•                  
پنج شنبه , ۰۶ آبان , ۱۴۰۰
پنج‌شنبه, اکتبر 28

برگزاری دستکم ۶ تجمع اعتراضی

0
542
تجمعات اعتراضی در شهرهای ایران

روزجاری، و در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان در شهرهای مختلف کشور که با هدف دستیابی به خواستها و حقوق شهروندی به حق آنها صورت میگیرد, جمعی از مالباختگان موسسه کاسپین در تهران، گروهی از ساکنان روستاهای شهرستان سرپل ذهاب، شماری از بازنشستگان فرهنگی، تعدادی از کارکنان متروی تهران، گروهی از کارگران شاغل در کارخانه «آذر آب اراک» و جمعی از کارکنان شهرداری منطقه ۳ تبریز، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش حقوق بشر در ایران، امروز سه‌شنبه، ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸؛ در ادامه تجمعات اعتراضی روزانه شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور را در بر میگیرد, جمعی از مالباختگان موسسه مالی و اعتباری کاسپین، در اعتراض به برآورده ‌نشدن مطالبات خود، در مقابل ساختمان نهاد ریاست جمهوری در تهران، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

معترضان در جریان این تجمع شعارهایی از جمله “به ما خیانت شده نقض امانت شده، “پول پس انداز ما دزدی غارت شده”، “مسئولین بی غیرت پولامونو کردن غارت” را سر دادند.

اعتراض سپرده گذاران موسسه‌های مالی و اعتباری از سه سال پیش آغاز شد و دولت و بانک مرکزی پرداخت مطالبات سپرده گذاران از طریق بانک‌های دولتی و خصوصی را متعهد شدند.

بر اساس ادعای بانک مرکزی تا به حال مطالبات بیش از ۹۵ درصد سپرده گذاران پرداخت شده است.

تجمع اعتراضی ساکنین روستاهای شهرستان سرپل ذهاب
به گزارش حقوق بشر در ایران، امروز سه‌شنبه، ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸؛ گروهی از ساکنان روستاهای زلزله زده شهرستان سرپل ذهاب از جمله گلم کبود، دستک علیا، سفلی و میرمیرو در اعتراض به عدم دسترسی به آب آشامیدنی در مقابل فرمانداری این شهرستان تجمع کردند.

سرپل ذهاب یکی از شهرستان‌های استان کرمانشاه است.

این نمایش پرده‌ای نیاز به جاوااسکریپت دارد.

تجمع بازنشستگان فرهنگی در تهران
به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا، امروز سه‌شنبه، ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸؛ شماری از بازنشستگان فرهنگی، در اعتراض به برآورده ‌نشدن مطالبات خود، در مقابل ساختمان وزارت آموزش و پرورش در تهران، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

معترضان در جریان این تجمع شعارهایی از جمله “ما همه همبسته ایم، از وعده ها خسته ایم”، “پاداش ما ریالیه، هزینه ها دلاریه”، ” تا پاداشو نگیریم، از پای نمینشینیم”، ” پاداش فرهنگیان پرداخت باید گردد”، یه اختلاس کم بشه ،پاداش ما حل میشه” را سر دادند.

این بازنشستگان، سال ۹۷ بازنشسته شده‌اند و خواستار پرداخت سریع و یک جای پاداش پایان خدمت خود هستند.

حاضران در تجمع امروز گفتند: “اگر پاداش پایان خدمت ما با ماه‌ها و سالها تاخیر پرداخت شود، دیگر هیچ ارزشی ندارد. با سقوط ارزش ریال، از قدرت خرید داشته‌هایمان کسر شده و اگر پاداش پایان خدمت ما را به موقع می‌پرداختند، اکنون ما سرمایه قابل توجهی داشتیم؛ حالا هم هرچقدر دیر بشود به ضرر ماست”.

تجمع  اعتراضی کارمندان متروی تهران
به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از انصاف نیوز، امروز سه‌شنبه، ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸؛ تعدادی از کارکنان متروی تهران، در اعتراض به پیمانی شدن و خارج شدن از قرارداد رسمی، در محوطه‌ی ساختمان شرکت بهره‌برداری راه‌آهن شهری تهران، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

تجمع کنندگان با سر دادن شعارهایی از جمله “مدیر بی‌کفایت نمی‌خوایم” از فرنوش؛ مدیر عامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران درخواست ملاقات و رفع مشکلات به وجود آمده را در ارتباط با فعالیت‌شان داشتند که در نهایت مدیر عامل در جمع معترضین حضور نیافت.

معترضین با اعتراض نسبت به تصمیم اخیر مدیران شهرداری تهران اعلام داشتند که پیش از این نیروهای حراست و انتظامات زیر نظر مدیریت حراست شرکت مترو تهران قرار داشته‌اند و تصمیم اخیر امنیت شغلی آن‌ها را به خطر می‌اندازد.

تجمع کارگران آذر آب اراک
به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا، امروز سه شنبه، ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸؛ گروهی از کارگران شاغل در کارخانه «آذر آب اراک» در اعتراض به بی‌توجهی مدیران کارخانه در پرداخت مطالبات معوقه خود، دست به تجمع اعتراضی زدند.

یکی از کارگران آذر آب اراک گفت: امروز به موضوع معوقات مزدی‌مان اعتراض کردیم. تا امروز به جز وعده، سخن دیگری از زبان کارفرما و مسئولان مربوطه نشنیده‌ایم”.

وی ادامه داد: “در نتیجه ادامه همین وضعیت به ناچار در شرکت جمع شدیم تا بلکه این بار وعده‌ها مسئولان رنگ اجرایی به خود بگیرد”.

بر اساس اظهارات این کارگران، دلیل اعتراض صنفی آنها، پرداخت نشدن دست‌کم ۳ماه مزد معوقه از سوی کارفرماست.

کارگران این واحد سازنده پروژه‌های نیروگاهی، در ادامه گفتند: “هریک از ما کارگران دست‌کم دارای سه سر عائله هستیم و تامین مخارج زندگی بسیار برایمان سخت شده است”.

تجمع کارکنان شهرداری تبریز
به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایسنا، امروز سه شنبه، ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸؛ جمعی از کارکنان شهرداری منطقه ۳ تبریز در اعتراض به نداشتن بیمه، در مقابل ساختمان شهرداری این شهر تجمع کردند.

این افراد، بنرهایی با محتوای “ما خواستار اعمال قانون و اجرای عدالت و رفع تبعیض بعد از پنج الی ۱۰ سال سابقه کار هستیم”، “بی عدالتی تاکی؟” و … در دست داشتند.

در پی این تجمع شهردار منطقه ۳، اظهار کرد: “۴۲ مربی در حوزه معاونت فرهنگی شهرداری منطقه ۳ مشغول به کار هستند که از این تعداد ۲۲ نفر قرارداد همکاری را امضا کرده و مابقی خواستار رسمی شدن هستند”.

داود طالب نژاد مدعی شد: “استخدام رسمی این افراد خارج از اختیارات ماست و باید در آزمون‌های استخدامی دستگاه‌های اجرایی شرکت کرده و از طریق قانون اقدام کنند”.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: