•                  
سه شنبه , ۱۸ مرداد , ۱۴۰۱
سه‌شنبه, آگوست 9

برگزاری دستکم ۲ تجمع اعتراضی

0
654

حقوق بشر در ایران – طی گذشته و امروز, در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور می باشد, جمعی از دانشجویان دانشگاه بین المللی قزوین, کارگران پروژه مرمت و بازسازی ارگ بم با برگزاری تجمعات اعتراضی نسبت به نقض حقوق شهروندی شان اعتراض کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, امروز سه شنبه ۵ آذر ماه ۱۳۹۸، جمعی از کارگران پروژه مرمت و بازسازی ارگ بم برای چندمین بار طی هفته های اخیر در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات مزدی خود، صبح امروز بار دیگر مقابل محل کار خود تجمع اعتراضی برگزار کردند و خواستار دریافت حقوق های معوقه شان شدند. 

این کارگران که از زیرمجموعه‌های سازمان میراث فرهنگی محسوب می‌شوند، صبح امروز مقابل در ورودی پایگاه ارگ قدیم تجمع کردند.

کارگران معترض اعلام کردند: علاوه بر تاخیر چندین ماهه در پرداخت حقوق از سوی سازمان میراث فرهنگی کشور، یکی از عمده‌ترین مشکلات کارگران روالی است که سازمان میراث فرهنگی برای پرداخت دستمزد کارگران پروژه‌های عمرانی در پیش گرفته است.

به گفته کارگران معترض، پایگاه میراث فرهنگی ارگ به عنوان متولی اصلی پروژه نجات بخشی ارگ قدیم به دلیل کمبود نقدینگی توان پرداخت به موقع حقوق کارگران و سایر هزینه‌های جانبی را ندارد و در نتیجه این تاخیر و تعلل کارگران از نظر معیشتی با مشکلاتی مواجه شده‌اند.

طبق اظهارات یکی از کارگران پروژه ارگ قدیم بم، در اجرای پروژه مرمت مجموعه ارگ قدیم حدود ۱۲۰ نفر مشغول کار هستند. این تعداد از سال ۱۳۸۲ تاکنون برای اجرای پروژه مرمت این مجموعه فرهنگی به استخدام پایگاه میراث فرهنگی ارگ درآمده‌اند.

عکس مربوط به تجمعات اعتراضی این کارگران در تابستان ۱۳۹۸ می باشد. 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

اخبار پیشنهاد شده

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: