•                  
دوشنبه , ۲۷ دی , ۱۴۰۰
دوشنبه, ژانویه 17

برگزاری دستکم ۳ تجمع اعتراضی

0
413

حقوق بشر در ایران – امروز شنبه ۱۰اسفند ماه ۱۳۹۸, در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور می باشد جمعی از معلولان و کم توانان جسمی، کارگران شرکت فرنخ و مه نخ در مقابل استانداری قزوین و آتش نشانان شهرستان سقز با برگزاری تجمعات اعتراضی نسبت به نقض حقوق شهروندیشان اعتراض کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, صبح امروز شنبه ۱۰اسفندماه ۱۳۹۸، جمعی از کارگران شرکت فرنخ و مه نخ در مقابل استانداری قزوین تجمع اعتراضی برگزار کردند و خواستار پرداخت حقوق معوقه خود از این شرکت شدند.

یکی از این شهروندان معترض گفت: “ یک سال است بازنشسته شده‌ایم اما متاسفانه هنوز موفق به اخذ مطالباتمان از این شرکت نشدیم و مبلغ طلب ما ۹۵ میلیون تومان است و مشخص هم نیست چه زمانی پرداخت شود.

این کارگر معترض در ادامه همچنین گفت: شرکت فرنخ و مه نخ اضافه کرد: “کارگران قراردادی داخل شرکت هم از ده میلیون تومان تا ۳۰ میلیون تومان طلب دارند اما هنوز مشغول به کار هستند با اینکه هیچ کس، هیچ مبلغی بابت حقوق دریافت نکرده است و مطالبات این کارگران شامل سنوات، حقوق و عیدی سال های گذشته است”.

برگزاری تجمع اعتراضی از سوی کارگران این واحد صنعتی در حالی است که پیش از این معاون سیاسی استاندار قزوین از پرداخت تمامی بدهی شرکت فرنخ و مه نخ خبر داده بود و ادعا کرده بود: “نفر از آخرین استخدامی های شرکت فرنخ و مه نخ هنوز مطالبات خود را دریافت نکرده‌اند و مراجعه به دستگاه هایی چون دادگستری، اداره کار و تعاون و شرکت فرنخ و مه نخ فایده‌ای نداشته است زیرا کسی پاسخگوی مطالبات کارگران این شرکت نبوده است”.

در ادامه این تجمع اعتراضی یکی دیگر از کارگران این شرکت اضافه کرد:”کارگران شرکت فرنخ و مه نخ هزینه سختی‌های کار زیان آور که ۴ درصد به مبلغ ۱۵ میلیون تومان بوده را با هزینه شخصی پرداخت کردند و حقوق معوقه آن به ۵۰ میلیون تومان می رسد”.

تجمع اعتراضی معلولان و کم توانان جسمی

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, صبح امروز شنبه ۱۰اسفندماه ۱۳۹۸، جمعی از معلولان و کم توانان جسمی، با حضور در مقابل ساختمان سازمان برنامه و بودجه، به عدم پرداخت کامل بودجه قانون حمایت از افراد دارای معلولیت اعتراض کردند.

شهروندان حاضر در جریان این تجمع اعتراضی با حمل پلاکاردهایی با مضامین اعتراضی از قبیل، مطالبه درمان رایگان، فرصت‌های برابر، معیشت شایسته، زندگی مستقل، بیمه‌های تکمیلی، تحصیل رایگان خواسته های خود را اعلام کردند.

لازم به ذکر است، چندی پیش ۸۹ میلیارد تومان دیگر از بودجه قانون معلولان پرداخت و همین مقدار هم برای اسفندماه ابلاغ شد. با این حال مشخص نیست تکلیف ۵۳۳ میلیارد دیگر از بودجه قانون معلولان چه خواهد شد.

تجمع اعتراضی آتش نشانان سقز

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران, امروز شنبه ۱۰ اسفند ماه ۱۳۹۸, جمعی از آتش نشانان شاغل در سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی در شهرستان سقز از توابع استان کردستان در اعتراض به عدم پرداخت ۳ ماه حقوق ماهیانه آنها در مقابل این سازمان در سقز تجمع اعتراضی برگزار کردند. 

این شهروندان معترض اعلام کردند با توجه به عدم وصول ۳ ماه حقوق ماهیانه آنها از سوی این شرکت و نزدیک بودن عید و مخارج روزانه زندگی آنها با مشکلات مالی عدیده ای مواجه شدند. 

برچسب هالایحه حمایت از معلولان در ایرانمحرومیت از حقوق شهروندی در ایرانمطالبات مزدیمطالبات مزدی کارگریمطالبات معوقمطالبات معوقهمطالبات کارگریمطالبات کارگران ایرانمطالبات کارگران در ایرانمطالبات شهروندیمطالبات شهروندان در ایرانمعلولمعلول ذهنیمعلولیتمعلولانمعلولان و ناتوانان جسمیمعلولان در ایرانمعوقات مالیمعوقات مزدیمعوقات مزدی کارگرانمعوقات مزدی کارگران در ایراننقض حقوق معلولان در ایراننقض حقوق بشرنقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق شهروندی در ایرانگزارش نقض حقوق بشر در ایرانانجمن حمایت از معلولان ایراناخبار نقض حقوق بشر در ایراناستانداری قزویناعتراضات مدنی شهروندان در ایرانتجمع اعتراض معلولانتجمع اعتراضیتجمع در مقابل استانداری قزوینتجمعات اعتراضیتجمعات اعتراضی کارگران در ایرانتجمعات اعتراضی در ایرانتجمعات اعتراضی شهروندان در ایرانتظاهرات اعتراضی شهروندان در ایرانحقوق بشر در ایرانحقوق بشر در جمهوری اسلامیحقوق شهروندی در ایراندستمزد کارگران ایرانسازمان برنامه و بودجهسرکوب کارگرانسرکوب کارگران ایرانسرکوب کارگران در ایرانسرکوب تجمعات اعتراضیسرکوب تجمعات اعتراضی در ایرانسرکوب شهروندان در ایرانشهروندان معترض در ایرانشرکت فرنخشرکت مه نخ

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: