•                  
یک شنبه , ۱۴ آذر , ۱۴۰۰
یکشنبه, دسامبر 5

برگزاری دستکم ۶ تجمع اعتراضی

0
614

روز جاری، در ادامه تجمعات اعتراضی روزانه شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور را در بر میگیرد, جمعی از مالباختگان موسسه کاسپین در مشهد، شماری از کارگران فضای سبز شهرداری کوت عبدالله، گروهی از بازنشستگان کشوری در تهران، تعدادی از عکاسان و صاحب صنف عکاسی در یزد، جمعی از کارگران نگهداری خط و انبیه فنی راه آهن نورآباد و شازند اراک و شماری از کارگران شرکت «ایرکست شاونبرگ» بندر ماهشهر، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۸، در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان در شهرهای مختلف کشور که با هدف دستیابی به خواستها و حقوق شهروندی به حق آنها صورت میگیرد, جمعی از مالباختگان موسسه کاسپین در مشهد نسبت به برآورده ‌نشدن مطالبات خود، در مقابل ساختمان استانداری خراسان رضوی، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

اعتراض سپرده گذاران موسسه‌های مالی و اعتباری از سه سال پیش آغاز شد و دولت و بانک مرکزی پرداخت مطالبات سپرده گذاران از طریق بانک‌های دولتی و خصوصی را متعهد شدند.

بر اساس ادعای بانک مرکزی تا به حال مطالبات بیش از ۹۵ درصد سپرده گذاران پرداخت شده است.

این نمایش پرده‌ای نیاز به جاوااسکریپت دارد.

تجمع کارگران فضای سبز شهرداری کوت عبدالله
به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا، امروز دوشنبه، ۲۰ خرداد ۱۳۹۸، شماری از کارگران فضای سبز شهرداری کوت عبدالله، در اعتراض به بلاتکلیفی در وضعیت پرداخت مطالباتشان برای چندمین بار، در مقابل ساختمان استانداری خوزستان تجمع کردند.

برخی منابع کارگری در اهواز گفتند: “کارگران فضای سبز کوت عبدالله به دلیل عدم وصول مطالبات معوقه خود به شهرداری معترض هستند. آنها بارها این مطالبه صنفی خود را اعلام کرده و به استانداری خوزستان نیز مراجعه کرده‌اند”.

به گفته این کارگران، واحد فضای سبز شهرداری کوت عبدالله حدود ۲۵۰ کارگر دارد که از اسفند ماه سال گذشته مطالبات مزدی آنها به تاخیر افتاده است. در عین حال پرداخت مطالبات مربوط به بیمه کارگران به تامین اجتماعی از مدتها قبل با مشکل روبرو شده است”.

طبق اظهارات کارگران فضای سبز شهرداری کوت عبدالله، از عید نوروز تاکنون منتظر پرداخت حقوق هستیم اما هیچ مبلغی تاکنون پرداخت نشده است. شرایط اقتصادی سخت است و این تأخیر در پرداخت حقوق‌ها بیشتر ما را تحت فشار قرار می‌دهد.

تجمع بازنشستگان کشوری در تهران
به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا، امروز دوشنبه، ۲۰ خرداد ۱۳۹۸، گروهی از بازنشستگان کشوری، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان در مقابل ساختمان صندوق بازنشستگی کشوری در تهران، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

یکی از معترضان در این خصوص گفت: “خواستار اجرای همسان‌سازی و بالا رفتن مستمری‌های خود هستیم؛ با توجه به وضع معیشتی فعلی، قانون مدیریت خدمات کشوری بایستی حتماً اجرا شود”.

این بازنشستگان که در بین آنها معلمان بازنشسته نیز حضور دارند، گفتند: “دریافتی ما حدود ۷۰ درصد حقوق و مزایای دریافتیِ شاغلان است. این اختلاف، مخالف الزامات قانون مدیریت خدمات کشوری است و بایستی رفع شود”.

خواسته دیگر بازنشستگان، بالا رفتن سطح خدمات درمانی بیمه پایه و ارتقای این خدمات به گونه‌ای است که بازنشستگان از پرداخت هزینه اضافه برای بیمه تکمیلی بی‌نیاز شوند.

تجمع عکاسان در یزد
به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا، امروز دوشنبه، ۲۰ خرداد ۱۳۹۸، تعدادی از عکاسان و صاحب صنف عکاسی در مقابل ساختمان استانداری یزد دست به تجمع زدند.

یکی از معترضان در خصوص علت تجمع این افراد گفت: “تهیه عکس‌های پرسنلی یکی از مهمترین منابع مالی صنف عکاسی است که برای خدمات مختلف از جمله گذرنامه، سوء پیشینه و … مورد نیاز شهروندان است. اما اکنون تهیه عکس پرسنلی در مراکز پلیس ۱۰+ انجام می شود و این مسئله خسارت زیادی به فعالان صنف عکاسی وارد می‌کند”.

تجمع کنندگان خواستار ممنوعیت تهیه عکس در مراکز پلیس ۱۰+ شدند.

تجمع اعتراضی کارگران راه آهن نورآباد و شازند در اراک
به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از کانال کارگران و کارکنان نگهداری خط و انبیه فنی راه آهن، امروز دوشنبه، ۲۰ خرداد ۱۳۹۸، جمعی از کارگران نگهداری خط و انبیه فنی راه آهن نورآباد و شازند اراک در اعتراض به معوقات مزدی خود دست به تجمع زدند.

حقوق فروردین ماه آنان پرداخت نشده و شرکت قراردادی جوش گستر هیچ پاسخی در این رابطه به کارگران نمی‌دهد.

این کارگران در سال جاری چندین بار اقدام به تجمع کرده‌اند.

تجمع کارگران شرکت «ایرکست شاونبرگ» بندر ماهشهر
به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایرنا، شماری از کارگران شرکت «ایرکست شاونبرگ» بندر ماهشهر با تجمع صنفی مقابل فرمانداری این شهرستان خواستار پرداخت هفت ماه حقوق معوقه خود شدند.

این تجمع کنندگان گفتند: “هفت ماه است این شرکت حقوق، حق بیمه و مزایای کارگران را پرداخت نکرده است”.

آنان افزودند: “مدیران شرکت بارها قول پرداخت حقوق کارگران را داده‌اند ولی تاکنون این وعده عملی نشده است”.

این کارگران معترض اظهار داشتند: “به تعویق افتادن حقوق قشر کارگر به مدت هفت ماه در این شرایط دشوار اقتصادی، غیرقابل تحمل است لذا رسیدگی به این مشکل را از مسئولان ذیربط خوزستان خواستاریم”.

نماینده مردم ماهشهر، بندر امام، امیدیه و هندیجان در مجلس شورای اسلامی با حضور در جمع کارگران معترض گفت: “پرداخت حقوق کارگران در زمان مقرر یکی از الزام های شرکت‌های خصوصی و دولتی است که متأسفانه در ماهشهر این مهم رعایت نمی‌شود”.

علی گلمرادی اظهار داشت: “برای پرداخت حقوق کارگران شرکت ایرکست شاونبرگ به مدیران این شرکت هشدار داده شده است و باید در کمترین زمان ممکن حق و حقوق کارگران این شرکت پرداخت شود”.

بنابراین گزارش کارگران شرکت ایرکست شاونبرگ ماهشهر از پارسال تاکنون شش بار در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق و مزایای خود دست به تجمع زده‌اند.

شرکت ایرکست شاونبرگ بندرماهشهر در سایت یک منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی مستقر است و در زمینه ساخت اسکلت‌های فلزی سنگین فعالیت دارد.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: