•                  
شنبه , ۰۳ آبان , ۱۳۹۹
شنبه, اکتبر 24

برگزاری دستکم ۸ تجمع اعتراضی

0
138

حقوق بشر در ایران – امروز چهارشنبه ۲۰ خرداد ماه ۱۳۹۹, در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور می باشد جمعی از دست فروشان شهرستان آبادان, جمعی از حواله داران شرکت آذیکو, جمعی از رانندگان تاکسی کد ۸شهرستان مریوان, کارگران اخراج شده از شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه, کارمندان بخش خصوصی شاغل در شرکت مخابرات استان آذربایجان غربی, جمعی از حواله داران شرکت صنعت خودرو آذربایجان, جمعی از مالباختگان مجتمع تجاری خلیج فارس, و کشاورزان شهرستان گچساران در اعتراض به نقض حقوق شهروندیشان تجمعات اعتراضی را در شهرهای کشور برگزار کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از عصر جنوب, امروز چهارشنبه ۲۱خرداد ماه ۱۳۹۹، جمعی از مالباختگان مجتمع تجاری خلیج فارس در مقابل استانداری بوشهر تجمع اعتراضی برگزار کردند.

براساس گفته های این شهروندان معترض: “از چند سال قبل بابت پیش خرید واحدهای مجتمع تجاری خلیج فارس مبالغی را سازنده این مجتمع پرداخت کردند اما نه تنها ملک پیش خرید شده به آنها تحویل داده نشده بلکه پولهای پرداخت شده هم به آنها برگردانده نشده”.

تجمع اعتراضی حواله داران شرکت صنعت خودرو آذربایجان 

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز چهارشنبه ۲۱ خرداد ماه ۱۳۹۹، جمعی از حواله داران شرکت صنعت خودرو آذربایجان در اعتراض به عدم تحویل خودروهای ثبت نامی آنها تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان معترض در اعتراض به عدم تحویل خودروهای ثبت نامی که این شهروندان مبالغی را تحت عنوان ودیعه و پیش پرداخت به این شرکت پرداخت کردند . تا به امروز خودروی آنها تحویل داده نشده معترض شدند.

به گفته این شهروندان: “این شرکت تاکنون به تعهدات خود در قبال بیش از ۵ هزار مشتری که برای دریافت خودرو ثبت نام کرده و وجه آن را به طور کامل پرداخت کرده‌اند، عمل نکرده است”.

تجمع اعتراضی کارمندان بخش خصوصی مخابرات آذربایجان شرقی

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا,  امروز چهارشنبه ۲۱ خرداد ماه ۱۳۹۹، کارمندان بخش خصوصی شاغل در شرکت مخابرات استان آذربایجان شرقی در دومین روز پیاپی در اعتراض به اخراج آنها از کار به بهانه تعدیل نیرو علیرغم سابقه کار طولانی مدت تجمع اعتراضی برگزار کردند.

حاضران در تجمع می‌گویند: “حدود ۱۴نفر از همکاران ما بعد از پیگیری بابت اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل، از کار بیکار شدند و ما خواستار بازگشت به کار آنها هستیم. در عین حال درخواست داریم تبعیض میان کارکنان شرکتی و رسمی مخابرات برچیده شود”.

این شهروندان معترض همچنین افزودند: “کارمندان رسمی بین ۷ تا ۱۵ میلیون حقوق می‌گیرند و کارمندان شرکتی متاسفانه در این ۲۰سال با ناملایماتی و تفاوت وحشتناک حقوقی روبرو هستند و اکنون دریافتی‌شان حدود ۳ میلیون تومان است. چگونه ۲نفر زیر یک سقف کار می‌کنند و هر دو پانزده یا بیست سال سابقه دارند یکی هشت میلیون حقوق می‌گیرد و دیگری سه میلیون، آنهم وقتی هر دو یک کار مشترک را انجام می‌دهند؟!”

تجمع اعتراضی کارگران اخراجی نیشکر هفت تپه 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, امروز چهارشنبه ۲۱ خرداد ماه ۱۳۹۹، کارگران اخراج شده از شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در ادامه اعتراضات آنها برای بازگشت به کار در مقابل در مدیریت این شرکت تولیدی صنعتی تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این کارگران اعلا کردند: “واحد تعمیرات کارخانه نیشکر هفت تپه هنوز به کارگران فنی برای انجام تعمیر ماشین‌آلات و تجهیزات کارخانه همزمان با اتمام فصل بهره‌برداری نیازمند است اما کارفرما معتقد است ماهیت کار این کارگران فصلی است و آنها باید با پایان یافتن فصل بهره‌برداری نیشکر مانند دیگر کارگران فصلی محل کار خود را تا فصل کاری بعد ترک کنند”.

کارگران در ادامه تصریح کردند: “در حال حاضر از مجموع همکاران بیکار شده فنی فقط دو کارگر جوشکار به کار سابق خود بازگشته‌اند و تکلیف سایر کارگران هنوز مشخص نیست”.

تجمع اعتراضی رانندگان تاکسی کد ۸ مریوان 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, امروز چهارشنبه ۲۱ خرداد ماه ۱۳۹۹، جمعی از رانندگان تاکسی کد ۸شهرستان مریوان در اعتراض به وضعیت بلاتکلیف شغلی و فشارهای اقتصادی گسترده بر آنها با ارسال نامه ای به فرمانداری این شهرستان اعتراض کردند.

براساس نامه ارسالی از سوی این شهروندان: “بلاتکلیفی ۲۷دستگاه تاکسی کد۸ با توجه به مصوبه شورای ترافیک برای ساماندهی این تاکسی‌ها، اما گویا تعدادی راننده به جای فرمانداری، تاکسیرانی و نهادهای مربوطه تصمیم‌گیری می‌کنند”.

نویسندگان این نامه در پایان تاکید کرده‌اند که تاکسی‌های خط ۸ مانند دیگر تاکسی‌ها، هزینه‌های مربوطه را به تاکسیرانی پرداخت می‌کنند.

تجمع اعتراضی حواله داران خودروهای ثبت نامی شرکت آذیکو

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز چهارشنبه ۲۱ خرداد ماه ۱۳۹۹، جمعی از حواله داران شرکت آذیکو در اعتراض به عدم تحویل خودروهای ثبت نامی آنها تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان معترض در اعتراض به عدم تحویل خودروهای ثبت نامی که این شهروندان مبالغی را تحت عنوان ودیعه و پیش پرداخت به این شرکت پرداخت کردند . تا به امروز خودروی آنها تحویل داده نشده معترض شدند.

به گفته این شهروندان: “این شرکت تاکنون به تعهدات خود در قبال بیش از ۵ هزار مشتری که برای دریافت خودرو ثبت نام کرده و وجه آن را به طور کامل پرداخت کرده‌اند، عمل نکرده است”.

تجمع اعتراضی دست فروشان آبادان 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از خبرگزاری صدا و سیما آبادان, امروز چهارشنبه ۲۱ خرداد ماه ۱۳۹۹، جمعی از دست فروشان شهرستان آبادان در اعتراض به وضعیت وخیم معیشتی آنها تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان در اعتراض به تصمیم تازه شهرداری آبادان مبنی بر ممنوعیت دستفروشی در خیابان یکم احمد آباد خواستار حمایت مسئولان شهری و حذف این ممنوعیت شدند..

مسئولان شهرداری آبادان اما ممنوعیت دستفروشی در احمد آباد را در راستای اجرای طرح ساماندهی دستفروشان می دانند و می گویند به زودی جایگاه خاصی برای امرار معاش این افراد در نظر گرفته خواهد شد.

خیابان یکم احمد آباد معروف به لین یک, یکی از خیابانهای مرکزی شهر آبادان با بیش از هزار فروشگاه است که دستفروشان زیادی نیز روزانه در آن مستقر و مشغول کسب درآمد می شوند.

تجمع اعتراضی گوجه کاران گچساران 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران, امروز چهارشنبه ۲۱ خردادماه ۱۳۹۹, جمعی از گوجه فرنگی کاران شهرستان گچساران در اعتراض به عدم توجه به خواسته و مطالبات شهروندی آنها و تجمع اعتراضی برگزار کردند. 

این شهروندان معترض با مسدود کردن مسیر عبوری خودروی نماینده این شهرستان در مجلس شورای اسلامی از وی خواستند تا نسبت به رفع مشکلات آنها اقدام کند. 

برچسب هافعالان سندیکای کارگران هفت تپهمالکان مجتمع تجاری خلیج فارسمالباختگان صنعت خودرومجتمع تجاری خلیج فارسمخابرات استان آذربایجان شرقیمطالبه گریمطالبه گری شهروندانمطالبات مزدی کارگریمطالبات مزدی کارگرانمطالبات مزدی کارگران در ایرانمطالبات کارگریمطالبات کارگری در ایرانمطالبات کارگران ایرانمطالبات کارگران در ایرانمطالبات شهروندی کارگران در ایرانمعوقات مزدی کارگرانمعوقات مزدی کارگران ایرانمعوقات مزدی کارگران در ایراننقض حقوق کارگران در ایراننقض حقوق بشرنقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامینیروی کارنیروی کار پیمانکارهفت تپهکارمندان پیمانکارکارمندان پیمانکاریکارمندان بخش خصوصیکارمندان بخش خصوصی مخابراتکارمندان در ایرانکارکران نیشکرکارگرکارگر نیشکر هفت تپهکارگرانکارگران مجتمع نیشکر هفت تپهکارگران مجتمع کشاورزی صنعتی نیشکر هفت تپهکارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپهکارگران نی بری نیشکر هفت تپهکارگران نیشکرکارگران نیشکر هفت تپهکارگران نیشکر هفت تپه در ایرانکارگران هفت تپهکارگران پیمانکاری بخش کشاورزی مجتمع نیشکر هفت‌تپهکارگران ایرانکارگران ایرانیکارگران اخراجیکارگران اخراجی مخابراتکارگران اخراجی هفت تپهکارگران در ایرانکارگران شهرداریکارگران شهرداری در ایرانکشاورزان گچسارانآذربایجانآذربایجان شرقیآذربایجان غربیاستان آذربایجان شرقیاستان آذربایجان غربیاستان آذربایجانشرقیتجمع اعتراضی کارگران نیشکر هفت تپهتجمعاتتجمعات هفت تپهتجمعات کارگریتجمعات کارگرانتجمعات کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهتجمعات کارگران نیشکر هفت تپهتجمعات کارگران در ایرانتجمعات اعتراضیتجمعات اعتراضی کارگرانتجمعات اعتراضی کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهتجمعات اعتراضی کارگران نیشکر هفت تپهتجمعات اعتراضی کارگران هفت تپهتجمعات اعتراضی کارگران در ایرانتجمعات اعتراضی در ایرانتجمعات اعتراضی روز جهانی کارگرتجمعات خیابانی در ایرانخوردوهای شرکت صنعت خودروخریداران خودروهای ثبت نامی از شرکت صنعت خودرو آذربایجانرئیس سندیکای کارگران نیشکر هفت تپهرانندگان تاکی مریوانرانندگان تاکسی مریوانرانندگان تاکسی کد 8 مریوانسندیکای کارگری نیشکر هفت تپهسندیکای کارگران نیشکر هفت تپهسندیکای کارگران شرکت نیشکر هفت تپهسندیکای کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپهسرکوب کارگرانسرکوب کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهسرکوب کارگران نیشکر هفت تپهسرکوب کارگران ایرانسرکوب کارگران در ایرانسرکوب کارگران در جمهوری اسلامیسرکوب تجمعات مسالمت آمیز در ایرانسرکوب تجمعات اعتراضیسرکوب تجمعات اعتراضی در ایرانسرکوب شهروندان در ایرانشهرستان گچسارانشرکت لیزینگ آذیکوشرکت آذیکوشرکت صنعت خودرو آذربایجان

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: