•                  
دوشنبه , ۰۶ بهمن , ۱۳۹۹
دوشنبه, ژانویه 25

برگزاری دستکم ۹ تجمع اعتراضی

0
188

حقوق بشر در ایران – امروز چهارشنبه ۱۱ تیر ماه ۱۳۹۹, در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور است جمعی از کارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپه, جمعی از رانندگان تاکسی فرودگاه, جمعی از کارگران واحد فضای سبز شهرداری کوت عبدالله, جمعی از کشاورزان روستای مرزیجران اراک, مالکان مراکز جمع آوری ضایعات,جمعی از کارگران واحد پاکبانی شهرداری بهبهان, کارگران کارخانه دیار خودرو گلپایگان, پرستاران ساکن مشهد و اپراتورهای تعمیر و نگهداری پستهای برق فشاری کرمانشاه با برگزاری تجمعات اعتراضی نسبت به نقض حقوق شهروندیشان تجمعات اعتراضی را برگزار کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, امروز چهارشنبه ۱۱تیر ماه ۱۳۹۹، کارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپه هفدهمین روز از تجمعات اعتراض خود را در سطح خیابانهای شهرستان شوش و در مقابل درب ورودی فرمانداری این شهر برگزار کردند.

خواسته های کارگران بازگشت همکاران اخراجی آنها از جمله ایمان اخضری، اسماعیل بخشی، سالار بیژنی و محمد خنیفر به کارشان, پرداخت دستمزد های فروردین، و اردیبهشت ماه و تمدید دفترچه درمانی و خدماتی کارگران, محیا شدن امنیت شغلی برای کارگران این واحد صنعتی و برچیده شدن بخش خصوصی از این کارخانه است.

در عین حال این شهروندان با توجه شیوع ویروس کرونا و ادامه این تجمعات اعتراضی در سایه بی توجهی مسئولان به خواسته های این کارگران بر تداوم اعتراضات خود برای دستیابی به خواسته های به حقی که دارند تاکید کردند.

تجمع اعتراضی اپراتورهای وزارت نیرو در کرمانشاه 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, امروز چهارشنبه ۱۱تیر ماه ۱۳۹۹، جمعی از اپراتورهای تعمیر و نگهداری پستهای برق فشاری موسوم به کلاه زردها شاغل در مناطق غرب کشور با حضور سایر اپراتورها از استان کردستان و ایلام در مقابل اداره برق منطقه ای استان کرمانشاه تجمع اعتراضی برگزار کردند.

 براساس این گزارش, این شهروندان در اعتراض به عدم تبدیل وضعیت در مقابل اداره برق منطقه ای کرمانشاه تجمع اعتراضی برگزار کردند و خواستار پایان دادن به بلاتکلیفی شغلی آنها شدند.

 این شهروندان معترض اعلام کردند: “بایستی تبدیل وضعیت ما در اسرع وقت انجام شود. مدتهاست که مجوزهای لازم برای این کار صادر شده اما سازمان توانیر با عدم اختصاص چارت خالی، سنگ‌اندازی می‌کند و با توجه به وضع موجود دیگر قرارداد کار معین وجاهت قانونی ندارد و ما خواستار استخدام دائم هستیم”.

تجمع اعتراضی کارگران کارخانه دیارخودرو

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران,  روز دوشنبه ۹ تیر ماه ۱۳۹۹، کارگران کارخانه دیار خودرو گلپایگان, در اعتراض به عدم پرداخت چندین ماه حقوق ماهیانه آنها در محوطه این کارخانه تجمع اعتراضی برگزار کردند.

 براساس اعلام این شهروندان: “سال ۱۳۹۸ خط تولید کارخانه دیارخودرو رونق نداشت و ماه نخست امسال نیز به دلیل بیماری کرونا تعطیل شد و ماه دوم و سوم نیز به صورت شیفت بندی مشغول کار بودیم و قرار شد که از یکم تیر ماه سرکار برویم اما به دلایلی، هشتم تیر ماه را برای رفتن به کارخانه اعلام کردند”.

این کارگر در ادامه افزود: “ماهانه یک میلیون و پانصد هزار تومان دریافتی دارم و مطالبات سال ۱۳۹۸، به صورت کامل پرداخت شد اما امسال تا کنون یک ریال حقوق دریافت نکردیم”.

تجمع اعتراضی مالکان مراکز جمع آوری ضایعات

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از بی بی سی, جمعی از مالکان مراکز جمع آوری ضایعات شهرستان بروجرد در اعتراض به مشکلات شغلی برای فعالیتهای آنها در مقابل فرمانداری بروجرد تجمع اعتراضی برگزار کردند. 

تجمع اعتراضی کارگران شهرداری بهبهان

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران, امروز چهارشنبه ۱۰تیر ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگران واحد پاکبانی شهرداری بهبهان در اعتراض به عدم پرداخت حقوق ماهیانه و مطالبات معوق مزدی تجمع اعتراضی برگزار کردند.

براساس این گزارش, این شهروندان با احتساب خرداد ۴ماه است که حقوق دریافت نکردند.

تجمع اعتراضی کشاورزان روستای مرزیجران اراک

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از روزنامه فرهیختگان,  روز سه شنبه ۱۰تیر ماه ۱۳۹۹، جمعی از کشاورزان روستای مرزیجران اراک در اعتراض اداره اوقاف این شهرستان در حرکتی نمادین نارضایتی خود را از وضع موجود اعلام کردند.

 براساس اعلام این کشاورزان: “چند سالی است که اوقاف روی روستای ما دست گذاشته و هر طوری شده می‌خواهد روستا را وقفی اعلام کند. چند سال پیش که علیه روستا به دادگاه شکایت کرد، دادگاه حکم به پیروزی اوقاف داد. بعد مردم به رهبری نامه نوشتند ، رهبری هم نماینده‌‌هایی را برای بررسی اعزام کردند و بعد از بررسی، نمایندگان اعلام کردند که روستا وقفی نیست”.

 این کشاورزان در ادامه افزودند: “چند وقت بعد دوباره اوقاف از روستای ما شکایت کرد! آقای کریمی نماینده شهر اراک هم چندبار تا الان نسبت به اوقاف پیش وزرا و در مجلس شکایت کردند که هیچ مدرکی دال بر وقفی بودن مرزیجران نیست اما اوقاف هر چند وقت یک بار با اینکه شکست می خورد ولی دوباره شکایت می‌کند”.

تجمع اعتراضی کارگران شهرداری کوت عبدالله 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایرنا, امروز چهارشنبه ۱۱تیر ماه ۱۳۹۹،جمعی از کارگران واحد فضای سبز شهرداری کوت عبدالله در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات مزدی خود در مقابل ساختمان استانداری خوزستان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

براساس اعلام این کارگران معترض: “این تجمع در اعتراض به بی توجهی مسئولان به مشکلات معیشت ما برگزار شده چرا که ما از ابتدای سال جاری حقوق ماهیانه ما پرداخت نشده و تعدادی از همکارانمان هم مطالباتی از شهریور سال ۱۳۹۸هنوز طلب دارند”.

این کارگران در ادامه افزودند: “طی ۱سال گذشته چندین بار برای مشخص شدن وضعیت پرداخت مطالباتمان مقابل نهادهای مختلف دولتی استان دست به اعتراض صنفی زده‌ایم که متاسفانه هیچ عکس‌العملی که نشان از برطرف شده مشکلاتمان داشته باشد، مشاهده نشد”.

 یکی از کارگران معترض می‌گوید: “در شرایط سخت گرمای هوا در سطح شهر مشغول کاریم و باتوجه به اینکه فصل گرم تابستان نیز فرار رسیده و کارمان سخت‌تر شده است، خواسته‌ای جز دریافت حداقل بخشی از مطالباتمان را نداریم”.

تجمع اعتراضی رانندگان تاکسی فرودگاه 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران, امروز چهارشنبه ۱۱تیر ماه ۱۳۹۹، جمعی از رانندگان تاکسی فرودگاه در اعتراض به کاهش شدید در آمد روزانه آنها در مقابل ساختمان وزارت کار و امور اجتماعی در تهران تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان معترض از کاهش درآمد خود به شدت نگران هستند و اعلام کردند با توجه به افزایش قیمت اجناس و ناتوانی آنها در حمایت خانواده با مشکلات معیشت مواجه هستند و از مسئولان وزارت کار برای در نظر گرفتن حمایتهای اجتماعی در خواست کمک کردند.

تجمع اعتراضی پرستاران مشهد 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایرنا, امروز چهارشنبه ۱۱ تیر ماه ۱۳۹۹, جمعی از پرستاران مشهد در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات مزدی معوق شده آنها در مقابل ساختمان دادگستری این شهرستان تجمع اعتراضی برگزار کردند. این شهروندان سپس برای ساعاتی از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و پس از مدتی آزاد شدند. 

محمد شریفی مقدم, دبیرکل خانه پرستار در تشریح این خبر گفت: “تعدادی از پرستاران شاغل در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی مشهد در اعتراض به مشکلات شغلی قصد جمع شدن در مقابل ساختمان دادگستری مشهد و برگزاری یک تجمع صنفی آرام و مسالمت‌آمیز را داشتند”.

دبیر کل خانه پرستار افزود: “تعداد ۵ نفر از آنها مدتی بعد آزاد شدند و ۵ نفر دیگر هم دقایقی پیش با مساعدت دادستانی آزاد شدند. تجمعات پرستاران همواره آرام و با در دست داشتن پلاکارد برگزار می‌شود و چنین برخوردهایی آنها را مایوس می‌کند. پیش از برگزاری تجمع هم تذکری در رابطه با عواقب آن دریافت نکرده بودند”.

شریفی مقدم افزود: “به همین دلیل مقابل دادگستری رفتند تا از دستگاه قضایی بخواهند که برای تحقق خواسته‌های صنفی آنها ورود کند که متاسفانه این موضوع پیش آمد. این در شرایطی است که پرستاران کشوری در راه مبازره با کرونا، شهید دادند و تعدادی از آنها به این ویروس مهلک مبتلا شده‌اند اما دانشگاه علوم پزشکی مشهد به خواسته‌های آنها رسیدگی نکرده است”.

این مقام مسئول در خانه پرستار در خصوص مطالبات این پرستاران اضافه کرد: “جبران کمبود کادر پرستاری و افزایش فشار کار در روزهای مقابله با کرونا، رفع تبعیض بین گروه‌های پزشکی با پرستاری، رفع تبعیض میان نیروهای ستادی با بالینی، به‌روز کردن کارانه‌ها (آخرین کارانه فرودین سال ۱۳۹۸ پرداخت شد) و برقراری فوق‌العاده ویژه ازجمله مهم‌ترین مشکلات شغلی پرستاران مرتبط با دانشگاه علوم پزشکی مشهد است”.

برچسب هافعالان سندیکای کارگران هفت تپهمچتمع نیشکر هفت تپهمتهمان هفت تپهمتجمع نیشکر هفت تپهمجتمع نیشکر هفت تپهمجتمع نیشکر هفت تپه در خوزستانمجتمع نیشکر هفت تپه در شهرستان شوشمجتمع نیشکر هفت تپه در شوشمجتمع هفت تپهمجتمع کشاورزی صنعتی نیشکر هفت تپهمجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپهمجتمع کشت و صنعت هفت تپهمرزیجران اراکمطالبات کارگران نیشکر هفت تپهمطالبات کارگران هفت تپهمطالبات کارگران ایرانمطالبات کارگران شهرداریمطالبات صنفی پرستاران مشهدمعوقات مزدیمعوقات مزدی کارگرمعوقات مزدی کارگرانمعوقات مزدی کارگران ایرانمعوقات مزدی کارگران در ایرانمعوقات مزدی کارگران شهرداریمعوقات مزدی کارگران شهرداری بهبهانمعوقات مزدی پرستاران مشهدمعوقات مزدی در ایرانمعوقات مزدی شهروندانمعوقات مزدی شهروندان در ایراننی بر نیشکر هفت تپهنیشکر هفت تپهنیشکر هفت تپه در استان خوزستاننیشکر هفت تپه در شوشنیشکرهفت تپهنگهبان نیشکر هفت تپههفت تپههیئت مدیره سندیکای کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهواحد نقلیه نیشکر هفت تپهواحد نقلیه کشت و صنعت نیشکر هفت تپهیوسف بهمنی کارگر هفت تپهیوسف بهمئی کارگر نیشکر هفت تپهکلاه زردکلاه زردهاکلاه زردهای وزارت نیروکلاه زردهای توانیرکوت عبدللهکوت عبداللهکوت عبدالهکاگران نیشکر هفت تپهکارگر نیشکر هفت تپهکارگر هفت تپهکارگر بازداشت شده نیشکر هفت تپهکارگران فضای سبز شهرداریکارگران مجتمع نیشکر هفت تپهکارگران مجتمع نیشکر هفت تپه در ایرانکارگران مجتمع کشاورزی صنعتی نیشکر هفت تپهکارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپهکارگران نی بر نیشکر هفت تپهکارگران نی بری نیشکر هفت تپهکارگران نی شکر هفت تپهکارگران نیشکر هفت تپهکارگران نیشکر هفت تپه در ایرانکارگران نیشکر هفت تپه شوشکارگران هفت تپهکارگران هفت تپه در ایرانکارگران هفت تپه در شوشکارگران کلاه زردکارگران کارخانه دیارخودروکارگران اخراجی هفت تپهکارگران شهرداریکارگران شهرداری کوت عبداللهکارگران شهرداری کوت عبدالهکارگران شهرداری بهبهانکارگران شهرداری در کوت عبداللهکارگران شهرداری در ایرانکارخانه نیشکر هفت تپهکرایه تاکسی در ایرانکشاورزان روستای مرزیجرانکشت و صنعت نیشکر هفت تپهکشت و صنعت هفت تپهپرستارپرستارانپرستاران مشهدپرستاران ایرانپرستاران جان باخته در اثر کرونااپراتورهای وزارت نیرواپراتورهای تعمیر و نگهداری وزارت نیرواخراج کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهاخراج کارگران نیشکر هفت تپهاستان کرمانشاهبازداشت کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهبازداشت کارگران هفت تپهبازداشت کارگران شهرداری کوت عبداللهبازداشت کارگران شهرداری کوت عبدالهبازداشت شدگان هفت تپهتامین اجتماعیتامین اجتماعی کارگران در ایرانتجمع اعتراضی کارگران نیشکر هفت تپهتجمع اعتراضی کارگران هفت تپهتجمعاتتجمعات هفت تپهتجمعات کارگریتجمعات کارگری در ایرانتجمعات کارگرانتجمعات کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهتجمعات کارگران نی برتجمعات کارگران نیشکر هفت تپهتجمعات کارگران ایرانتجمعات کارگران در ایرانتجمعات اعتراضیتجمعات اعتراضی کارگرانتجمعات اعتراضی کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهتجمعات اعتراضی کارگران نیشکر هفت تپهتجمعات اعتراضی کارگران نیشکر در هفت تپهتجمعات اعتراضی کارگران هفت تپهتجمعات اعتراضی کارگران ایرانتجمعات اعتراضی کارگران در ایرانتجمعات اعتراضی در ایرانتجمعات خیابانی در ایرانجمع آوری ضایعاتحقوق و معوقات مزدیدیارخودرودیارخودرو گلپایگانروستای مرزیجران اراکرئیس سندیکای کارگران نیشکر هفت تپهرانندهراننده تاکسیراننده تاکسی سواریرانندگان تاکسی فرودگاهسندی نیشکر هفت تپهسندیکای نیشکر هفت تپهسندیکای کارگری نیشکر هفت تپهسندیکای کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهسندیکای کارگران نیشکر هفت تپهسندیکای کارگران هفت تپهسندیکای کارگران شرکت نیشکر هفت تپهسندیکای کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپهسرکوب کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهسرکوب کارگران نیشکر هفت تپهسرکوب تجمعات اعتراضیسرکوب تجمعات اعتراضی در ایرانشهرداریشهرداری کوت عبداللهشهرداری کوت عبدالهشهرداری بهبهانشهرستان گلپایگانشهرستان بروجردشورای اسلامی کار در مجتمع نیشکر هفت تپهشرکت نیشکر هفت تپهشرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپهضایعات

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: