•                  
شنبه , ۰۳ آبان , ۱۳۹۹
شنبه, اکتبر 24

برگزاری دستکم ۳ تجمع اعتراضی

0
114

حقوق بشر در ایران – روز گذشته و امروز شنبه ۲۶ بهمن ماه ۱۳۹۸, در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور می باشد جمعی از کارگران اخراج شده از شرکت پخش فرآورده های نفتی ماهشهر, جمعی از خانواده های بیماران مبتلا به اس ام آی و همچنین جمعی از شهروندان ساکن شهرستان اشکذر از توابع استان یزد با برگزاری تجمعات اعتراضی نسبت به نقض حقوق شهروندیشان اعتراض کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از عصر جنوب؛ امروز شنبه ۲۶ بهمن ماه ۱۳۹۸, جمعی از کارگران اخراج شده شرکت پخش فرآورده‌های نفتی ماهشهر با برگزاری تجمع اعتراضی در مقابل درب ورودی این شرکت پتروشیمی خواستار بازگشت به‌ کار شدند.

این شهروندان معترض همچنین اعلام کردند: “آنها به صورت گروهی اخراج شدند تا نیروهای سفارشی جای آنها استخدام شوند”. 

آنها در ادامه همچنین تاکید کردند که خواسته آنها بازگشت به کار در این مجتمع صنعتی پتروشیمی می باشد.

ناحیه پخش فرآورده های نفتی ماهشهر زیرمجموعه منطقه آبادان فعالیت می‌کند.

تجمع اعتراضی جمعی از خانواده های بیماران اس ام ای در مقابل وزارت بهداشت

به گزارش حقوق بش در ایران بنقل از ایلنا؛ امروز شنبه ۲۶ بهمن ماه ۱۳۹۸, جمعی از خانواده های بیماران مبتلا به « اس ام ای », در اعتراض به غربالگری و محرومیت این بیماران از حمایت‌های دولتی نبود و یا گرانی قیمت دارو های مورد نیاز آنها در مقابل ساختمان وزارت بهداشت و درمان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

بیماران مبتلا به “اس ام ای”, تا به امروز جمعیتی بالغ بر ۴۰۰ نفر هستند که در شهرهای مختلف کشور زندگی می کنند و با توجه به مشکلات اقتصادی عدیده و نبود راهکارهای حمایتی برای تهیه دارو و امکان ایجاد مراقبتهای پزشکی ویژه برای این شهروندان هر هفته ۲ نفر از این افراد جان خود را از دست می دهند. حتی وزارت کشور علیرغم گذشت بیش از ۱ سال, هنوز تشکیل انجمن برای حمایت از این بیماران که نیاز اورژانسی به حمایتهای اجتماعی دارند را تائید نکرده است.

براساس اعلام سارا یزدانی, نماینده بیماران اس ام ای, در جریان تجمع اعتراضی روز جاری خانواده‌های این بیماریان در مقابل ساختمان وزارت بهداشت ضمن اعلام این خبر گفت: ” خانواده‌هایی که آنجا جمع شدند، به وضعیت دارورسانی به بیماران اعتراض دارند. متاسفانه این بیماری، از طرف دولت به هیچ عنوان حمایت نمی‌شود. گفته می‌شود، به دلیل نبود بودجه یا تحریم دارو وارد کشور نمی‌شود.

سارا یزدانی در ادامه همچنین افزود: “بیماری « اس ام ای » جزئی از ۴ بیماری خطرناک دنیا است که موجب مرگ و میر کودکان می‌شود و در دنیا از هر ۱۰ هزار نفر یک کودک مبتلا به « اس ام ای » متولد می‌شود که در ایران از هر ۴۰۰۰ کودک از زمان تولد نفر به این بیماری مبتلا است، البته این آمارها به استثنای تولدهای مرده به علت این بیماری است. متاسفانه اقدام به غربالگری نمی‌شود. تنها در سال گذشته ۳۶۰ کودک مبتلا به « اس ام ای » متولد شدند و بطور میانگین روزی یک کودک مبتلا در ایران زاده می‌شود. بدون تجهیزات لازم، هفته‌ای دو بیمار « اس ام ای » در ایران از دست می‌رود”.

نماینده بیماران « اس ام ای » در ادامه خاطر نشان کرد: “از سال ۱۳۹۷ تا به امروز ۲۶ بهمن ماه ۱۳۹۸ ما توانستیم فقط تعداد ۴۰۰ بیمار از ۴۰۰۰ بیمار را شناسائی و تحت پوشش بگیریم که از این ۴۰۰ نفر تعداد ۱۰۰ نفر به دلیل عدم توجه و عدم حمایتهای دولتی برای تامین دارو و یا راهکارهای درمانی جان خود را از دست دادند و عملا هفته ای ۲ بیمار را از دست می دهیم. حتی وزارت کشور علیرغم گذشت بیش از ۱ سال, هنوز تشکیل انجمن برای حمایت از این بیماران که نیاز اورژانسی به حمایتهای اجتماعی دارند را تائید نکرده.

تجمع اعتراضی شهروندان شهرستان اشکذر واقع در استان یزد

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایران کارگر, روز جمعه ۲۵ بهمن ماه ۱۳۹۸, جمعی از شهروندان ساکن شهرستان اشکذر از توابع استان یزد با هدف اعتراض به توسعه شرکت فولاد آلیاژی که باعث بروز آسیب‌های محیط زیستی در این منطقه شده است تجمع اعتراضی را برگزار کردند. 

در این تجمع و حرکت اعتراضی معترضان با در دست داشتن دست نوشته‌هایی نگرانی خود را از نابودی محیط زیست به دلیل ساخت این کارخانه در این منطقه بیان کردند.

معترضان دست نوشته‌هایی در دست داشتند که بر روی آنها نوشته شده بود: ” «نه به فولاد، نفس کشیدن حق ماست»، «ساخت کارخانه فولاد را متوقف کنید»، «نه فولاد، نه دودش، نه جایزه‌اش، فقط هوای پاک»، «هوای پاک را نمی‌توان خرید، اما می‌توان ساخت»”.

همچنین شرکت کنندگان در این تجمع اعتراضی بر روی برخی دیگر از پلاکاردها نوشته بودند: “«مرگ هر بوته سبز، مرگ انسان‌هاست»، «نفس کمترین خواهش ما از دنیاست، فولاد حق گرفتن نفس ما را ندارد»، «مرگ هر بوته سبز مرگ انسان‌هاست، نه به فولاد نه به یزدیک»”. 

برچسب هافولاد آلیاژیمحیط زیست در ایرانمطالباتمطالبات مزدی شهروندان ایرانمطالبات مزدی شهروندان در ایرانمطالبات کارگریمطالبات شهروندیمطالبات شهروندی کارگران در ایرانمطالبات شهروندی در ایرانمطالبات شهروندانمطالبات شهروندان ایرانمطالبات شهروندان در ایرانمعوقات مزدی شهروندان در ایراننقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق شهروندینقض حقوق شهروندی در ایراننافرمانی مدنی شهرونداننافرمانی مدنی شهروندان در ایرانوزارت بهداشتوزارت بهداشت و درمانوزارت بهداشت در ایرانکارگر اخراجیکارگرانکارگران ایرانکارگران ایرانیکارگران اخراجیکارگران در ایرانکارخانه فولاد اشکذرپالایشگاه نفتآلودگی محیط زیستآلودگی هوااستان یزداشتغالزاییبیمارانبیماران SMAبیماران اس ام ایبیماران اس ام ای در ایرانبازگشت به کارتجمعتجمعاتتجمعات کارگریتجمعات اعتراضیتجمعات اعتراضی کارگرانتجمعات اعتراضی کارگران در ایرانتجمعات اعتراضی در ایرانتجمعات بیماران ای ام ایتجمعات خیابانی در ایرانحقوق بشر در ایرانحقوق شهروندیحقوق شهروندی در ایرانسارا یزدانی بیماران اس ام ایسرکوب کارگرانسرکوب کارگران ایرانسرکوب کارگران در ایرانسرکوب شهروندان در ایرانشهروندان در ایرانشهرستان ماهشهرشهرستان اشکذرشرکت فولادشرکت پخش فرآورده های نفتی ماهشهرشغل در ایران

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: