•                    
  •                  
جمعه , ۱۵ مهر , ۱۴۰۱
جمعه, اکتبر 7

برگزاری دستکم ۵ تجمع اعتراضی

0
606

حقوق بشر در ایران – روز پنجشنبه ۲۵ و امروز شنبه ۲۷اردیبهشت ماه ۱۳۹۹, در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور می باشد جمعی از مشتریان شرکت شهر خودرو , کارگران کارخانه زیپ ایپک در شهرستان نقده, کارگران شهرداری اروند کنار واقع در آبادان, کارگران بازنشسته فولاد مبارکه اصفهان و جمعی از مشتریان خودروهای ثبت نامی شرکت سایپا دیزل در اعتراض به نقض حقوق شهروندیشان و عدم وصول مطالبات آنها تجمع اعتراضی برگزار کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, روز پنجشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹، جمعی از مشتریان شرکت شهر خودرو در اعتراض به عدم تحویل خودروهای ثبت نامی این شهروندان تجمع اعتراضی برگزار کردند. 

براساس این گزارش, این افراد از سال قبل برای پیش خرید خودرو در این شرکت ثبت نام کردند اما علیرغم پرداخت وجوه نقدی که بعنوان پیش پرداخت از آنها دریافت شده به آنها خودرویی تحویل داده نشد.

تجمع اعتراضی بازنشستگان فولاد مبارکه اصفهان 

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز شنبه ۲۷ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹، کارگران بازنشسته فولاد مبارکه اصفهان در اعتراض به وضعیت بد معیشت و نبود حمایتهای اقتصادی از آنها در دوران بازنشستگی در مقابل استانداری این شهر تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان بازنشسته که با کهولت سن هم مواجه هستند در اعتراض به وعده های بی عمل مسئولان استانداری و سایر مسئولان مجتمع فولاد مبارکه اعلام کردند علیرغم شیوع کرونا به تهران مراجعه می کنند و درمقابل ساختمان مجلس تجمع می کنند.

این شهروندان در جریان این تجمع اعتراضی پلاکاردهایی را با خود حمل می کردند که بر روی آن نوشته شده بود: درمان مطابق آئین نامه بیمه, عمر و حوادث عین آئین نامه, خدمات مفاد آئین نامه. 

بازنشستگان در جریان این تجمع اعتراضی شعار می دادند: “فولادگران دیروز درماندگان امروز”. 

تجمع اعتراضی کارگران شهرداری اروندکنار

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایرنا, امروز شنبه ۲۷ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹، بیش از ۵۰ تن از کارگران شهرداری اروند کنار واقع در آبادان از توابع استان خوزستان در اعتراض به پرداخت نشدن ۵ ماه حقوق ماهیانه آنها در مقابل ساختمان شهرداری این شهرستان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این کارگران معترض اعلام کردند: “پنج ماه حقوق کامل و ۵ ماه ما به التفاوت حقوق ۱۳۰ کارمند رسمی، قراردادی و بخش‌های دیگر شهرداری اروندکنار به تاخیر افتاده که این امر عرصه زندگی را برای آنها تنگ و دشوار کرده است و ما دچار دلسردی در کار هستیم”.

این شهروندان معترض همچنین پلاکاردهایی را حمل می کردند که روی آنها نوشته بود: “بی حقوقی، گرسنگی، بیماری، نداری و بی اعتباری” ، “پول نان نداریم”، “شرمنده خانواده مان هستیم “، ” گدا نیستیم کار داریم ولی حقوق نداریم”.

یکی از کارکنان شهرداری اروندکنار به نمایندگی از معترضان افزود: “عدم پرداخت ۵ ماه حقوق ما موجب شده تا کارگران برای گذران زندگی خانواده خود از دوستان و آشنایان پول قرض کنند”.

تجمع اعتراضی کارگران کارخانه زیپ ایپک شهرستان نقده 

به گزارش حقوق بشر در ایران – امروز شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹، جمعی از کارگران کارخانه زیپ ایپک در نقده در اعتراض به تعطیلی این کارخانه و بیکار شدن کارگران در مقابل اداره کار نقده تجمع اعتراضی برگزار کردند.

کارگران معترض گفتند: ” اختلاف سهام داران کارخانه باعث تعطیلی کارخانه شده است.در این وضعیت خراب اقتصادی تعطیلی کارخانه باعث بیکار شدن حدود ۲۵۰ کارگر این کارخانه شده است.”

تجمع اعتراضی مشتریان خودروهای ثبت نامی سایپا دیزل

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایران اینترنشنال, امروز شنبه ۲۷ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹, جمعی از مشتریان خودروهای دیزل ثبت نامی در شرکت سایپا دیزل تجمع اعتراضی برگزار کردند. 

این شهروندان از رانندگانی هستند که از سال ۱۳۹۵ در طرح ساماندهی و تعویض خودروهای فرسوده ثبت نام کرده و قرار بر این بود که در سال ۱۳۹۶ خودرو تحویل بگیرند.

این تجمع اعتراضی در محدوده جاده مخصوص کرج در مقابل درب ورودی شرکت سایپا دیزل برگزار شده بود. 

 

برچسب هاحقوق بشر در ایرانسرکوب شهروندانسرکوب کارگران در ایرانحقوق شهروندی در جمهوری اسلامیسرکوب تجمعات اعتراضی در ایرانشهرخودروفولاد مبارکه اصفهانحقوق کارگرانحقوق شهروندی در ایرانتجمعات اعتراضی کارگران در ایرانخودروسازی در ایرانحقوق بشر در ایران۴مالباختگان شهرخودروشرکت فولاد مبارکه اصفهانآبادانتجمعات اعتراضی در ایرانشهرستان نقدهخودروهای اروندگروه خودروسازی سایپاکارخانه زیپ ایپکشرکت سایپا دیزلحقوق کارگران در ایرانکارگران ایرانحقوق شهروندی درایرانسرکوب کارگران ایراننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی در ایرانشهرداری اروند کنارنقض حقوق بشر در ایرانسرکوب تجمعات اعتراضیحقوق بشر در جمهوری اسلامیاخبار نقض حقوق شهروندی در ایرانسرکوب کارگران در جمهوری اسلامیاروندکنارنقض حقوق بشرسرکوب کارگرانخودروسازیکارگران ایرانیحقوق شهروندی کارگران ایرانشهرستان اروندکنارسرکوب شهروندان در ایراننقض حقوق کارگران در ایرانخودروسازی سایپاسرکوب کارگران ایرانیشهرداری اروندکنارتجمعات اعتراضینقض حقوق شهروندی در ایرانتجمعات اعتراضی کارگرانشرکتهای خودروسازینقض حقوق بشر در جمهوری اسلامیمشتریان شرکت شهرخودرواروندکنار استان خوزستان

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.