•                  
یک شنبه , ۲۸ دی , ۱۳۹۹
یکشنبه, ژانویه 17

برگزاری دستکم ۴ تجمع اعتراضی

0
239

حقوق بشر در ایران – روز گذشته و امروز, در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور می باشد جمعی از دانشجویان دانشگاه صنعتی شیراز, جمعی از پرستاران مشهد, مالباختگان موسسه مالی و اعتباری کاسپین در تهران, جمعی از نانوایان استان قزوین با برگزاری تجمعات اعتراضی نسبت به نقض حقوق شهروندیشان اعتراض کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایرنا, امروز چهارشنبه ۱۱ دی ماه ۱۳۹۸, جمعی از نانوایان استان قزوین با حضور در مقابل درب ورودی استانداری این شهر خواستار رسیدگی مسوولان به مطالبات خود و افزایش نرخ نان شدند.

یکی از نانوایان که خود را علی خانعلی پور ۴۱ ساله معرفی کرد به خبرنگار ایرنا گفت: درحالی که قیمت همه محصولات و کالاها در ۳ سال گذشته افزایش یافته است، اما همچنان قیمت نرخ نان در قزوین ثابت مانده و معیشت نانوایان را با مشکل مواجه کرده است.

وی افزود: “با افزایش قیمت بنزین، قرار بود که نرخ حمل و نقل افزایش پیدا نکند، اما اکنون شاهدیم که با افزایش این نرخ، دستمزد کارگران نیز افزایش داشته است و کارگران نانوایی هم اکنون با حقوق سه سال قبل زندگی می‌کنند، در حالی که قیمت کالاهای ضروری در جامعه چند برابر شده است”.

مصیب بهرامی، رییس اتحادیه نانوایان استان قزوین نیز به مطالبات این صنف اشاره کرد و گفت: “نانوایان از ما مطالبه می‌کنند که با افزایش هزینه‌های آب، برق و گاز و همچنین بالا رفتن نرخ دستمزد کارگران در فعالیت خود دچار مشکل شده اند”.

وی در خصوص پیشنهاد افزایش قیمت ۲۵ تا ۴۰ درصدی نان در استان نیز اظهار داشت: “با توجه به ثابت ماندن قیمت نان از پنج سال پیش تاکنون، افزایش قیمت نان در دستور کار قرار داشته و نیازمند مصوبه مسئولان استانی است”.

بهرامی افزود: “هنگامی که بحث افزایش قیمت نان در زمان استاندار اسبق استان قزوین مطرح شد، مسئولان وقت بنا به برخی مصالح اظهار داشتند که امکان این افزایش قیمت در زمان حاضر وجود ندارد و آن را موکول به آینده کردند”.

تجمع اعتراضی مالباختگان موسسه مالی و اعتباری کاسپین

به گزارش حقوق بشر در ایران؛ روز سه شنبه ۱۰ دی ماه ۱۳۹۸، جمعی از مالباختگان موسسه مالی و اعتباری کاسپین در تهران و در مقابل دفتر رئیس قوه قضائیه با برگزاری تجمع اعتراضی نسبت به برآورده ‌نشدن مطالباتشان اعتراض کردند.

سپرده گذاشتن موسسه مالی اعتباری کاسپین پولهایی را بعنوان سپرده در این موسسه مالی و اعتباری سرمایه گذاری کردند ولی بعدها متوجه ورشکستگی این موسسه مالی و اعتباری و عدم باز پرداخت پولهایشان شدند.

تجمع اعتراضی پرستاران مشهد در مقابل استانداری خراسان رضوی

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز چهارشنبه ۱۱ دی ماه ۱۳۹۸، تجمع اعتراضی جمعی از پرستاران مشهد در اعتراض به معوقات ۱۴ ماهه آنها در مقابل استانداری خراسان رضوی.

این پرستاران در جریان تجمع اعتراضی خود اعلام کردند؛ نزدیک به ۱۴ ماه کارانه معوقه دارند که تاکنون علیرغم وعده های مسئولان دانشگاه علوم پزشکی مشهد در پی اعتراضات پرستاران در ۱۲ مرداد ماه، محقق نشده است.

تجمع اعتراضی دانشجویان دانشگاه صنعتی شیراز 

به گزارش حقوق بشر در ایران, روز سه شنبه ۱۰ دی ماه ۱۳۹۸، جمعی از دانشجویان دانشگاه صنعتی شیراز در اعتراض به پولی سازی این دانشگاه و برخوردهای امنیتی با دانشجویان ‌‌فعالی دانشجویی در این دانشگاه از روز یکشنبه اقدام به جمع آوری امضاء کردند.

این دانشجویان معترض و متحصن با تنظیم و امضای طوماری، به پولی سازی در ابن دانشگاه و همچنین تداوم برخوردهای امنیتی با دانشجویان و فعال دانشجویی در این دانشگاه اعتراض کردند ‌خواستار بر طرف شدن موارد فوق شدند.

برچسب هاموسسه مالی و اعتباریموسسه مالی و اعتباری کاسپینموسسه مالی و اعتباری کاسپین در ایرانموسسه مالی و اعتباری کاسپین رشتموسسه مالی و اعتباری دمالباختهمالباختگان کاسپینمالباختگان کاسپین در تهرانمطالیات شهروندانمطالبات شهروندیمطالبات شهروندان ایرانمعوقات مزدیمعوقات مزدی کارگران در ایرانمعوقات مزدی شهروندان در ایراننقض حقوق بشرنقض حقوق بشر در ایراننافرمانی مدنینافرمانی مدنی شهرونداننافرمانی مدنی شهروندان در ایراننانوایان قزوینپرستاران مشهداستانداریاستانداری قزویناستانداری خراسان رضویتجمعتجمع اعتراضی پرستاران مشهدتجمع اعتراضی دانشجویانتجمع در مقابل استانداری قزوینتجمعاتتجمعات کارگریتجمعات اعتراضیتجمعات اعتراضی نانوایانتجمعات اعتراضی کارگران در ایرانتجمعات اعتراضی در ایرانتجمعات خیابانی در ایرانتظاهراتتظاهرات شهروندان در ایرانحقوق بشر حقوق شهروندیدانشگاه صنعتی شیرازدانشجودانشجویانروز پرستارروزپرستارسرکوب شهروندان

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: