•                  
دوشنبه , ۱۶ تیر , ۱۳۹۹
دوشنبه, جولای 6

برگزاری دستکم ۱۰ تجمع اعتراضی

0
49

حقوق بشر در ایران – امروز دوشنبه ۹ تیر ماه ۱۳۹۹, در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور است جمعی از کارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپه, جمعی از معلمان قراردادی آموزش و پرورش, جمعی از کارمندان وزارت نفت و شرکت ملی گاز ایران, جمعی از پرستاران شاغل در مراکز درمانی استان گیلان, حواله داران خودروی ام جی۳۶۰ شرکت آذویکو « صنعت خودرو آذربایجان », کارکنان و بازنشستگان مخابرات, کارگران پاکبانی شهرداری بوشهر, کارگران واحد فضای سبز شهرداری کوت عبدالله, جمعی از سهامداران بانک مهر اقتصاد, اپرا تورهای پستهای فشار قوی وزارت نیرو در استان هرمزگان, در اعتراض به نقض حقوق شهروندی و عدم وصول مطالبات شهروندی آنها تجمعات اعتراضی را برگزار کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از عصر ایران, امروز دوشنبه ۹تیر ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارمندان وزارت نفت و شرکت ملی گاز ایران در اعتراض به عدم اجرای قوانین استخدامی جاری در مورد وضعیت شغلی آنها در مقابل ساختمان وزارت نفت در تهران تجمع اعتراضی برگزار کردند.

 این شهروندان به اجرائی نشدن ماده ۱۰وظایف و اختیارات وزارت نفت در شرح وظایف اداری این کارمندان که مرتبط با پرداخت حقوق و مزایای کارمندان وزارت نفت و شرکت ملی گاز ایران است معترض هستند.

تجمع اعتراضی اپراتورهای وزارت نیرو در استان هرمزگان 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا,  امروز دوشنبه ۹تیر ماه ۱۳۹۹، جمعی از اپرا تورهای پستهای فشار قوی وزارت نیرو در استان هرمزگان در اعتراض به تداوم اشتغال آنها بصورت نیروی پیمانکار یا قراردادی در مقابل ساختمان برق منطقه ای این استان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

براساس اعلام این شهروندان معترض: “خواسته ما، اجرای تبدیل وضعیت است؛ مدتهاست که وزیر نیرو وعده داده که کلاه زردها تبدیل وضعیت شده و به کارگر دائم بدل می‌شوند؛ همه مجوزهای لازم نیز صادر شده اما سازمان توانیر در اختصاص چارت‌های خالی تعلل می‌کند”.

 این شهروندان معترض در ادامه افزودند: “شغل ما حاکمیتی است و همه قبول دارند که باید از حالت قرارداد کار-معین خارج شویم؛ اما معلوم نیست که چرا علیرغم وجود چارت خالی به ما تخصیص نمی‌دهند”!

تجمع اعتراضی سهام داران بانک مهر اقتصاد

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز دوشنبه ۹تیر ماه ۱۳۹۹، جمعی از سهامداران بانک مهر اقتصاد, در اعتراض به رسیدگی قضائی به وضعیت پرونده پذیره نویسی این بانک که از سال ۱۳۹۴بطور بلاتکلیف رها شده است در مقابل دفتر دادستانی تهران تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان معترض که از سهامداران بانک مهر اقتصاد هستند این روزها از سوی این بانک مجبور به فروش سهام خود به قیمت هر برگ ۱۰۰تومان شدند.

تجمع اعتراضی کارگران نیشکر هفت تپه 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه,  امروز دوشنبه ۹تیر ماه ۱۳۹۹، کارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپه پانزدهمین روز از تجمعات اعتراضی خود را در مقابل فرمانداری شهرستان شوش در اعتراض به عدم پرداخت معوقات مزدی و تداوم نابسامانی در این واحد صنعتی برگزار کردند.

