•                  
یک شنبه , ۲۲ فروردین , ۱۴۰۰
یکشنبه, آوریل 11

برگزاری دستکم ۱۰ تجمع اعتراضی

0
279

حقوق بشر در ایران – امروز دوشنبه ۹ تیر ماه ۱۳۹۹, در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور است جمعی از کارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپه, جمعی از معلمان قراردادی آموزش و پرورش, جمعی از کارمندان وزارت نفت و شرکت ملی گاز ایران, جمعی از پرستاران شاغل در مراکز درمانی استان گیلان, حواله داران خودروی ام جی۳۶۰ شرکت آذویکو « صنعت خودرو آذربایجان », کارکنان و بازنشستگان مخابرات, کارگران پاکبانی شهرداری بوشهر, کارگران واحد فضای سبز شهرداری کوت عبدالله, جمعی از سهامداران بانک مهر اقتصاد, اپرا تورهای پستهای فشار قوی وزارت نیرو در استان هرمزگان, در اعتراض به نقض حقوق شهروندی و عدم وصول مطالبات شهروندی آنها تجمعات اعتراضی را برگزار کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از عصر ایران, امروز دوشنبه ۹تیر ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارمندان وزارت نفت و شرکت ملی گاز ایران در اعتراض به عدم اجرای قوانین استخدامی جاری در مورد وضعیت شغلی آنها در مقابل ساختمان وزارت نفت در تهران تجمع اعتراضی برگزار کردند.

 این شهروندان به اجرائی نشدن ماده ۱۰وظایف و اختیارات وزارت نفت در شرح وظایف اداری این کارمندان که مرتبط با پرداخت حقوق و مزایای کارمندان وزارت نفت و شرکت ملی گاز ایران است معترض هستند.

تجمع اعتراضی اپراتورهای وزارت نیرو در استان هرمزگان 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا,  امروز دوشنبه ۹تیر ماه ۱۳۹۹، جمعی از اپرا تورهای پستهای فشار قوی وزارت نیرو در استان هرمزگان در اعتراض به تداوم اشتغال آنها بصورت نیروی پیمانکار یا قراردادی در مقابل ساختمان برق منطقه ای این استان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

براساس اعلام این شهروندان معترض: “خواسته ما، اجرای تبدیل وضعیت است؛ مدتهاست که وزیر نیرو وعده داده که کلاه زردها تبدیل وضعیت شده و به کارگر دائم بدل می‌شوند؛ همه مجوزهای لازم نیز صادر شده اما سازمان توانیر در اختصاص چارت‌های خالی تعلل می‌کند”.

 این شهروندان معترض در ادامه افزودند: “شغل ما حاکمیتی است و همه قبول دارند که باید از حالت قرارداد کار-معین خارج شویم؛ اما معلوم نیست که چرا علیرغم وجود چارت خالی به ما تخصیص نمی‌دهند”!

تجمع اعتراضی سهام داران بانک مهر اقتصاد

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز دوشنبه ۹تیر ماه ۱۳۹۹، جمعی از سهامداران بانک مهر اقتصاد, در اعتراض به رسیدگی قضائی به وضعیت پرونده پذیره نویسی این بانک که از سال ۱۳۹۴بطور بلاتکلیف رها شده است در مقابل دفتر دادستانی تهران تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان معترض که از سهامداران بانک مهر اقتصاد هستند این روزها از سوی این بانک مجبور به فروش سهام خود به قیمت هر برگ ۱۰۰تومان شدند.

تجمع اعتراضی کارگران نیشکر هفت تپه 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه,  امروز دوشنبه ۹تیر ماه ۱۳۹۹، کارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپه پانزدهمین روز از تجمعات اعتراضی خود را در مقابل فرمانداری شهرستان شوش در اعتراض به عدم پرداخت معوقات مزدی و تداوم نابسامانی در این واحد صنعتی برگزار کردند.

این شهروندان معترض با تجمع در مقابل فرمانداری شهرستان شوش شعارهایی را در راستای مطالبات خود از مدیریت مجتمع نیشکر هفت تپه و مسئولان استانی و شهری در شوش سر دادند.

خواسته های کارگران بازگشت همکاران اخراجی آنها از جمله ایمان اخضری، اسماعیل بخشی، سالار بیژنی و محمد خنیفر به کارشان, پرداخت دستمزد های فروردین، و اردیبهشت ماه و تمدید دفترچه درمانی و خدماتی کارگران, محیا شدن امنیت شغلی برای کارگران این واحد صنعتی و برچیده شدن بخش خصوصی از این کارخانه است.

تجمع اعتراضی کارگران شهرداری کوت عبدالله 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, امروز دوشنبه ۹تیر ماه ۱۳۹۹، جمعیتی بالغ بر ۲۵۰کارگر واحد فضای سبز شهرداری کوت عبدالله در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات مزدی آنها در مقابل ساختمان استانداری خوزستان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

براساس اعلام این کارگران معترض: “این تجمع در اعتراض به بی توجهی مسئولان به مشکلات معیشت ما برگزار شده چرا که ما از ابتدای سال جاری حقوق ماهیانه ما پرداخت نشده و تعدادی از همکارانمان هم مطالباتی از شهریور سال ۱۳۹۸هنوز طلب دارند”.

این کارگران در ادامه افزودند: “طی ۱سال گذشته چندین بار برای مشخص شدن وضعیت پرداخت مطالباتمان مقابل نهادهای مختلف دولتی استان دست به اعتراض صنفی زده‌ایم که متاسفانه هیچ عکس‌العملی که نشان از برطرف شده مشکلاتمان داشته باشد، مشاهده نشد”.

 یکی از کارگران معترض می‌گوید: “در شرایط سخت گرمای هوا در سطح شهر مشغول کاریم و باتوجه به اینکه فصل گرم تابستان نیز فرار رسیده و کارمان سخت‌تر شده است، خواسته‌ای جز دریافت حداقل بخشی از مطالباتمان را نداریم”.

تجمع اعتراضی کارمندان شاغل و بازنشسته مخابرات 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, امروز دوشنبه ۹تیر ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارکنان و بازنشستگان مخابرات در اعتراض عدم اجرای طرح همسان سازی حقوق ماهیانه در مقابل یکی از ساختمانهای مرکزی وزارت ارتباطات تجمع اعتراضی برگزار کردند.

براساس اعلام یکی از اعضای شورای هماهنگی تشکل های عالی مخابرات: “مهمترین خواسته ما اجرای بدون تنزل تمامی بندهای آئین نامه استخدامی مصوب سال ۱۳۸۹هیات مدیره مخابرات بر مبنای تعهدات مندرج بند ۶صورتجلسه هیات وزیران در سال ۱۳۸۵است که این تعهدات، ملاک واگذاری مخابرات به بخش غیردولتی بود. بر مبنای این تعهدات بایستی عین حقوق و مزایای که کار فرمای دولتی به کارکنان می‌پرداخت، توسط کار فرمای خصوصی پرداخت شود”.

تجمع اعتراضی حواله داران شرکت آذویکو « صنعت خودرو آذربایجان »

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, امروز دوشنبه ۹تیر ماه ۱۳۹۹، جمعی از حواله داران خودروی ام جی۳۶۰ شرکت آذویکو « صنعت خودرو آذربایجان » در اعتراض به عدم تحویل خودرو از سوی این شرکت با قیمت قطعی در مقابل ساختمان تعزیرات حکومتی در تهران تجمع اعتراضی برگزار کردند.

براساس اعلام این شهروندان معترض: “از سال ۱۳۹۷، برای خرید خودرو ثبت کردند اما پس از گذشت ۲سال هنوز خودروی آنها تحویل داده نشده و پولی که برای پرداخت به شرکت آذویکو – آذربایجان خودرو پرداخت کردند هم به آنها بازگردانده نشده است.

 این شرکت تاکنون به تعهدات خود در قبال بیش از ۵هزار مشتری که برای دریافت خودرو ثبت نام کرده و وجه آن را به طور کامل پرداخت کرده‌اند، عمل نکرده است.

تجمع اعتراضی پرستاران مراکز درمانی استان گیلان 

به گزارش حقوق بشر در ایران – امروز دوشنبه ۹تیر ماه ۱۳۹۹، جمعی از پرستاران شاغل در مراکز درمانی استان گیلان در مقابل ساختمان علوم پزشکی این استان واقع در رشت مرکز این استان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

براساس اعلام طاهره زاهد صفت, سرپرست مدیریت پرستاری دانشگاه علوم پزشکی گیلان: “این شهروندان در اعتراض به محقق نشدن وعده‌های مسئولان دانشگاه علوم پزشکی گیلان در وضعیت استخدامی خود با تجمع را برگزار کردند چرا که وزارت بهداشت اسفند ۱۳۹۸، فراخوانی را برای شرکتی شدن پرستاران گیلانی در بحران کرونا داد که جدا از آنکه به آن عمل نکرد امروز اصرار به امضای قرارداد کاری ۸۹ روزه با این پرستاران دارد.”

این مقام مسئول در دانشگاه علوم پزشکی در ادامه افزود: “پرستاران گیلانی به هیچ وجه حاضر به امضای قراردادهای ۸۹ روزه نیستند و باتوجه به درگیر شدن سایر پرستاران با موضوع کرونا، در حال حاضر وزارت بهداشت می‌خواهد بر اساس برنامه ‌ریزی‌های بودجه‌ای خود برای جذب پرستاران تصمیم‌گیری نهایی کند”.

زاهد صفت در ادامه تاکید کرد: “باتوجه به اینکه علوم پزشکی به این پرستاران قول شرکتی شدن داده و همزمان وضعیت کرونا تشدید شده است، ما نیاز مبرم به جذب این نیروها داریم چرا که فراخوان علوم پزشکی گیلان برای این پرستاران شرکتی بوده، انتظار این است که دانشگاه علوم پزشکی گیلان به قول خود عمل کند و پرستاران را به صورت شرکتی جذب کند”.

تجمع اعتراضی معلمان قراردادی 

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز دوشنبه ۹تیر ماه ۱۳۹۹، جمعی از معلمانی که بصورت قرار دادی در آموزش و پرورش شاغل هستند در مقابل ساختمان مجلس در تهران تجمع اعتراضی برگزار کردند.

 این شهروندان معترض که از شهرهای دیگر به تهران آمده بودند خواستار تبدیل وضعیت استخدامی آنها از قراردادی موقت به رسمی شدند.

براساس اعلام افراد حاضر در این تجمع اعتراضی ماموران امنیتی با یورش به این شهروندان معترض آنها را متفرق کردند و سعید در بر هم زدن این تجمع مسالمت آمیز داشتند.

تجمع اعتراضی پارکبانان شهرداری بوشهر

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایرنا, امروز دوشنبه ۹ تیر ماه ۱۳۹۹، پارکبانان شهرداری بوشهر در محل کار خود ، به دلیل عدم پرداخت مطالبات شان ، تجمع و اعتراض نمودند.

براساس اعلام یکی از این شهروندان معترض: “در سال جدید افزایش حقوق پاکبانان لحاظ نشده و با وجود اینکه در قرارداد مبلغ سه میلیون و ۲۰۰ هزار تومان قید شده ولی پرداختی پاکبانان تنها ۲ میلیون بوده است. “

این شهروند معترض در ادامه افزود: “نوروز پارسال با وجود کار کردن در هفت روز تعطیلی عید سه میلیون و ۴۵۰ هزارتومان حقوق گرفتم ولی این پرداختی در فروردین امسال به ۲ میلیون و ۹۵۰ هزارتومان رسیده است. وضعیت نیروها پاکبان در بوشهر به گونه ای است که حتی هزینه شکستن دسته بیل و جارو نیز بر عهده خود پاکبانان گذاشته شده و با این چنین شرایطی حداقل انتظار داریم حقوق به طور تمام و کمال پرداخت شود تا بتوانیم نیازهای روزانه خود را تامین کنیم. “

از سوی دیگر نماینده شرکت ظریف کاران در تشریح اینکه چرا حقوق این کارگران معوق شده گفت: “این شرکت با هدف افزایش حقوق نیروها « ۳۷۰ نیروی کارگری و ۸۴ نیروی گشت و نظارت »  تاکنون چندین بار نامه افزایش حقوق دستمزد و تورم را به شهرداری بوشهر ارسال کرده تا وضعیت خود با پاکبانان را تعیین تکلیف کند اما علاوه بر اینکه این مهم محقق نشده پرداختی به شرکت نیز محقق نشده و در این شرایط شرکت از جیب خود حقوق پاکبانان را پرداخت کرده است. “

برچسب هافرهنگیفرهنگی معلمفرهنگیانفرهنگیان ایرانفرهنگیان در ایرانفعالان سندیکای کارگران هفت تپهمتجمع نیشکر هفت تپهمجتمع نیشکر هفت تپهمجتمع نیشکر هفت تپه در خوزستانمجتمع نیشکر هفت تپه در شهرستان شوشمجتمع نیشکر هفت تپه در شوشمجتمع کشاورزی صنعتی نیشکر هفت تپهمجتمع کشت و صنعت نیشکرمجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپهمجتمع کشت و صنعت هفت تپهمخابرات ایرانمراکز درمانی استان گیلانمطالبات مزدیمطالبات مزدی کارگریمطالبات مزدی کارگرانمطالبات مزدی کارگران در ایرانمطالبات مزدی شهروندان ایرانمطالبات مزدی شهروندان در ایرانمطالبات معوقهمطالبات کارگریمطالبات کارگری در ایرانمطالبات کارگران نیشکر هفت تپهمطالبات کارگران هفت تپهمطالبات کارگران ایرانمطالبات کارگران در ایرانمطالبات کارگران شهرداریمطالبات شهروندیمطالبات شهروندی کارگران در ایرانمطالبات شهروندی در ایرانمطالبات شهروندانمطالبات شهروندان در ایرانمطالبات صنفیمطالبت کارگران در ایرانمعلمان قراردادیمعلمان قراردادی معین کارمعوقاتمعوقات مالیمعوقات مردیمعوقات مزدیمعوقات مزدی فرهنگیان ایرانمعوقات مزدی کارگرمعوقات مزدی کارگرانمعوقات مزدی کارگران ایرانمعوقات مزدی کارگران در ایرانمعوقات مزدی کارگران شهرداریمعوقات مزدی در ایرانمعوقات مزدی شهروندانمعوقات مزدی شهروندان در ایرانمعوقات کارگریمعوقات کارگرانمعوقات بازنشستگیمعوقات در ایراننقض گسترده حقوق شهروندی معلماننقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامینقض حقوق بشرد ر ایراننقض حقوق شهروندی فرهنگیان در ایراننقض حقوق شهروندی معلماننقض حقوق شهروندی در ایراننی بر نیشکر هفت تپهنیشکر هفت تپهنیشکر هفت تپه در استان خوزستاننیشکر هفت تپه در شوشنیشکرهفت تپههفت تپههمسان سازی حقوقهیئت مدیره سندیکای کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهواحد نقلیه کشت و صنعت نیشکر هفت تپهکلاه زردکلاه زردهاکلاه زردهای وزارت نیروکلاه زردهای توانیرکوت کعبدالهکوت عبدللهکوت عبداللهکوت عبدالهکارمندان وزارت نفتکارمندان شرکت ملی گاز ایرانکارگر نیشکر هفت تپهکارگر هفت تپهکارگر بازداشت شده نیشکر هفت تپهکارگران مجتمع نیشکر هفت تپهکارگران مجتمع نیشکر هفت تپه در ایرانکارگران مجتمع نیشکر هفت تپه در شوشکارگران مجتمع کشاورزی صنعتی نیشکر هفت تپهکارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکرکارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپهکارگران نی بر نیشکر هفت تپهکارگران نی بری نیشکر هفت تپهکارگران نی شکر هفت تپهکارگران نیشکر هفت تپهکارگران نیشکر هفت تپه در ایرانکارگران نیشکر هفت تپه شوشکارگران هفت تپهکارگران هفت تپه در ایرانکارگران هفت تپه در شوشکارگران کلاه زردکارگران پیمانکاری بخش کشاورزی مجتمع نیشکر هفت‌تپهکارگران اخراجی هفت تپهکارگران بازداشتی شهرداری کوت عب داللهکارگران در جامعه ایرانکارگران شهرداری کوت عبداللهکارگران شهرداری کوت عبدالهکارگران شهرداری در کوت عبداللهکارخانه نیشکر هفت تپهکشت و صنعتکشت و صنعت نیشکرکشت و صنعت نیشکر هفت تپهکشت و صنعت هفت تپهپرستارپرستاریپرستارانپرستاران استان گیلانامنیت در اشتغالامنیت شغلیامنیت شغلی کارگرانامنیت شغلی کارگران در ایرانامنیت شغلی در ایرانامنیت شغلی در ایران برای کارگراپراتورهای وزارت نیرواپراتورهای برق فشارقویاپراتورهای تعمیر و نگهداری وزارت نیرواخراج کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهاخراج کارگران نیشکر هفت تپهاستان گیلاناعتراضات کارگریبانک مهر اقتصادبانک مهراقتصادبازنشستگان مخابراتبازداشت کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهبازداشت کارگران هفت تپهبازداشت کارگران شهرداری کوت عبداللهبازداشت کارگران شهرداری کوت عبدالهبرق فشار قویبرق فشارقویتجمع اعتراضی کارگران نیشکر هفت تپهتجمع اعتراضی کارگران هفت تپهتجمعات هفت تپهتجمعات کارگریتجمعات کارگری در ایرانتجمعات کارگرانتجمعات کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهتجمعات کارگران نیشکر هفت تپهتجمعات کارگران در ایرانتجمعات اعتراضیتجمعات اعتراضی فرهنگیانتجمعات اعتراضی فرهنگیان ایرانتجمعات اعتراضی کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهتجمعات اعتراضی کارگران نیشکر هفت تپهتجمعات اعتراضی کارگران نیشکر در هفت تپهتجمعات اعتراضی کارگران هفت تپهتجمعات اعتراضی کارگران در ایرانتجمعات اعتراضی در ایرانتحصن فرهنگیان ایرانتحصن اعتراضی فرهنگیان ایرانجامعه فرهنگیان ایرانجامعه معلمان ایرانجامعه معلمان در ایرانحقوق و معوقات مزدیحقوق شهروندی در ایرانحقوق شهروندی درایراندریافت معوقات کارگریرئیس سندیکای کارگران نیشکر هفت تپهسندیکای نیشکر هفت تپهسندیکای کارگری نیشکر هفت تپهسندیکای کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهسندیکای کارگران نیشکر هفت تپهسندیکای کارگران کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپهسندیکای کارگران شرکت نیشکر هفت تپهسندیکای کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپهسهامدارسهامدارانسهامداران بانک مهر اقتصادسرکوب فرهنگیان ایرانسرکوب کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهسرکوب کارگران نیشکر هفت تپهسرکوب تجمعات اعتراضیشهردار بوشهرشهرداریشهرداری کوت عبداللهشهرداری کوت عبدالهشهرداری اهوازشهرداری بوشهرشورای اسلامی کار در مجتمع نیشکر هفت تپهشرکت ملی گاز ایرانشرکت مخابرات ایرانشرکت نیشکر هفت تپهشرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپهشرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپهعدم پرداخت به موقع حقوق و معوقات

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: