•                  
سه شنبه , ۲۴ تیر , ۱۳۹۹
سه‌شنبه, جولای 14

برگزاری دستکم ۴ تجمع اعتراضی

0
87

حقوق بشر در ایران – امروز  شنبه ۱۷خرداد ماه ۱۳۹۹, در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور می باشد تنی چند از کارگران کشت و صنعت نیشکر هفت تپه, جمعی از فعالان محیط زیست ساکن مشهد, جمعی از قصابهای شهرستان ایذه و اهالی روستای رزجرد واقع در استان قزوین با برگزاری تجمعات اعتراضی نسبت به نقض حقوق شهروندیشان اعتراض کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از اسکان نیوز, روز جمعه ۱۶ خرداد ماه ۱۳۹۹، جمعی از فعالان محیط زیست ساکن مشهد با تشکیل زنجیره انسانی تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان معترض با درست کردن زنجیره انسانی در برابر کامیون های شهرداری مشهد ایستادند و با این کار به طرح تخریب کوهها و مناظر طبیعی در حومه مشهد اعتراض کردند.

این شهروندان آغاز به کار پروژه کمربندی جنوبی مشهد را به علت عدم ارزیابی مناسب از وضعیت بافت محیط زیستی این منطقه زمینه ای برای از بین بردن ساختار طبیعی کوههای این منطقه عنوان کردند.

 در این تجمع اعتراضی نصرالله پژمان فر، نماینده مردم مشهد در مجلس و رمضانی، مدیر پروژه ارتفاعات جنوبی مشهد نیز حضور داشتند.

پژمان فر در این گردهمایی، ارتفاعات جنوبی مشهد را از میراث طبیعی و منافع ملی دانست و بیان کرد که براساس اصل ۵۰ قانون اساسی، حفظ محیط زیست و منابع طبیعی تکلیف همه ملت است.

تجمع اعتراضی کارگران اخراجی نیشکر هفت تپه 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, امروز شنبه ۱۶ خرداد ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگران کشت و صنعت نیشکر هفت تپه که اخیرا در پی ادعای فصلی بودن شغل آنها از این واحد صنعتی بیکار شدند تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان معترض با برگزاری این تجمع اعتراضی نسبت به تداوم بیکاری و با هدف بازگشت به کار اعتراض کردند.

این تجمع اعتراضی که در مقابل دفتر مدیریت این واحد صنعتی تولیدی برگزار شده بود از سوی این کارگران برگزار شد.

براساس اعلام این کارگران: “قرارداد شغلی همه آنها که تعدادشان به حدود ۷۰ نفر می‌رسد، از صبح روز شنبه (چهارم خرداد ماه) با سوابق ۲ تا سه سال همزمان با فصل بهره‌برداری، فسخ شده است”.

این کارگران می‌گویند: “کار هر یک از ما به عنوان یک کارگر ماهر فنی، جوشکار و تعمیرکار از آن جهت حائز اهمیت است که واحد تعمیرات کارخانه نیشکر هفت تپه به کار و تخصص ما کارگران فنی برای انجام تعمیر ماشین‌آلات و تجهیزات کارخانه نیازمند است”.

تجمع اعتراضی ساکنان روستای رزجرد

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران, امروز شنبه ۱۷ خرداد ماه ۱۳۹۹، جمعی از ساکنان روستای رزجرد, واقع در استان قزوین در اعتراض به تخریب کوه‌ها و ساخت و ساز در منطقه پشترزا و راه بند تجمع اعتراضی برگزار کردند. 

بر اساس این گزارش، اهالی این روستای در این تجمع اعتراضی خواستار تشکیل جلسه از جانب شورا با حضور تمامی اعضا شورای اسلامی جهت جلوگیری از تخریب کوه ها و ساخت و ساز در منطقه پشترزا و راه بند شدند.

تجمع اعتراضی قصابهای شهرستان ایذه

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایرنا، امروز شنبه ۱۷ خرداد ماه ۱۳۹۹، جمعی از قصابهای شهرستان ایذه، در اعتراض به تعطیلی کشتارگاه دام این شهرستان در مقابل ساختمان شهرداری ایذه دست به تجمع اعتراضی زدند.

بر اساس این گزارش، روز نهم خرداد، کشتارگاه دام ایذه به صورت کامل پلمب و مقرر شد از این پس کشتار دام فقط در کشتارگاه دام باغ‌ملک صورت گیرد.

یکی از این معترضان عنوان کرد: “چندین نفر در شهرستان ایذه از طریق کشتار دام و فروش گوشت ارتزاق می‌کنند و حالا خیلی راحت می‌گویند بروید در یک شهر دیگر کشتار کنید. حدود ۱۰ روز است که کشتارگاه ایذه پلمب شده و ما هیچ درآمدی نداشته‌ایم؛ ادامه این وضعیت به معیشت قصابان ضربه می‌زند و موجب افزایش قیمت گوشت می‌شود”.

وی با بیان اینکه کشتارگاه باغ‌ملک صنعتی نیست افزود: “اگر منظور از کشتارگاه صنعتی فقط قلاب ‌های برقی است که خودمان تهیه می‌کنیم؛ کشتارگاه باغ‌ملک حتی جاده مناسبی ندارد و در بیرون از شهر و یک جای پرت ساخته شده است”.

این معترض ادامه داد: “قصاب‌ها وقتی دام خود را برای کشتار می‌فرستند از کجا بدانند که ۲۴ ساعت بعد گوشت همان دام به دستشان می‌رسد، از طرف دیگر با توجه به مسافت نمی‌توانیم برای کشتار هر دام خود به کشتارگاه باغ‌ملک برویم”.

وی خواسته قصابان شهرستان ایذه را بازگشایی کشتارگاه دام ایذه دانسته و اعلام کرد: “شهرداری در این سال‌ها با پول‌هایی که از پیمانکار کشتارگاه دریافت می‌کرده، می‌توانست کشتارگاه ایذه را سر و سامان بدهد اما این اتفاقی نیفتاد”.

این معترض در پایان گفت: “قبلا یکی از قصابان را برای بهسازی کشتارگاه ایذه به فرمانداری و شهرداری معرفی کردیم؛ اگر شهرداری توانایی رفع ایرادات این ساختمان را ندارد این کار را به ما واگذار کنند تا با رفع نواقص آن مانند نصب سردخانه، نسبت به استفاده از آن اقدام کنیم”.

برچسب هافرمانداری شهرستان ایذهفعال محیط زیستفعالان محیط زیستفعالان محیط زیست بازداشت شدهفعالان سندیکای کارگران هفت تپهقصابهای شهرستان ایذهمتجمع نیشکر هفت تپهمجتمع نیشکر هفت تپهمجتمع کشت و صنعت هفت تپهمحرومیت از حقوق شهروندی در ایرانمطالبه گریمطالبات کارگران شهرداریمطالبات شهروندان در ایراننقض حقوق بشرنقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق بشر در ایران 4نقض حقوق بشر در جمهوری اسلامینقض حقوق شهروندی در ایراننیشکر هفت تپههفت تپهکارگر نیشکر هفت تپهکارگران مجتمع نیشکر هفت تپهکارگران مجتمع نیشکر هفت تپه در ایرانکارگران مجتمع کشاورزی صنعتی نیشکر هفت تپهکارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپهکارگران نی بری نیشکر هفت تپهکارگران نیشکر هفت تپهکارگران نیشکر هفت تپه در ایرانکارگران هفت تپهکارگران هفت تپه در شوشکارخانه نیشکر هفت تپهکشت و صنعت نیشکر هفت تپهکشتارگاه دام باغ ملکاخبار نقض حقوق شهروندی در ایراناعتراضات شهروندان در ایرانبازداشت کارگران هفت تپهتجمع اعتراضی کارگران نیشکر هفت تپهتجمع اعتراضی کارگران هفت تپهتجمعات اعتراضیتجمعات اعتراضی کارگرانتجمعات اعتراضی کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهتجمعات اعتراضی کارگران نیشکر هفت تپهتجمعات اعتراضی کارگران هفت تپهتجمعات اعتراضی کارگران در ایرانتخریبتصرف زمینحقوق شهروندی در ایرانحقوق شهروندی در جمهوری اسلامیحقوق شهروندی درایرانروستای رزجردرئیس سندیکای کارگران نیشکر هفت تپهسندیکای نیشکر هفت تپهسندیکای کارگری نیشکر هفت تپهسندیکای کارگران نیشکر هفت تپهسندیکای کارگران هفت تپهسندیکای کارگران شرکت نیشکر هفت تپهسندیکای کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپهسرکوب کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهسرکوب کارگران نیشکر هفت تپهسرکوب تجمعات اعتراضیسرکوب شهروندان در ایرانشهر مشهدشهروندان ایرانشهرداری ایذهشهرستان ایذهشرکت نیشکر هفت تپه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: