•                  
یک شنبه , ۰۴ آبان , ۱۳۹۹
یکشنبه, اکتبر 25

برگزاری دستکم ۳ تجمع اعتراضی

0
114

حقوق بشر در ایران – روز شنبه ۲۶ و امروز یکشنبه ۲۷ بهمن ماه ۱۳۹۸, در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور می باشد جمعی از کشاورزان شهرستان رودبار جنوب از توابع استان کرمان, دانشجویان دانشگاه پلی تکنیک تهران و جمعی از کارگران خط ۳ متروی تهران با برگزاری تجمعات اعتراضی نسبت به نقض حقوق شهروندی در ایران اعتراض کردند.

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, امروز یکشنبه ۲۷ بهمن ماه ۱۳۹۸, جمعی از کارگران خط ۳ متروی تهران که در کارگاه ایستگاه نوبنیاد و اقدسیه شاغل هستند، در مقابل ساختمان شورای شهر تهران تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان معترض نسبت به عدم پرداخت ۱۸ ماه حقوق آنها از سوی شرکت متروی تهران اعتراض داشتند و همچنین اعلام کردند: “مدیران مترو به ما قول می‌دهند که حقوقتان را واریز می کنیم، در حالی که با وعده ۱۸ ماه است که بدون حقوق مشغول به کار هستیم.

این کارگران همچنین گفتند: ما ۶۰ نفر مشغول در دو کارگاه اقدسیه و نوبنیاد هستیم که ماه‌هاست حقوق خود را دریافت نکرده‌ایم. البته اعتبار به مترو می‌دهند، اما برای تجهیز و توسعه مترو استفاده می‌شود و حقوق کارگران پرداخت نمی‌شود”.

تجمع اعتراضی دانشجویان دانشگاه پلی تکنیک تهران

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از العربیه؛ امروز یکشنبه ۲۷ بهمن ماه ۱۳۹۸، دانشجویان دانشگاه پلی تکنیک تهران به مناسبت چهلم سرنگونی هواپیمای مسافربری پی اس ۷۵۲، خط هوایی اوکراین، تجمع اعتراض برگزار کردند.

در جریان این تجمع اعتراضی مسالمت آمیز، نیروهای لباس شخصی به همراه جمعی از اعضای حراست این دانشگاه به دانشجویان یورش بردند.

این دانشجویان با سردادن شعارهایی اعتراضی نارضایتی خود را از فاجعه سقوط هواپیمای مسافربری نشان دادند. 

بترسید، بترسید، ما همه با هم هستیم/ مردم درگیر فقرند اینها تو فکر رای‌اند/ از ایران تا بغداد فقر و ستم، استبداد/ ۱۵۰۰نفر کشته آبان ماست/ مادر چه داغدار است اینجا همه نیزار است/ امنیت پوشالی جمهوری توخالی/ آبان، دی و خرداد، یاد آر خون و بیداد/ نه صندوق، نه آرا، تحریم انتخابات.

در ویدیوهای منتشر شده از این تجمعات، ماموران لباس شخصی و حراست این دانشگاه به دانشجویان یورش بردند، دانشجویان نیز برای مقابله با هجوم ماموران حراست با زنجیر کردن دستان خود ایستادگی کردند.

طی روزهای اخیر فراخوانی به نام دانشگاه امیرکبیر منتشر شد که در آن از دانشجویان دعوت می‌کرد به مناسبت چهلمین روز درگذشت ۱۷۶ سرنشین حادثه ساقط کردن هواپیمای اوکراینی، تجمع برگزار کنند. در این نامه با اشاره به انکار مسئولان ایران در سه روز اول پس از حادثه تکذیب آنها را دروغ بزرگ خوانده و یادآور شده که این موضوع هنوز فراموش نشده است.

تجمع اعتراضی کشاورزان شهرستان رودبار جنوب از توابع استان کرمان

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از کمپین فعالین بلوچ, روز شنبه ۲۶ دی‌ماه ۱۳۹۸، کشاورزان شهرستان رودبار جنوب از توابع استان کرمان, در اعتراض به پائین بودن قیمت خرید محصولات کشاورزی تولید شده از سوی این شهروندان در مقابل فرمانداری این شهرستان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این تجمع اعتراضی که چندین ساعت طول کشید در پی وعده از سوی مسئولان فرمانداری این شهرستان پایان داده شد. 

لازم به ذکر است؛ شهرستان رودبار جنوب یکی از شهرستان‌های استان کرمان است؛ که در منتهی‌الیه جنوب شرقی استان قرارگرفته و از شمال باجیرفت و عنبرآباد از شرق با استان سیستان و بلوچستان از جنوب با قلعه گنج و از غرب با کهنوج همسایه است. فاصله آن از مرکز استان ۳۳۳ کیلومتر و با جیرفت ۷۵ کیلومتر و فاصله آخرین آبادی آن تا مرکز استان ۵۰۰ کیلومتر است.

مساحت این شهرستان ۱۳۲۰۰ کیلومتر مربع است و مرکز آن شهر رودبار است. جمعیت این شهرستان در سال۱۳۹۶، برابر۱۲۸،۴۲۱ نفر بوده است.

ساکنین رودبار بلوچ هستند و به زبان بلوچی (گویش رودباری) صحبت می‌کنند و پوشش مردم رودبار لباس محلی بلوچی و فارسی پوش هستند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: