•                  
شنبه , ۰۱ آبان , ۱۴۰۰
یکشنبه, اکتبر 24

برگزاری دستکم ۲ تجمع اعتراضی

0
338
تجمعات اعتراضی در شهرهای ایران

امروز چهارشنبه، در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان در شهرهای مختلف کشور که با هدف دستیابی به خواستها و حقوق شهروندی به حق آنها صورت میگیرد, شماری از کارکنان مترو در تهران و جمعی از کارگران حفاظت جنگل در مقابل ساختمان فرمانداری کلاردشت، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۸؛ در ادامه تجمعات اعتراضی روزانه شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور را در بر میگیرد, جمعی از کارگران حفاظت جنگل، در اعتراض به معوقات مزدی ۶ ماهه خود در مقابل ساختمان فرمانداری کلاردشت تجمع کردند.

بنقل از خبرگزاری ایرنا,  این نیروها به اجرای طرح تنفس جنگل، نیز معترض هستند. فرماندار کلاردشت در این باره گفت: “امروز حدود ۲۰ نفر از نیروهای طرف قرارداد با شرکت‌های بهره بردار جنگل‌های شمال با توجه به اخباری که در چند هفته اخیر مبنی بر تغییراتی در طرح‌های حفاظتی جنگل‌های شمال منتشر شده در مقابل فرماندار تجمع کردند”.

گفته می‌شود که این کارگران با اجرای طرح تنفس جنگل در آستانه بیکاری قرار خواهند گرفت.

منابع طبیعی مازندران دارای دو اداره کل یکی در ساری و دیگری در نوشهر است.

حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران منطقه نوشهر که غرب استان را پوشش می‌دهد ، ۳۱۳ هزار هکتار جنگل را با ۱۹۷ هزار هکتار مرتع از رامسر تا رُویان شامل می شود.

تجمع اعتراضی کارکنان مترو تهران
به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از انصاف نیوز، امروز چهارشنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۸؛ شماری از کارکنان متروی تهران، در اعتراض به پیمانی شدن و خارج شدن از قرارداد رسمی، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

این کارگران در اعتراض به تغییر وضعیت شغلی خود در داخل شرکت بهره برداری مترو واقع در چهارراه کالج تجمع کردند.

یکی از کارمندان بازنشسته مترو در این خصوص گفت: “گویا علت این تجمع این است که قرار است نهادی که آن‌ها زیر نظرش هستند، تغییر کند و کارکنان از این موضوع ناراضی هستند”.

یکی دیگر از کسانی که آنجا حضور داشت نیز گفت: “کارکنان در اعتراض به حقوق خود اعتراض دارند، مثلا شما فرض کن حقوقت چهار میلیون تومان است و به دو میلیون تومان کاهش پیدا می‌کند. معلوم است اعتراض می‌کنی. اوضاع خوبی نیست”.

گفتنی است که خبرنگاران نتوانستند با تجمع کنندگان در این باره صحبت کنند چون انتظامات درهای شرکت را بسته بودند و کسی اجازه‌ی ورود نداشت و تجمع در داخل حیاط شرکت اتفاق افتاده بود.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: