•                  
پنج شنبه , ۰۸ آبان , ۱۳۹۹
پنج‌شنبه, اکتبر 29

برگزاری دستکم ۱۰ تجمع اعتراضی

0
104

حقوق بشر در ایران – روز یکشنبه ۱۴ و امروز دوشنبه ۱۵اردیبهشت ماه ۱۳۹۹, در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور می باشد جمعی از شهروندان ساکن استان چهارمحال و بختیاری, جمعی از رانندگان خودروهای باری در میدان میوه و تره بار شهرستان دامغان, معلمان شاغل در نهضت سوادآموزی, جمعی از کارگران شرکت ملی حفاری ایران, کارگران شرکت زغال سنگ کرمان, کارکنان نیروگاه سیکل ترکیبی شهرستان سنندج, ساکنان روستای توکل آباد کرمان, جمعی از کارگران واحد فضای سبز شهرداری کوت عبدالله و جمعی از ساکنین شهرستان راز و جرگلان استان خراسان شمالی و فروشندگان بازار روز در استان قم در اعتراض به نقض حقوق شهروندیشان تجمعات اعتراضی را برگزار کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, روز یکشنبه ۱۴ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹, جمعی از ساکنان شهرستان راز جرگلان از توابع استان خراسان شمالی در اعتراض به محرومیت از دسترسی به امکانات رفاهی شهری تجمع اعتراضی برگزار کردند. 

شهروندان معترض در جریان این تجمع اعتراضی که در مقابل ساختمان بخشداری شهرستان راز جرگلان برگزار شده بود عدم دسترسی به گاز خانگی در کلاته آتاقورت بالا، مشکل نبود پل بر روی رودخانه، عدم دسترسی به جاده آسفالت و عدم دسترسی به اینترنت را از جمله دلایل اعتراض خود عنوان کردند.

تجمع اعتراضی معلمان نهضت سوادآموزی در مقابل ساختمان مجلس 

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز دوشنبه ۱۵ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹، جمعی از معلمان شاغل در نهضت سوادآموزی در مقابل ساختمان مجلس در تهران تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان معترض که از شهرها و استانهای مختلف در این تجمع اعتراضی حاضر شدند علت اعتراضات شان را مخالفت با برگزاری آزمون جذب برای ورود به دانشگاه فرهنگیان اعلام کردند و گفتند: “باید تبعیض میان آنها و گروه‌های دیگری که متقاضی ورود به دانشگاه فرهنگیان هستند، برچیده شود”.

 این شهروندان همچنین افزودند: “به دفعات با مسئولان واحدهای مربوطه در آموزش و پرورش و نهضت سوادآموزی صحبت کردیم و حتی به نمایندگان مجلس هم نامه نوشتیم و اعتراض کردیم و درحالی‌که سالهاست به کار تدریس اشتغال داریم و همچنین تعدادی از ما به صورت حق‌التدریس در مدارس مشغول به کار هستیم، نباید نگران آزمون باشیم. ما خواستار برچیده شدن آزمون و ورود به دانشگاه فرهنگیان هستیم”.

تجمع اعتراضی کارگران شهرداری کوت عبدالله 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از عصر جنوب, امروز دوشنبه ۱۵ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگران واحد فضای سبز شهرداری کوت عبدالله در مقابل ساختمان استانداری خوزستان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این کارگران معترض که جمعیتی بالغ بر ۲۵۰ نفر هستند هدفشان از این تجمع اعتراضی را عدم وصول ۲ ماه ۱۵ از حقوق ماهیانه آنها توسط شهرداری عنوان کردند.

تجمع اعتراضی کارگران نیروگاه سیکل ترکیبی سنندج 

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز دوشنبه ۱۵ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارکنان نیروگاه سیکل ترکیبی شهرستان سنندج تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان در اعتراض به عدم پرداخت حقوق فروردین ماه و معوقات مزدی مربوط به سال ۱۳۹۸ آنها و همچنین واگذاری غیرقانونی این نیروگاه به شرکت مبنا به دلیل بدهی دولت به این شرکت که باعث پرداخت حقوق و مزایای ماهیانه کارکنان آن شده خواستار توجه مسئولان و رفع آن شدند.

تجمع اعتراضی کارگران معدن زغال سنگ کرمان 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, امروز دوشنبه ۱۵ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگران شرکت زغال سنگ کرمان, در اعتراض به عدم تحقق وعده های مسئولان این شرکت در پرداخت مطالبات معوقه، عدم اجرای طرح طبقه بندی مشاغل، مناسب نبودن سطح حقوق ماهیانه تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان معترض که بالغ ۳۵۰۰ نفر هستند در جریان این تجمع اعتراضی اعلام کردند: ” از تاریخ یکم اردیبهشت ماه کارگران در ۳شهرستان راور، کوهبنان و زرند در اعتراض به عدم اجرای طرح طبقه بندی مشاغل, عدم پرداخت سختی کار و همچنین تصمیم مدیران برای واگذاری سهام شرکت به بخش خصوصی کار نمی کنند و تجمعات اعتراضی را در سطح این شهرها برگزار کردند.

 این افراد تاکید کردند: “پس از برگزاری تجمع ۱ اردیبهشت ماه، مسئولان وعده دادند که تا ۱۰ اردیبهشت ماه به مشکلات ما رسیدگی می‌کنند و تا به امروز هیچ وعده ای عملی نشد و همچنین انجام واگذاری سهام شرکت زغال‌سنگ کرمان به بخش خصوصی موجب شد تا کارگران مجدداً تجمع اعتراضی برگزار کنند”.

تجمع اعتراضی ساکنان روستای توکل آباد کرمان 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از کمپین فعالین بلوچ, روز شنبه ۱۳ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹, جمعی از اهالی روستای توکل آباد واقع در در ۱۰ کیلومتری شهرستان قلعه گنج در استان کرمان در اعتراض به قطعی مکرر آب و عدم توجه و رسیدگی مسئولین ذیربط به حل مشکل آنها، اقدام به بستن مسیر کهنوج به قلعه گنج کردند.

بنابر اظهارات مردم توکل آباد که از قطعی مکرر آب شرب به شدت ناراضی شدند و هیچ هم مسئولی پاسخگوی نیازهای اولیه ما نیست.

یکی از ساکنان این منطقه گفت: “هدف مردم از تجمع و بستن راه ارتباطی کهنوج به قلعه گنج، رساندن صدای خود به مسئولین مربوطه است”.

پس از تجمع اعتراضی و بستن جاده، شهسواری فرماندار شهرستان به همراه مدیران آب و فاضلاب در بین مردم حضور یافته و قول یک ماهه مبنی بر آبرسانی به روستای بنی تراتم  « توکل آباد » به مردم داده است.

تجمع اعتراضی کارگران شرکت ملی حفاری جنوب 

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز دوشنبه ۱۵ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگران شرکت ملی حفاری ایران در اعتراض به اخراج آنها از این شرکت تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این کارگران معترض اعلام کردند: “تا به امروز ۱۰۰ نفر از کارگران شاغل در شرکت ملی حفاری ایران از کار اخراج شدند و با توجه به این روند گفته شده طی روزهای آینده نیز تعداد بسیاری دیگر از کارگران اخراج خواهند شد”.

این شهروندان همچنین گفتند: “این سومین روز از تجمع اعتراضی ما برای احقاق حقوق مان است و تا به امروز هیچ مسئولی پاسخگوی ما نیست”.

تجمع اعتراضی رانندگان وانت بار در شهرستان دامغان 

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز یکشنبه ۱۴ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹، تجمع اعتراضی جمعی از رانندگان خودروهای باری در میدان میوه و تره بار شهرستان دامغان.

رانندگان وانت بار ساکن شهرستان دامغان در اعتراض به پائین بودن تعرفه حمل بار در میدان میوه و تره بار و عدم برخوردی آنها از حمایتهای اقتصادی از سوی اتحادیه وانت بار این شهرستان ضمن اعتصاب و سر باز زدن از حمل بار خواستار رفع مشکل آنها از سوی مسئولان مربوطه شدند.

تجمع اعتراضی ساکنان استان چهارمحال و بختیاری 

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز یکشنبه ۱۴ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹، تجمع اعتراضی شهروندان ساکن استان چهارمحال و بختیاری در مقابل یکی از ساختمانهای قوه قضائیه در این استان.

این شهروندان معترض علت تجمع اعتراضی خود را انتقال غیرقانونی آب از طریق حفر تونل برای انتقال از این استان به استان اصفهان عنوان کردند.

تجمع اعتراضی فروشندگان بازار روز در استان قم

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از صداوسیما، امروز دوشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹، تعدادی از فروشندگان بازار روز در اعتراض به تعطیلی ۷۵ روزه این بازارها در خیابان “یادگار امام” قم، تجمع کردند.

تجمع کنندگان در این رابطه گفتند: “در یک ماه گذشته علاوه بر برپایی تجمع اعتراضی مقابل استانداری و نامه‌نگاری با دستگاه‌های مربوطه برای بازگشایی روز بازارها، جوابی از سوی مسئولین دریافت نکرده‌ایم”.

این افراد که عمده مشکلات خود را نداشتن درآمد، عقب افتادن اجاره منزل و اقساط وام، به رسمیت نشناختن این شغل و نداشتن بیمه تامین اجتماعی و بیکاری از سوی مسئولان دانستند.

بر اساس این گزارش، با گذشت ۷۵ روز از شیوع ویروس کرونا همچنان روز بازارهای استان قم تعطیل است و ۱۲۰۰ فروشنده آن بیکار هستند.

برچسب هافضای سبز شهرداریمناطق محروممناطق محروم ایرانمناطق محروم در ایرانمیدان میوه و تره بارمطالبات مزدی شهروندان ایرانمطالبات کارگران ایرانمطالبات کارگران در ایرانمطالبات شهروندیمطالبات شهروندی در ایرانمطالبات شهروندان در ایرانمعلمان نهضت سوادآموزیمعلمان ایرانمعلمان ایران فعالمعوقات مزدیمعوقات مزدی کارگرانمعوقات مزدی کارگران ایرانمعوقات مزدی کارگران در ایرانمعوقات مزدی کارگران شهرداریمعوقات مزدی در ایرانمعوقات مزدی شهروندان در ایرانمعدن زغال سنگ کرماننقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامینقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی در ایرانچهارمحال و بختیارینهضت سوادآموزینیروگاه برقنیروگاه سیکل ترکیبی سنندجوانت بارکانون صنفی معلمان ایرانکارکنان نیروگاه برق سنندجکارگران فضای سبزکارگران فضای سبز شهرداریکارگران معدن زغال سنگکارگران معدن زغال سنگ کرمانکارگران ایرانکارگران ایرانیکارگران شهرداریکارگران شهرداری کوت عبداللهکارگران شهرداری کوت عبدالهکارگران شهرداری در ایرانکارگران شرکت حفاریکرایه باراخراج کارگران ایراناستان قماستان چهارمحال و بختیاریاستان خراسان شمالیبازار روز استان قمتوکل آباد کرمانتحصن سراسری معلمان ایرانحفاری جنوب ایرانحقوق و معوقات مزدیحقوق بشر در ایرانخودروهای باریروستای توکل آباد کرمانرانندهراننده وانتراز و جرگلانزغال سنگزغال سنگ کرمانسیکل ترکیبیسرکوب معلمان ایرانسرکوب کارگران ایرانسرکوب شهروندان مطالبه گرسرکوب شهروندان در ایرانشهروندان ایرانشهروندان ساکن استان چهارمحال و بختیاریشهرداری کوت عبداللهشهرداری کوت عبدالهشهرستان دامغانشهرستان رازشهرستان راز و جرگلانشهرستان سنندجشرکت ملی حفاریشرکت ملی حفاری جنوبشرکت زغال سنگ کرمان

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: