•                  
دوشنبه , ۱۰ آذر , ۱۳۹۹
دوشنبه, نوامبر 30

برگزاری دستکم ۴ تجمع اعتراضی

0
114

حقوق بشر در ایران – امروز چهارشنبه ۷ خرداد ماه ۱۳۹۹, در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور می باشد جمعی از کارگران شهرداری باسمنج واقع در استان آذربایجان شرقی, کارکنان شرکت آریا روش جفیر در اهواز, جمعی از کارگران واحد پاکبانی شهرداری اهواز, کارگران اخراجی کارخانه قند یاسوج در اعتراض به نقض حقوق شهروندیشان تجمعات اعتراضی را برگزار کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز چهارشنبه ۷ خرداد ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگران واحد پاکبانی شهرداری اهواز در اعتراض به عدم پرداخت حقوق ماهیانه و مطالبات آنها تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان معترض در حالی که به نشانه اعتراض کار نمی کردند در منطقه کوی علوی اهواز تجمع اعتراضی خود را برگزار کردند و خواستار دریافت حقوق ماهیانه و معوقات مزدیشان شدند.

تجمع اعتراضی کارگران شرکت آریا روش جقیر

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز چهارشنبه ۷ خرداد ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگران شرکت آریا روش جفیر  اهواز در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات مزدی معوقه شان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان در ساعات کاری به نشانه اعتراض کار نمی کردند و با تجمع در محل این مجتمع صنعتی اعلام کردند که مطالبات مزدی معوقه آنها باید پرداخت شود.

تجمع اعتراضی کارگرتان شهرداری باسمنج 

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز چهارشنبه ۷ خرداد ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگران شهرداری باسمنج واقع در استان آذربایجان شرقی تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این کارگران معترض در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق اردیبهشت و فرودین ماه آنها و همچنین معوقات مزدیشان در مقابل ساختمان شهرداری این شهر تجمع کرده و خواستار توجه مسئولان شهرداری و پرداخت حقوق معوقه شان شدند.

تجمع اعتراضی کارگران اخراجی کارخانه قند یاسوج

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از فارس, امروز چهارشنبه ۷ خرداد ماه ۱۳۹۹, جمعی از کارگران اخراجی از کارخانه قند شهرستان یاسوج در اعتراض به خسارات وارده به آنها زمانی که این کارخانه در حال معامله بود این کارگران نسبت به دریافت دریافت خساراتشان تجمع اعتراضی را در مقابل درب ورودی این کارخانه برگزار کردند. 

یکی از مشکلاتی که در سال‌های اخیر دامنگیر استان کهگیلویه و بویراحمد شده یکی موضوع استخدام‌های بی‌ضابطه و دیگری بحث واگذاری مساله دار برخی واحدهای تولیدی مثل کارخانه قند یاسوج بود که در حوزه اشتغال و تولید ضربات سنگینی بر پیکره استان وارد کرد.

موضوع واگذاری کارخانه قند یاسوج به قیمت بسیار پایین و برخورد با کارگران این کارخانه در کشور صدایی به پا کرد و موضوع در دستگاه قضایی و نزد مسوولان ارشد این قوه مورد پی‌گیری قرار گرفت.

کارخانه قند یاسوج اولین واحد تولیدی در سطح استان و مرکز آن شهر یاسوج است که مردم این شهر خاطرات زیادی با کارخانه قند دارد و تعداد زیادی به طور مستقیم و غیر مستقیم از کارخانه ارتزاق می‌کردند.

با فروش مسئله‌دار کارخانه قند یاسوج هم کارگران اخراجی و هم دانشجویان مطالبه گر سکوت نکردند و وضعیت واگذاری کارخانه را فریاد زدند و دستگاه قضایی هم به پرونده ورود پیدا کرد و حکم ابطال آن را داد.

اکنون پس از گذشت مدتی از صدور حکم ابطال معامله کارخانه قند کارگرانی که در این بین خسارت دیدند و از کار بیکار شدند و یا حق و حقوق آن‌ها به درستی داده نشده و از منازل سازمانی کارخانه بیرون رانده شدند دوباره به دادخواهی از حق و حقوق خود برخواسته‌ا‌ند و از استاندار و مسوولان استانی به خصوص نماینده ولی‌فقیه و همچنین دستگاه قضایی استان خواستار رفع سریع مشکل و احقاق حق و حقوق خود هستند.

در اعتراض مجدد کارگران کارخانه قند یاسوج اعلام شد با زد و بند و تبانی و تدلیس با بخش خصوصی و در سال ۱۳۷۳ و ۱۳۸۱ با پی‌گیری اداره کل اطلاعات استان تخلفات و و ارائه پرونده به دادگستری استان و شهرستان رای به ابطال داده شد و در سال ۱۳۹۵ با واگذاری به بخش خصوص بعد از ۱۷ روز کلیه کارگران کارخانه اخراج شدند و در دی ماه سال ۱۳۹۵ کارخانه تعطیل شد که این ظلم و بی‌عدالتی با هماهنگی ۲ دستگاه استانی و برخی مدیران صورت گرفت و با بدترین شکل و بی حرمتی ۱۱۵ کارگر را که در منازل سازمانی بودند بیرون کردند و صدای مسوولان در نیامد.

در این اعتراض مجدد اعلام شد مسوولان استان در کمال تعجب حتی کمک کار و یاور خریدار بودند و این بی‌عدالتی و ظلم به کارگر و همراهی مدیران وقت را چه کسی رسیدگی باید کند.

برچسب هامطالبات مزدی کارگریمطالبات مزدی کارگرانمطالبات مزدی کارگران در ایرانمطالبات معوقمطالبات معوقهمطالبات معوقه مزدیمطالبات معوقه کارگرانمطالبات کارگران ایرانمطالبات کارگران در ایرانمطالبات کارگران شهرداریمعوقات مزدیمعوقات مزدی کارگرانمعوقات مزدی کارگران ایرانمعوقات مزدی کارگران در ایرانمعوقات مزدی کارگران شهرداریمعوقات مزدی در ایرانمعوقات مزدی شهروندان در ایراننقض حقوق شهروندی کارگران در ایرانکارگران واحد پاکبانیکارگران کارخانه قندکارگران کارخانه قند در یاسوجکارگران پاکبانیکارگران پاکبانی در ایرانکارگران پاکبانی شهرداری در ایرانکارگران ایرانکارگران ایرانیکارگران اخراج شدهکارگران اخراجیکارگران در اهوازکارگران شهرداری باسمنجکارخانه قند یاسوجکارخانه قند در شیرازپاکبانی شهرداری اهوازآذربایجان شرقیاستان آذربایجان شرقیاعتراضات مدنی کارگرانتجمعات اعتراضیتجمعات اعتراضی کارگرانتجمعات اعتراضی کارگران در ایرانتجمعات اعتراضی اهوازتجمعات اعتراضی در ایرانحقوق و معوقات مزدیحقوق بشر در ایرانخوزستانسرکوب کارگران ایرانسرکوب کارگران ایرانیسرکوب تجمعات اعتراضیسرکوب تجمعات اعتراضی در ایرانشهرداریشهرداری باسمنجشهرستان یاسوجشرکت آریا روش جقیر

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: