ اسفند ماه و در ادامه تجمعات اعتراضی روزانه شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور را در بر میگیرد تعدادی از کارگران اخراج شده منطقه ویژه عسلویه، جمعی از مالباختگان موسسه ثامن الحجج در مقابل ساختمان بانک مرکزی، گروهی از پرسنل بیمارستان پارسیان تهران و شماری از کارکنان شاغل در دفاتر سهام عدالت در مقابل ساختمان سازمان بهزیستی کشور، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات صنفی خود شدند.

به گزارش حقوق بشر در ایران، امروز شنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۷، تعدادی از کارگران اخراج شده منطقه ویژه عسلویه، در اعتراض به مطالبات مزدی پرداخت نشده خود، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

کارگران معترض می‌گویند: “نه ماه است که حقوق نگرفته‌ایم، اجاره نداده‌ایم، بدهکار سوپر مارکت هستیم، جلوی خانواده خجالت می‌کشیم. اگر حقوق ما را بدهند،(همه حقوق) را باید بابت بدهی به طلبکاران بدهیم. صاحب‌خانه بیرونمان کرده و سه ماه است خانه‌ای نداریم.»

تجمع مالباختگان موسسه ثامن الحجج در تهران
به گزارش حقوق بشر در ایران، امروز شنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۷، جمعی از مالباختگان موسسه ثامن الحجج، نسبت به برآورده ‌نشدن مطالباتشان، در مقابل ساختمان بانک مرکزی در تهران، اقدام به برگزاری ‎تجمع کردند.

این افراد در اعتراض به مجوزهای داده شده به این موسسه و عدم نظارت و پاسخگویی و در خواست تسریع در روند رسیدگی به پرونده اقدام به برگزاری تجمع کردند.

اعتراض سپرده گذاران موسسه‌های مالی و اعتباری از دو سال پیش آغاز شد و دولت و بانک مرکزی پرداخت مطالبات سپرده گذاران از طریق بانک‌های دولتی و خصوصی را متعهد شدند.

بر اساس ادعای بانک مرکزی تا به حال مطالبات بیش از ۹۵ درصد سپرده گذاران پرداخت شده است.

تجمع پرسنل بیمارستان پارسیان تهران
به گزارش حقوق بشر در ایران، امروز شنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۷، گروهی از پرسنل بیمارستان پارسیان تهران در اعتراض به مطالبات مزدی پرداخت نشده خود، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

بیمارستان پارسیان یکی از بیمارستان‌های شهر تهران است که در محله سعادت‌آباد واقع است.

تجمع کارکنان شاغل در دفاتر سهام عدالت
به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا، امروز شنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۷، شماری از کارکنان شاغل در دفاتر سهام عدالت در اعتراض به نامشخص بودن وضعیت شغلی و معوقات مزدی خود، در مقابل ساختمان سازمان بهزیستی کشور و مقابل ساختمان وزارت اقتصاد در تهران تجمع کردند.

منابع کارگری در دفاتر سهام عدالت گزارش دادند: دلیل اجتماعات صنفی کارکنان سهام عدالت علاوه بر وضعیت نامشخص مطالبات مزدی و شغلی حدود ۱۵۰۰ نفر از کارکنان دفاتر سهام عدالت، در انتقاد به برخورد توهین‌آمیز با چند نفر از همکاران معلول جسمی در مقابل سازمان خصوصی سازی صورت گرفته است.

کارکنان دفاتر سهام عدالت در تشریح جزئیات این خبر گفتند: “صبح روز سه‌شنبه (۱۴ اسفند ماه) در سومین روز از اعتراض کارکنان دفاتر سهام عدالت مقابل ساختمان سازمان خصوصی‌سازی؛ برخورد توهین‌آمیزی با چند تن از همکاران معلول مقابل پارکینگ این سازمان شد که واکنش تعدادی از انجمن‌های مدنی را نیز در پی داشت”.

کارکنان سهام عدالت در واکنش به این اقدام بعد از اجتماع در مقابل ورودی سازمان خصوصی‌سازی، صبح امروز شنبه (۱۸ اسفند ماه) برای پیگیری حقوقی این موضوع مقابل سازمان بهزیستی کشور تجمع کرده و درخواست پیگیری کرده‌اند.

کارکنان معترض سهام عدالت کشور که همگی از مددجویان تحصیلکرده نهادهای حمایتی بهزیستی و کمیته امداد امام و از اقشار ضعیف جامعه‌اند، درباره سوابق مشکلات خود گفتند: “مشکلات کارکنان سهام عدالت از ۴ تا ۵ سال پیش همزمان با الکترونیکی شدن ثبت نام مشمولان آغاز شده و از آن موقع تا هم‌اکنون مسئولان بدون توجه به پرداخت مطالباتمان و مشخص کردن وضعیت شغلی‌مان ما را به حال خود رها کرده‌اند”.

به گفته کارکنان سهام عدالت؛ علاوه بر همه مشکلاتی که طول سالیان خدمت آنها در شهرستان‌ها و مناطق محروم کشور متحمل شده‌اند، مسئولان مربوطه در پاسخ به پیگیری‌های آنها می‌گویند: “به شما نیازی نیست”.

آنها با بیان اینکه تقریبا هر چند وقت یکبار با جیب خالی خانواده‌هایمان را در شهرستان‌های مختلف رها کرده و برای وصول مطالباتمان به تهران سفر می‌کنیم، افزودند: “در نتیجه این همه دوندگی چیزی به جز توهین عایدمان نشده است”.

از قرار معلوم اعتراض کارکنان سهام عدالت از حوالی ظهر امروز به مقابل ساختمان وزارت اقتصاد انتقال پیدا کرده است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: