•                    
  •                  
جمعه , ۰۷ بهمن , ۱۴۰۱
جمعه, ژانویه 27

برگزاری دستکم ۹ تجمع اعتراضی

0
485

حقوق بشر در ایران – امروز چهارشنبه ۱۲ شهریور ماه ۱۳۹۹، در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور است جمعی از فعالان محیط زیست شهرستان مشکین شهر، پارس سوئیچ واقع در شهرک صنعتی اشراق زنجان، جمعی از کارگران آبفای استان خوزستان، کارگران شهرداری شهرستان حمیدیه اهواز، رانندگان تاکسی شهرستان قروه، کارگران شاغل در واحد پاکبانی و بهداشت شهرداری آغاجاری، جمعی از کارگران نیشکر هفت تپه « غیر نیشکری »، جمعی از دانشجویان دانشکده دامپزشکی بابل، اعضای تعاونی مسکن کارگران شهرستان پاکدشت ورامین، در اعتراض به نقض حقوق شهروندیشان تجمعات اعتراض را برگزار کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از راه دانا، روز سه شنبه ۱۱شهریور ماه ۱۳۹۹، اعضای تعاونی مسکن کارگران شهرستان پاکدشت ورامین در اعتراض به ۱۸سال بلاتکلیفی آنها در تعیین وضعیت زمین هایی که از این تعاونی خریداری کردند تجمع اعتراضی را در حاشیه یکی از جاده های اصلی این شهر برگزار کردند.

براساس این گزارش، این شهروندان که جمعیتی نزدیک به ۴هزار نفر هستند از سال ۱۳۸۱به امید خانه دار شدن مبالغی را به حساب تعاونی مسکن امیرالمومنین این شهرستان واریز کردند اما پس از ۱۸سال تنها عایدی آنها یک سند تک برگ بدون تعیین موقعیت زمینی که این تعاونی ادعای واگذاری به این افراد را دارد.

در ابتدا به این کارگران وعده داده شده بود زمینی در بهترین نقطه پاکدشت به آنان داده می‌شود اما بعد از اینکه پول‌های کارگران و اقشار ضعیف جمع آوری می‌شود مسئولان تعاونی مسکن به وعده خود عمل نمی‌کنند و جای زمین را عوض کرده و به پایین قبرستان پاکدشت انتقال می‌دهند! جالب اینکه یک بیابان تفکیک می‌شود، جاده و جدول هم کشیده می‌شود، حتی شبها هم برای اینکه خیال کارگران راحت باشد از اینکه قرار است در این زمین برایش آنان مسکن و سرپناهی ساخته شود چراغ تیر برق‌های این بیابان بزرگ روشن می‌شود! و در ادامه هم سند تک برگ مسکونی نیز صادر می‌‌شود اما تاکنون مجوز و اجازه ساخت صادر نشده است و اکنون ۱۸ سال است که بیش از ۴ هزار خانواده گرفتار این مشکل شدند. 

آنها با تجمع در حاشیه جاده موسوم به امام رضا و حمل پلاکاردهایی خواستار توجه مسئولان و رفع مشکل آنها شدند.

تجمع اعتراضی دانشجویان دانشکده دامپزشکی بابل

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز چهارشنبه ۱۲شهریور ماه ۱۳۹۹، جمعی از دانشجویان دانشکده دامپزشکی بابل در اعتراض به برگزاری آزمون علوم پایه در محوطه این دانشگاه تجمع اعتراضی برگزار کردند.

براساس اعلام این دانشجویان معترض: “در اعتراض به برگزاری آزمون علوم پایه که قرار است در تاریخ در ۲۰ شهریور ماه سال جاری در این دانشگاه برگزار شود تجمع کرده و خواستار لغو این آزمون هستیم.”

تجمع اعتراضی کارگران نیشکر هفت تپه 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز چهارشنبه ۱۲شهریور ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگران نیشکر هفت تپه « غیر نیشکری » اخراج شده از این شرکت در مقابل فرمانداری شهرستان شوش، اداره کار و دفتر نماینده این شهرستان در مجلس تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان هدفشان از برگزاری این تجمع اعتراضی را بازگشت به ادامه کار و فعالیت در این مجتمع تولیدی صنعتی و همچنین تبدیل وضعیت شغلی از قرارداد به استخدام دائم عنوان کردند.

 این تجمع کارگران در سه مرحله یک بار در مقابل اداره کار، دفتر کعب عمیر، نماینده شهرستان شوش در مجلس و سومین تجمع این کارگران هم در مقابل ساختمان فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

تجمع اعتراضی کارگران شرکت پارس سوئیچ

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از نوا نیوز، روز سه شنبه ۱۱ شهریور ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگران شرکت پارس سوئیچ  در شهرک صنعتی اشراق استان زنجان در اعتراض به محرومیت از امنیت شغلی تجمع اعتراضی برگزار کردند. 

بر اساس این گزارش، مدیر روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان در خصوص تحصن و تجمع اخیر کارگران این واحد صنعتی در استان بیان داشت: “این موضوع مربوط به مسائل کارگری بوده که برطرف شده است”.

محمد قربانلو، با بیان اینکه پارس سوئیچ سهامدار عمده ای داشته که مجموعه بزرگی هم در شهرک صنعتی شماره یک زنجان احداث کرده اند، افزود: “یک سری از ماشین آلات واحد صنعتی پارس سوئیچ به این مجموعه جدید منتقل می شود به نحوی که این واحد جدید هم جزئی از پارس سوئیچ بوده و تقسیم کار صورت می گیرد”.

تجمع اعتراضی فعالان محیط زیست شهرستان مشگین شهر

به گزارش حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه ۱۲شهریور ماه ۱۳۹۹، جمعی از فعالان محیط زیست شهرستان مشگین شهر در اعتراض به احداث جاده موسوم به کمربند طلایی در مسیر احداث این جاده ضمن حضور در محل این پروژه راهسازی با برگزاری تجمع اعتراضی مخالفتشان با اجرای این طرح را اعلام کردند. 

براساس اعلام این شهروندان معترض: “احداث کمربند طلایی علاوه بر تخریب جبران ناپذیر دامنه های بکر و ییلاقات ساوالان، آسیب جدی به زیست بوم حیوانات در شرف انقراض منطقه وارد می‌کند.”

تجمع اعتراضی کارگران آب و فاضلاب روستائی اهواز 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا، امروز چهارشنبه ۱۲شهریور ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگران آبفار استان خوزستان در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات مزدی آنها در مقابل ساختمان استانداری خوزستان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

 این کارگران در تشریح مطالبات خود گفتند: “مطالبات صدها نفر از کارگران شبکه آب و فاضلاب روستایی استان خوزستان چند ماه است پرداخت نشده و ما بارها خواستار پرداخت این مطالبات شدیم و تاکنون به مشکل ما رسیدگی نشده و در سال‌های اخیر دریافت منظم حقوق به دل‌ مان مانده است.”

 کارگران آبفای خوزستان همچنین افزودند: “جدا از معوقات مزدی در زمینه پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی نیز اداره آبفا روستایی در حق ما کوتاهی کرده است. پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی ما از اردیبهشت سال ۹۷ تاکنون انجام نشده است. در عین حال از یکسال پیش پوشش بیمه تکمیلی نداریم و برای تامین نیازهای درمانی خود و خانوادهایمان با مراجعه به مراکز آزاد متحمل هزینه‌های هنگفتی بایت ویزیت و هزینه دارو و سایر خدمات می‌شویم.”

طبق اظهارت این کارگران: ” از دیگر مشکلات ما کارگران پرداخت عیدی کارمندی به کارگران پیمانی و طرحی آب و فاضلاب روستایی است که خلاف قانون است چون کارفرما در هر سال در پرداخت حق عیدی با فرمول کارگری (حداقل دو برابر دستمزد کارگران) کوتاهی می‌کند و عیدی کارگران را به شیوه کارمندان محاسبه می‌کند، این در حالی است که کارگران از «مزایای کارمندی» بی‌بهره هستیم.”

تجمع اعتراضی کارگران شهرداری آغاجاری

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از خورنا، امروز چهارشنبه ۱۲شهریور ماه ۱۳۹۹، کارگران شاغل در واحد پاکبانی و بهداشت شهرداری آغاجاری در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق معوقات و سایر مطالبات مزدی تجمع اعتراضی برگزار کردند.

 این شهروندان با توجه به پرداخت نشدن چندین ماه مطالبات مزدی آنها مربوط به سال ۱۳۹۷ که از پیمانکار قبلی طلب کار هستند ضمن توقف کار و فعالیت خواستار وصول معوقات مزدی خود هستند.

 گزارشات مردمی حاکی از آن است سطل های مکانیزه که جهت جمع آوری زباله های خانگی در محلات مورد استفاده قرار میگیرد دیگر ظرفیت نداشته و گاها زباله در خیابان و کوچه رها شده است.

تجمع اعتراضی رانندگان تاکسی شهرستان قروه 

به گزارش حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه ۱۲شهریور ماه ۱۳۹۹، رانندگان تاکسی شهرستان قروه از توابع سنندج واقع در استان کردستان در مقابل شهرداری این شهر تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان معترض خواهان افزایش قیمت کرایه هستند و در تشریح مطالبات خود اعلام کردند که با توجه به نرخ کنونی برای کرایه و از سوی دیگر افزایش لحظه ای قیمتها و خدمات دیگر نمی توان با تاکسی کار کرد.

تجمع اعتراضی کارگران شهرداری حمیدیه اهواز

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از عصر جنوب، امروز چهارشنبه ۱۲شهریور ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگران شهرداری شهرستان حمیدیه از توابع استان خوزستان در اعتراض به پرداخت نشدن چندین ماه حقوق ماهیانه و سایر مطالبات مزدی تجمع اعتراضی برگزار کردند.

 براساس تائید این کارگران پیمانکار آنها حقوق و مزایای ۱۵ماه پیش این کارگران و عیدی سالهای ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷ و همچنین حق بیمه آنها را پرداخت نکرده است.

این کارگران با تجمع در میدان اصلی شهرستان حمیدیه و نصب پلاکاردی خواستار بررسی و رفع مشکل آنها از سوی مسئولان شدند.

برچسب هافعال محیط زیستفعال محیط زیست در ایرانفعالان محیط زیست مشکین شهرفعالان کارگری نیشکر هفت تپهمچتمع نیشکر هفت تپهمتجمع نیشکر هفت تپهمجتمع نیشکرمجتمع نیشکر هفات تپهمجتمع نیشکر هفت تپهمجتمع نیشکر هفت تپه در خوزستانمجتمع نیشکر هفت تپه در شهرستان شوشمجتمع نیشکر هفت تپه در شوشمجتمع نیشکر در هفت تپهمجتمع کشاورزی صنعتی نیشکر هفت تپهمجتمع کشت و صنعت نیشکرمجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپهمجتکه نیشکر هفت تپهمحله حمیدیه اهوازمحیط زیستمحیط زیست ایرانمحیط زیست در ایرانمحیط زیست در استان خوزستانمشکین شهرمشگین شهرمطالبه گریمطالبه گری در ایرانمطالبه گری شهروندانمطالبات مزدیمطالبات مزدی کارگریمطالبات مزدی کارگرانمطالبات مزدی کارگران در ایرانمطالبات مزدی کارگران شهرداریمطالبات مزدی شهروندان ایرانمطالبات مزدی شهروندان در ایرانمطالبات کارگران نیشکر هفت تپهمطالبات کارگران نیشکر در هفت تپهمطالبت کارگران در ایراننقض حقوق کارگران در ایراننقض حقوق بشرنقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامینقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی در ایراننقض حقوق بشرد ر ایراننقض حقوق شهروندینقض حقوق شهروندی در ایراننقض حقوق شهروندان در ایراننی بر نیشکر هفت تپهنیشکرنیشکر میان آب شوشنیشکر هفت تچپهنیشکر هفت تپهنیشکر هفت تپه در استان خوزستاننیشکر هفت تپه در شوشنیشکر شوشترنیشکرهفت تپهنگهبان نیشکر هفت تپهنافرمانی حمیدهیئت مدیره سندیکای کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهواحد نقلیه نیشکر هفت تپهواحد نقلیه کشت و صنعت نیشکر هفت تپهیوسف بهمنی کارگر نیشکر هفت تپهیوسف بهمئی کارگر نیشکر هفت تپهکوی حمیدیه اهوازکاگران نیشکر هفت تپهکارگر نیشکر هفت تپهکارگر بازداشت شده نیشکر هفت تپهکارگران مجتمع نیشکر هفت تپهکارگران مجتمع نیشکر هفت تپه در ایرانکارگران مجتمع نیشکر هفت تپه در شوشکارگران مجتمع کشاورزی صنعتی نیشکر هفت تپهکارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکرکارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپهکارگران مطالبه گرکارگران نی برکارگران نی بر نیشکر هفت تپهکارگران نی بری نیشکر هفت تپهکارگران نی شکر هفت تپهکارگران نیشکرکارگران نیشکر میان آبکارگران نیشکر هفت تپهکارگران نیشکر هفت تپه در ایرانکارگران نیشکر هفت تپه شوشکارگران نیشکر در هفت تپهکارگران پیمانکاری بخش کشاورزی مجتمع نیشکر هفت‌تپهکارگران پاکبانیکارگران پاکبانی در ایرانکارگران شهرداریکارگران شهرداری آغاجاریکارگران شهرداری اهوازکارگران شهرداری حمیدیهکارگران شهرداری حمیدیه اهوازکارگران شهرداری در ایرانکارخانه نیشکرکارخانه نیشکر هفت تپهکرایه تاکسی در ایرانکشت و صنعت نیشکرکشت و صنعت نیشکر هفت تپهپارس سوئیچآب و فاضلابآب و فاضلاب اهوازآب و فاضلاب استان خوزستانآب و فاضلاب روستاییآب و فاضلاب روستائیآب و فاضلاب شهریاخبار نقض حقوق بشر در ایراناخبار نقض حقوق شهروندی در ایراناخراج کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهاخراج کارگران نیشکر هفت تپهاستان خوزستاناستان خوزستان در ایراناستان زنجاناعتراضات کارگران نیشکراعتصاب رانندگان تاکسیبازداشت کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهتجمع کارگران نیشکر هقت تپهتجمع اعتراضی کارگران نیشکرتجمع اعتراضی کارگران نیشکر هفت تپهتجمعات کارگرانتجمعات کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهتجمعات کارگران مخابرات تبریزتجمعات کارگران نی برتجمعات کارگران نیشکرتجمعات کارگران نیشکر هفت تپهتجمعات کارگران هفت تپهتجمعات کارگران ایرانتجمعات کارگران در ایرانتجمعات کارگران شرکت آذر آب اراکتجمعات اعتراضیتجمعات اعتراضی کارگرانتجمعات اعتراضی کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهتجمعات اعتراضی کارگران نیشکرتجمعات اعتراضی کارگران نیشکر هفت تپهتجمعات اعتراضی کارگران نیشکر در هفت تپهتجمعات اعتراضی کارگران هفت تپهتجمعات اعتراضی کارگران در ایرانتجمعات اعتراضی آبان ماهتجمعات اعتراضی آبان ماه ۱۳۹۸تجمعات اعتراضی به گرانی بنزینتجمعات اعتراضی دانشجویانتجمعات اعتراضی دانشجویان ایرانتجمعات اعتراضی دانشجویان در ایرانتجمعات اعتراضی در ایرانتجمعات اعتراضات آبان۱۳۹۸تعاونی مسکنتعاونی مسکن کارگران پاکدشتتعاونی مسکن شهرستان پاکدشتجاده سازی در مشگین شهرحقوق نقض حقوق بشر در ایرانحقوق بشرحقوق بشر و محیط زیستحقوق بشر در ایرانحقوق بشر در جمهوری اسلامیحقوق شهروندیحقوق شهروندی دانشجویان در ایرانحقوق شهروندی در ایرانحقوق شهروندی درایرانحمیدیهحمیدیه اهوازدامپزشکی شهرستان بابلدانشکده دامپزشکی بابلدانشجویاندانشجویان ایراندانشجویان بازداشتیدانشجویان دانشگاه تهراندانشجویان در ایرانرئیس سندیکای کارگران نیشکر هفت تپهرانندگان تاکسی در ایرانرضا دبیریان نیشکر هفت تپهسندی نیشکر هفت تپهسندیکای نیشکر هفت تپهسندیکای کارگری نیشکر هفت تپهسندیکای کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهسندیکای کارگران نیشکر فت تپهسندیکای کارگران نیشکر هفت تپهسندیکای کارگران کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپهسندیکای کارگران شرکت نیشکر هفت تپهسندیکای کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپهسرکوب کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهسرکوب کارگران نیشکر هفت تپهسرکوب دانشجویان ایرانسرکوب شهروندان مطالبه گرشهرک صنعتی زنجانشهردار آغاجاریشهرداری آغاجاریشهرداری حمیدیهشهرستان مشکین شهرشهرستان مشگین شهرشهرستان پاکدشتشورای اسلامی کار در مجتمع نیشکر هفت تپهشرکت نیشکر هفت تپهشرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپهشرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپهشرکت پارس سوئیچشرکت آب و فاضلاب خوزستانشرکت آب و فاضلاب روستایی استان خوزستانشرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان شمالیشرکت صنعت نیشکر

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.