این شهروندان معترض با تجمع در مقابل فرمانداری شهرستان شوش شعارهایی را در راستای مطالبات خود از مدیریت مجتمع نیشکر هفت تپه و مسئولان استانی و شهری در شوش سر دادند.

خواسته های کارگران بازگشت همکاران اخراجی آنها از جمله ایمان اخضری، اسماعیل بخشی، سالار بیژنی و محمد خنیفر به کارشان, پرداخت دستمزد های فروردین، و اردیبهشت ماه و تمدید دفترچه درمانی و خدماتی کارگران, محیا شدن امنیت شغلی برای کارگران این واحد صنعتی و برچیده شدن بخش خصوصی از این کارخانه است.

تجمع اعتراضی کارگران شهرداری کوت عبدالله 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, امروز دوشنبه ۹تیر ماه ۱۳۹۹، جمعیتی بالغ بر ۲۵۰کارگر واحد فضای سبز شهرداری کوت عبدالله در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات مزدی آنها در مقابل ساختمان استانداری خوزستان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

براساس اعلام این کارگران معترض: “این تجمع در اعتراض به بی توجهی مسئولان به مشکلات معیشت ما برگزار شده چرا که ما از ابتدای سال جاری حقوق ماهیانه ما پرداخت نشده و تعدادی از همکارانمان هم مطالباتی از شهریور سال ۱۳۹۸هنوز طلب دارند”.

این کارگران در ادامه افزودند: “طی ۱سال گذشته چندین بار برای مشخص شدن وضعیت پرداخت مطالباتمان مقابل نهادهای مختلف دولتی استان دست به اعتراض صنفی زده‌ایم که متاسفانه هیچ عکس‌العملی که نشان از برطرف شده مشکلاتمان داشته باشد، مشاهده نشد”.

 یکی از کارگران معترض می‌گوید: “در شرایط سخت گرمای هوا در سطح شهر مشغول کاریم و باتوجه به اینکه فصل گرم تابستان نیز فرار رسیده و کارمان سخت‌تر شده است، خواسته‌ای جز دریافت حداقل بخشی از مطالباتمان را نداریم”.

تجمع اعتراضی کارمندان شاغل و بازنشسته مخابرات 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, امروز دوشنبه ۹تیر ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارکنان و بازنشستگان مخابرات در اعتراض عدم اجرای طرح همسان سازی حقوق ماهیانه در مقابل یکی از ساختمانهای مرکزی وزارت ارتباطات تجمع اعتراضی برگزار کردند.

براساس اعلام یکی از اعضای شورای هماهنگی تشکل های عالی مخابرات: “مهمترین خواسته ما اجرای بدون تنزل تمامی بندهای آئین نامه استخدامی مصوب سال ۱۳۸۹هیات مدیره مخابرات بر مبنای تعهدات مندرج بند ۶صورتجلسه هیات وزیران در سال ۱۳۸۵است که این تعهدات، ملاک واگذاری مخابرات به بخش غیردولتی بود. بر مبنای این تعهدات بایستی عین حقوق و مزایای که کار فرمای دولتی به کارکنان می‌پرداخت، توسط کار فرمای خصوصی پرداخت شود”.

تجمع اعتراضی حواله داران شرکت آذویکو « صنعت خودرو آذربایجان »

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, امروز دوشنبه ۹تیر ماه ۱۳۹۹، جمعی از حواله داران خودروی ام جی۳۶۰ شرکت آذویکو « صنعت خودرو آذربایجان » در اعتراض به عدم تحویل خودرو از سوی این شرکت با قیمت قطعی در مقابل ساختمان تعزیرات حکومتی در تهران تجمع اعتراضی برگزار کردند.

براساس اعلام این شهروندان معترض: “از سال ۱۳۹۷، برای خرید خودرو ثبت کردند اما پس از گذشت ۲سال هنوز خودروی آنها تحویل داده نشده و پولی که برای پرداخت به شرکت آذویکو – آذربایجان خودرو پرداخت کردند هم به آنها بازگردانده نشده است.

 این شرکت تاکنون به تعهدات خود در قبال بیش از ۵هزار مشتری که برای دریافت خودرو ثبت نام کرده و وجه آن را به طور کامل پرداخت کرده‌اند، عمل نکرده است.

تجمع اعتراضی پرستاران مراکز درمانی استان گیلان 

به گزارش حقوق بشر در ایران – امروز دوشنبه ۹تیر ماه ۱۳۹۹، جمعی از پرستاران شاغل در مراکز درمانی استان گیلان در مقابل ساختمان علوم پزشکی این استان واقع در رشت مرکز این استان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

براساس اعلام طاهره زاهد صفت, سرپرست مدیریت پرستاری دانشگاه علوم پزشکی گیلان: “این شهروندان در اعتراض به محقق نشدن وعده‌های مسئولان دانشگاه علوم پزشکی گیلان در وضعیت استخدامی خود با تجمع را برگزار کردند چرا که وزارت بهداشت اسفند ۱۳۹۸، فراخوانی را برای شرکتی شدن پرستاران گیلانی در بحران کرونا داد که جدا از آنکه به آن عمل نکرد امروز اصرار به امضای قرارداد کاری ۸۹ روزه با این پرستاران دارد.”

این مقام مسئول در دانشگاه علوم پزشکی در ادامه افزود: “پرستاران گیلانی به هیچ وجه حاضر به امضای قراردادهای ۸۹ روزه نیستند و باتوجه به درگیر شدن سایر پرستاران با موضوع کرونا، در حال حاضر وزارت بهداشت می‌خواهد بر اساس برنامه ‌ریزی‌های بودجه‌ای خود برای جذب پرستاران تصمیم‌گیری نهایی کند”.

زاهد صفت در ادامه تاکید کرد: “باتوجه به اینکه علوم پزشکی به این پرستاران قول شرکتی شدن داده و همزمان وضعیت کرونا تشدید شده است، ما نیاز مبرم به جذب این نیروها داریم چرا که فراخوان علوم پزشکی گیلان برای این پرستاران شرکتی بوده، انتظار این است که دانشگاه علوم پزشکی گیلان به قول خود عمل کند و پرستاران را به صورت شرکتی جذب کند”.

تجمع اعتراضی معلمان قراردادی 

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز دوشنبه ۹تیر ماه ۱۳۹۹، جمعی از معلمانی که بصورت قرار دادی در آموزش و پرورش شاغل هستند در مقابل ساختمان مجلس در تهران تجمع اعتراضی برگزار کردند.

 این شهروندان معترض که از شهرهای دیگر به تهران آمده بودند خواستار تبدیل وضعیت استخدامی آنها از قراردادی موقت به رسمی شدند.

براساس اعلام افراد حاضر در این تجمع اعتراضی ماموران امنیتی با یورش به این شهروندان معترض آنها را متفرق کردند و سعید در بر هم زدن این تجمع مسالمت آمیز داشتند.

تجمع اعتراضی پارکبانان شهرداری بوشهر

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایرنا, امروز دوشنبه ۹ تیر ماه ۱۳۹۹، پارکبانان شهرداری بوشهر در محل کار خود ، به دلیل عدم پرداخت مطالبات شان ، تجمع و اعتراض نمودند.

براساس اعلام یکی از این شهروندان معترض: “در سال جدید افزایش حقوق پاکبانان لحاظ نشده و با وجود اینکه در قرارداد مبلغ سه میلیون و ۲۰۰ هزار تومان قید شده ولی پرداختی پاکبانان تنها ۲ میلیون بوده است. “

این شهروند معترض در ادامه افزود: “نوروز پارسال با وجود کار کردن در هفت روز تعطیلی عید سه میلیون و ۴۵۰ هزارتومان حقوق گرفتم ولی این پرداختی در فروردین امسال به ۲ میلیون و ۹۵۰ هزارتومان رسیده است. وضعیت نیروها پاکبان در بوشهر به گونه ای است که حتی هزینه شکستن دسته بیل و جارو نیز بر عهده خود پاکبانان گذاشته شده و با این چنین شرایطی حداقل انتظار داریم حقوق به طور تمام و کمال پرداخت شود تا بتوانیم نیازهای روزانه خود را تامین کنیم. “

از سوی دیگر نماینده شرکت ظریف کاران در تشریح اینکه چرا حقوق این کارگران معوق شده گفت: “این شرکت با هدف افزایش حقوق نیروها « ۳۷۰ نیروی کارگری و ۸۴ نیروی گشت و نظارت »  تاکنون چندین بار نامه افزایش حقوق دستمزد و تورم را به شهرداری بوشهر ارسال کرده تا وضعیت خود با پاکبانان را تعیین تکلیف کند اما علاوه بر اینکه این مهم محقق نشده پرداختی به شرکت نیز محقق نشده و در این شرایط شرکت از جیب خود حقوق پاکبانان را پرداخت کرده است. “

برچسب هاتجمعات اعتراضیمخابرات ایراناعتراضات کارگرینیشکر هفت تپهشهرداری اهوازمطالبات کارگریمعوقات مزدیدریافت معوقات کارگریکشت و صنعت هفت تپهپرستارشرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپهکشت و صنعتشهرداریمعوقات کارگریمطالبات مزدی کارگرینقض حقوق بشر در ایرانسندیکای کارگری نیشکر هفت تپهاستان گیلانمجتمع نیشکر هفت تپهسندیکای نیشکر هفت تپهکلاه زردهابرق فشار قویعدم پرداخت به موقع حقوق و معوقاتمعوقات بازنشستگیمطالبات مزدیشرکت مخابرات ایراننقض حقوق شهروندی در ایرانمجتمع کشت و صنعت هفت تپهامنیت شغلی در ایرانحقوق شهروندی در ایرانشرکت نیشکر هفت تپهتجمعات کارگریتجمعات اعتراضی در ایرانمطالبات شهروندان در ایراننقض حقوق بشرد ر ایرانمطالبات معوقهتجمعات کارگرانسرکوب تجمعات اعتراضیفعالان سندیکای کارگران هفت تپهکارگران پیمانکاری بخش کشاورزی مجتمع نیشکر هفت‌تپهکوت عبداللهتجمعات اعتراضی کارگران در ایرانسندیکای کارگران کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپهمطالبات شهرونداننقض گسترده حقوق شهروندی معلمانسندیکای کارگران شرکت نیشکر هفت تپهفرهنگیفرهنگیان ایرانفرهنگیان در ایرانتجمعات اعتراضی فرهنگیانمعوقات مالیسرکوب فرهنگیان ایرانحقوق شهروندی درایرانسهامدارمطالبات صنفیتحصن اعتراضی فرهنگیان ایرانتحصن فرهنگیان ایرانمتجمع نیشکر هفت تپهتجمع اعتراضی کارگران نیشکر هفت تپهکارگر نیشکر هفت تپهکارگران نیشکر هفت تپهسندیکای کارگران نیشکر هفت تپهشرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپهسندیکای کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپههفت تپهکشت و صنعت نیشکر هفت تپهرئیس سندیکای کارگران نیشکر هفت تپهکارگران هفت تپهمطالبات شهروندیفرهنگیانشهرداری کوت عبداللهشهرداری کوت عبدالهکوت عبدالهتجمعات اعتراضی فرهنگیان ایرانکارخانه نیشکر هفت تپههیئت مدیره سندیکای کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهمعوقات مردیکوت کعبدالهسهامدارانفرهنگی معلممطالبات کارگران در ایرانمعوقاتمعوقات مزدی کارگران در ایرانامنیت شغلیحقوق و معوقات مزدیمعوقات مزدی فرهنگیان ایرانتجمعات اعتراضی کارگران نیشکر هفت تپهتجمعات کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهمعوقات مزدی در ایراننیشکرهفت تپهمطالبات مزدی کارگران در ایرانمعوقات مزدی شهروندان در ایرانمجتمع نیشکر هفت تپه در شوشمطالبات کارگری در ایراننیشکر هفت تپه در استان خوزستانبازنشستگان مخابراتمطالبات شهروندی در ایراننقض حقوق شهروندی فرهنگیان در ایرانتجمعات کارگری در ایرانتجمعات کارگران نیشکر هفت تپهشورای اسلامی کار در مجتمع نیشکر هفت تپهجامعه فرهنگیان ایرانجامعه معلمان ایراناخراج کارگران نیشکر هفت تپهتجمع اعتراضی کارگران هفت تپهمجتمع نیشکر هفت تپه در خوزستانمجتمع نیشکر هفت تپه در شهرستان شوشکارگران مجتمع نیشکر هفت تپهاخراج کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهکارگران مجتمع نیشکر هفت تپه در ایرانمجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپهکارگر هفت تپهبازداشت کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهتجمعات اعتراضی کارگران هفت تپهتجمعات اعتراضی کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهسندیکای کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهمجتمع کشاورزی صنعتی نیشکر هفت تپهسرکوب کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهبازداشت کارگران شهرداری کوت عبدالهبازداشت کارگران شهرداری کوت عبداللهکارگران بازداشتی شهرداری کوت عب داللهکارگران هفت تپه در شوشبازداشت کارگران هفت تپهتجمعات کارگران در ایرانکارگر بازداشت شده نیشکر هفت تپهنیشکر هفت تپه در شوشسرکوب کارگران نیشکر هفت تپهکارگران مجتمع کشاورزی صنعتی نیشکر هفت تپهنقض حقوق بشر در جمهوری اسلامیکارگران نیشکر هفت تپه در ایرانکارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپهمجتمع کشت و صنعت نیشکرتجمعات هفت تپهمطالبات مزدی شهروندان در ایرانمطالبات مزدی شهروندان ایرانپرستارانمطالبات مزدی کارگرانمطالبات کارگران ایرانکارگران شهرداری در کوت عبداللهجامعه معلمان در ایرانمعوقات مزدی کارگرانمطالبات شهروندی کارگران در ایرانکارگران نی بری نیشکر هفت تپهنی بر نیشکر هفت تپهمعوقات کارگرانکارگران نی شکر هفت تپهکارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکرواحد نقلیه کشت و صنعت نیشکر هفت تپهکشت و صنعت نیشکرکارگران در جامعه ایرانمطالبت کارگران در ایرانکارگران نی بر نیشکر هفت تپهمعوقات مزدی کارگران ایراننقض حقوق شهروندی معلمانکارگران شهرداری کوت عبدالهکارگران شهرداری کوت عبداللهمعوقات مزدی کارگران شهرداریکوت عبدللهپرستاران استان گیلانامنیت شغلی کارگرانمطالبات کارگران شهرداریامنیت شغلی کارگران در ایرانامنیت در اشتغالامنیت شغلی در ایران برای کارگرهمسان سازی حقوقاپراتورهای برق فشارقویبرق فشارقویکلاه زردهای وزارت نیروکلاه زردکارگران اخراجی هفت تپهپرستاریمطالبات کارگران نیشکر هفت تپهکلاه زردهای توانیرکارگران کلاه زردمعلمان قراردادیمعلمان قراردادی معین کارکارگران نیشکر هفت تپه شوشاپراتورهای تعمیر و نگهداری وزارت نیرومطالبات کارگران هفت تپهکارگران هفت تپه در ایرانمعوقات مزدی شهروندانتجمعات اعتراضی کارگران نیشکر در هفت تپهمعوقات مزدی کارگرکارگران مجتمع نیشکر هفت تپه در شوشکارمندان وزارت نفتکارمندان شرکت ملی گاز ایرانشرکت ملی گاز ایرانمراکز درمانی استان گیلانشهرداری بوشهرشهردار بوشهرسهامداران بانک مهر اقتصادبانک مهراقتصادبانک مهر اقتصاداپراتورهای وزارت نیرومعوقات در ایران

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: