•                    
  •                  
دوشنبه , ۱۰ بهمن , ۱۴۰۱
سه‌شنبه, ژانویه 31

برگزاری دستکم ۴ تجمع اعتراضی

0
902

حقوق بشر در ایران – روزجاری, در ادامه تجمعات اعتراضی روزانه شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور را در بر می گیرد, جمعی از  کارگران کنتور سازی قزوین, شهروندان روستای بارانگرد, مالباختگان مجتمع تجاری آدینه رشت و جمعی از کارگران نیشکر هفت تپه با برگزاری تجمعات اعتراضی نسبت به نقض حقوق شهروندی خود اعتراض کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, امروز پنجشنبه ۱۴ شهریورماه ۱۳۹۸، جمعی از کارگران شرکت کنتورسازی قزوین, همزمان با حضور عبدالرضا رحمانی فضلی, وزیر کشور برای شرکت در مراسم تکریم استاندار قزوین و معارفه استاندار جدید مقابل دانشگاه بین المللی خمینی تجمع کردند.

کارگران خواستار پیگیری مجدانه مسئولان استان قزوین در خصوص تحقق مطالبات خود اعم از حقوق معوقه و سنوات هستند.

شرکت کنتورسازی قدیمی‌ترین شرکت سازنده کنتورهای برق در کشور است و کارگران این شرکت به دلیل مدیریت نادرست این مجموعه با مشکل مواجه شدند. 

کارگران کنتورسازی قزوین, طی روزهای اخیر به دفعات تجمعات اعتراضی را در مقابل استانداری قزوین برگزار کردند اما هیچگونه ترتیب اثری به خواسته های آنها نشده است. 

تجمع اعتراضی اهالی روستای بارانگرد

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز پنجشنبه ۱۹ شهریور ماه ۱۳۹۸, جمعی از اهالی روستای بارانگرد, در استان خوزستان از توابع شهرستان باغملک در اعتراض به خشکسالی که در ادامه اعتراضات روزهای قبلی خود این شهروندان جاده اهواز به ایذه را مسدود کردند.

این دومین بار از تجمع اعتراضی اهالی روستای بارانگرد طی هفته جاری است. 

تجمع اعتراضی مالباختگان مجتمع تجاری آدینه رشت

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز پنجشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۸، جمعی از مالباختگان مجتمع تجاری آدینه رشت، در اعتراض به برآورده نشدن مطالبات خود در مقابل ساختمان استانداری رشت دست به تجمع اعتراضی زدند.

گفتنی است که با وجود پیش فروش این مجتمع هنوز ساخت آن به پایان نرسیده و همین مساله باعث اعتراض خریداران مجموعه شده است.

تجمع اعتراضی کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، امروز پنجشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۸، کارگران رسمی شرکت نیشکر هفت تپه که تعداد آنان بیشتر از ۴۰۰ نفر بود، در اعتراض به عدم پرداخت دستمزد خود، دست از کار کشیده و در مقابل ساختمان دفتر مدیریت این شرکت، تجمع کردند.

کارگران علت اعتراض خود را عدم پرداخت دستمزد تیر ماه خود، عنوان کردند.

گفتنی است که این کارگران بعد از تجمع در مقابل دفتر مدیریت، اقدام به رفتن به داخل دفتر مالی کرده‌اند.

در این ارتباط اسدبیگی مدیر عامل شرکت هفت تپه، از طریق عوامل خود به کارگران گفته است که تا بعد از روز “عاشورا” از پرداخت دستمزد تیر ماه خبری نیست.

 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.