•                  
دوشنبه , ۰۸ آذر , ۱۴۰۰
دوشنبه, نوامبر 29

برگزاری دستکم ۳ تجمع اعتراضی

0
333
تجمعات اعتراضی در شهرهای ایران

امروز شنبه، در ادامه تجمعات اعتراضی روزانه شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور را در بر میگیرد, شماری از مربیان پیش دبستانی خوزستانی در مقابل ساختمان استانداری خوزستان، جمعی از دانش‌آموزان در مقابل ساختمان سازمان سنجش در تهران و گروهی از خانواده‌های بازداشت شدگان روز جهانی کارگر در مقابل زندان اوین، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از ایرنا، امروز شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸، در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان در شهرهای مختلف کشور که با هدف دستیابی به خواستها و حقوق شهروندی به حق آنها صورت میگیرد, شماری از مربی‌های پیش دبستانی خوزستانی، در مقابل ساختمان استانداری خوزستان، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

مربیان پیش دبستانی از شوشتر، ایذه، باغملک، شاوور، باوی، کارون و نواحی چهار گانه اهواز که در این محل تجمع کردند، خواستار جذب نیرو به صورت حق‌التدریس هستند.

یک مربی باسابقه از شهرستان اهواز که خواست نام وی ذکر نشود در این تجمع گفت: “آموزش و پرورش به جای اینکه مربیان پیش دبستانی را حق‌التدریسی کند پیشنهاد خرید خدمات داده که با این کار وضعیت شغلی کلیه مربیان پیش دبستانی با استرس روبه رو خواهد شد”.

وی افزود: “با توجه به هزینه‌های پرداختی بیمه تامین اجتماعی در سال جدید و افزایش آن تا هفت میلیون ریال، دیگر حقوقی برای مان باقی نمی‌ماند، و باید تمام حقوق دریافتی خود را به بیمه بدهیم”.

یکی دیگر از مربیان پیش دبستانی از شهرستان کارون گفت: “در چند روز اخیر سه بار در اعتراض به اینکه چرا مربیان با سابقه حق‌التدریس تبدیل وضعیت نمی‌شوند اعتراض کردیم اما تاکنون هیچ یک از مسئولان پاسخگوی ما نبوده‌اند”.

وی ادامه داد: “تعدادی مربی کم سابقه پیش دبستانی برای تبدیل وضعیت معرفی شده‌اند که بی انصافی است در حالی که در بین همین مربی‌ها افرادی باسابقه کار بالا وجود دارد اما بدون هیچ‌گونه اولویت و امتیازی تبدیل وضعیت نشده‌اند”.

این مربی پیش دبستانی ادامه داد: “ما خواستار تبدیل وضعیت خود هستیم و تا زمان پاسخگویی مسئولان به اعتراضات خود ادامه خواهیم داد”.

وی با بیان سلیقه‌ای عمل کردن استخدام مربیان، گفت: “مربیان پیش دبستانی که پایه ابتدایی آموزش هستند اگر با روحیه و انرژی سر کلاس خود حاضر نشوند نمی‌توانند به خوبی به رسالت خود عمل کنند”.

وی افزود: “چطور با مربی بی‌انگیزه، انتظار داریم شاگردانی موفق پرورش پیدا کنند؟”

یک مسئول روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خوزستان در این باره گفت: “این یک موضوع وزارتی است و استخدام مربیان پیش دبستانی از طریق وزارتخانه و از طریق آزمون در ۶۳ رشته مورد نیاز انجام می‌شود و این موضوع اطلاع رسانی شده است.

گفتنی است؛ در یک هفته گذشته تعدادی از مربیان پیش دبستانی استان در اعتراض به آنچه که تبدیل وضعیت نشدن خود اعلام کردند سه بار تجمع کردند.

حدود هفت هزار مربی پیش دبستانی در خوزستان فعالیت دارند.

تجمع شماری از دانش‌آموزان در تهران
به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایران اینترنشنال، امروز شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸، جمعی از دانش‌آموزان برای درخواست تعویق زمان برگزاری کنکور سراسری ۹۸، در مقابل ساختمان سازمان سنجش در تهران، دست به تجمع زدند.

در جریان این تجمع دو تن از معترضان توسط نیروهای انتظامی بازداشت شدند.

تجمع خانواده‌های بازداشت شدگان روز کارگر در مقابل زندان اوین
به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از امتداد، امروز شنبه ۱۸ خردادماه ۱۳۹۸، در چهلمین روز بازداشت موقت کیوان صمیمی، ندا ناجی، مرضیه امیری و عاطفه رنگریز، خانواده‌ها و شماری از دوستان این افراد در مقابل زندان اوین تجمع اعتراضی برگزار کرده و خواهان آزادی آنها شدند.

لازم به یادآوری است که روز چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸، همزمان با روز جهانی کارگر، ده‌ها تن از شرکت کنندگان در تجمع اعتراضی در مقابل ساختمان مجلس در پی ورود نیروهای امنیتی و به خشونت کشیده شدن این تجمع بازداشت شدند.

علیرغم آزادی تعدادی از بازداشت شدگان، تعدادی دیگر از جمله مرضیه امیری، کیوان صمیمی، عاطفه رنگریز و ندا ناجی کماکان تحت بازداشت هستند. گفته می‌شود که قرار بازداشت این افراد تمدید شده است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: