•                  
جمعه , ۰۹ آبان , ۱۳۹۹
جمعه, اکتبر 30

برگزاری دستکم ۳ تجمع اعتراضی

0
310
تجمعات اعتراضی در شهرهای ایران

حقوق بشر در ایران – روز جاری, در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور می باشد, جمعی از کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه, شهروندان ساکن استان بوشهر درمقابل استانداری این شهرستان, رانندگان مرکز بهداشت شهرستان سنندج با برگزاری تجمعات اعتراضی نسبت به نقض حقوق شهروندی شان اعتراض کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز پنجشنبه ۴ مهرماه ۱۳۹۸, جمعی از کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه, در چهارمین روز متوالی با برگزاری تجمع اعتراضی در مقابل درب ورودی این مجتمع عظیم صنعتی نسبت به اخراج ۲۰ نفر از همکارانشان اعتراض کردند. 

در جریان این تجمع اعتراضی, “ابراهیم عباسی منجزی”, یکی از کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه, در حمایت از همکاران اخراجی خود صحبت کرد و بطور مستقیم و مشخص به اتحاد همه کارگران برای حمایت و باز گشت به کار ۲۰ نفر از کارگران اخراجی را خواستار شد. 

تجمع اعتراضی شهروندان در مقابل استانداری بوشهر

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز پنجشنبه ۴ مهرماه ۱۳۹۸, جمعی از شهروندان ساکن استان بوشهر با تجمع در مقابل استانداری این شهرستان در اعتراض به عدم رسیدگی به موقع به جوانی که در بیمارستان خلیج فارس در این شهرستان فوت کرد اعتراض کردند. 

تجمع کنندگان که از اعضای خانواده و بستگان فرد متوفی بودند بر اهمال‌کاری مسئولان این بیمارستان و  عدم توجه در درمان سریع برای جلوگیری از فوت فرد فوت شده تاکید داشتند و از مسئولان استانداری بوشهر در خواست پیگیری و توجه به این مورد را داشتند. 

تجمع اعتراضی رانندگان مرکز بهداشت شهرستان سنندج

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز پنجشنبه ۴ مهر ماه ۱۳۹۸, جمعی از رانندگان شبکه بهداشت سنندج در چهارمین روز از تجمع اعتراضی که در اعتراض به نحوه قرار داد و دستمزد و ساعت کاری برگزار کرده بودن خواستار توجه مسئولان این شهرستان در مرتفع کردن درخواستشان بودند. 

بنقل از یک منبع مطلع در گفتگو با گزارشگر حقوق بشر در ایران ضمن اعلام این خبر گفت؛ تجمع اعتراضی رانندگان مرکز بهداشت شهرستان سنندج که از تاریخ ۱ مهر ماه ۱۳۹۸, با هدف اعتراض این افراد به عدم تعلق عیدی و سنوات خدمت بصورت سالیانه, تبدیل قراردادهای پیمانی به قرارداد مستقیم با مرکز بهداشت این شهرستان و عدم رعایت اصول قوانین کار در جریان قراردادهای این رانندگان با مرکز بهداشت و در مجموع قانونی نبودن قرارداد بر طبق قانون جاری کار دست به تجمع اعتراضی زدند و این تجمع اعتراضی تا به امروز پنجشنبه ۴ مهر ماه ۱۳۹۸ ادامه پیدا کرده و هیچ مسئولی پاسخگوی ما نیست.

این منبع مطلع همچنین گفت؛ رانندگان سایر شهرهای زیر مجموعه استان کردستان که شامل؛ بیجار, دیواندره, کامیاران, سروآباد, مریوان همچنان در این تجمع اعتراضی به جمع همکاران خود پیوستند و در جریان این تجمع اعتراضی ۲ نفر از رانندگان خودروهای پیکاپ که در مرکز بهداشت شهرستان بیجار کار می کردند به دلیل اعتراض مسالمت آمیز به نحوه قراردادها و محرومیت از سنوات سالیانه و عیدی از کار اخراج شدند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: