•                  
یک شنبه , ۲۳ مرداد , ۱۴۰۱
یکشنبه, آگوست 14

برگزاری دستکم ۳ تجمع اعتراضی

0
451

حقوق بشر در ایران – طی روز گذشته و امروز, در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور می باشد, جمعی از  دانشجویان دانشگاه تهران, دانشجویان دانشگاه آزاد واحد گوهردشت کرج و کارگران مجتمع کشاورزی صنعتی نیشکر هفت تپه با برگزاری تجمعات اعتراضی نسبت به نقض حقوق شهروندیشان اعتراض کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, امروز سه شنبه ۲۸ آبان ماه ۱۳۹۸, جمعی از کارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه در اعتراض به عدم دریافت معوقات مزدی شان در مقابل فرمانداری شهرستان شوش تجمع اعتراض برگزار کردند. 

کارگران اعلام کردند در مقابل فرمانداری شوش جمع شده‌ایم و خواستار پاسخگویی مقامات به شرایط خود هستیم. با احتساب آبان ماه، سه ماه معوقات مزدی پرداخت نشده داریم و مشخص نیست چه زمانی قرار است این مطالبات پرداخت شود.

کارگران ادامه دادند: حتی روز جمعه نیز مقابل فرمانداری رفتیم؛ امروز هم جمعی از کارگران مقابل فرمانداری جمع شده‌اند.

کارگران هفت‌تپه که مدتهاست در انتظار بهبود مزایای مزدی خود هستند، می‌گویند اداره کار خوزستان به ما وعده داده بود که بحث ارتقای مزایای مزدی ما را بررسی کند اما تا امروز هنوز هیچ نتیجه‌ای حاصل نشده است.

روز جاری همچنین مدیر عامل شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه با صدور بخشنامه‌ای، دستور تعطیلی این مجتمع صنعتی کشاورزی را صادر کرد.

 در این بخشنامه دلیل این تعطیلی به اورهال کارخانه و تعمیرات و همچنین اعتراضات کارگری، اعلام شده و تاکید شده فقط نیروهای حراست حق ورود به مجتمع را دارند.

همچنین برای بازگشایی مجتمع، زمان خاصی اعلام نشده است.

از سوی دیگر اسدبیگی، سرپرست این مجتمع کشاورزی صنعتی اعلام کرده اعتراضات و اعتصابات کارگران باعث شد کار انجام نشود و متاسفانه نتوانستیم تولید داشته باشیم.

 

تجمع اعتراضی دانشجویان دانشگاه آزاد واحد گوهردشت کرج

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز سه شنبه ۲۸ آبان ماه ۱۳۹۹، جمعی از دانشجویان دانشگاه آزاد واحد گوهردشت کرج، در اعتراض به وضعیت نابسامان اجتماعی و اقتصادی تجمع اعتراضی را برگزار کردند . 

این دانشجویان معترض در تجمعات اعتراضی خود شعار می دادند”وعده وعید کافیه ملت ما عاصیه”. 

تجمع اعتراضی دانشجویان دانشگاه تهران

به گزارش حقوق بشر در ایران, روز دوشنبه ۲۷آبان ماه ۱۳۹۸، جمعی از دانشجویان دانشگاه تهران با برگزاری تجمع اعتراضی در اعتراض به افزایش قیمت بنزین و اعمال محدودیتهای بسیار بر آنها در محوطه این دانشگاه تجمع اعتراضی برگزار کردند. 

همزمان با اعلام شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران مبنی بر افزایش ۵۰ درصدی قیمت بنزین سهمیه ای در هر لیتر ۱۵۰۰ تومان و همچنین قیمت بنزین آزاد در هر لیتر ۳۰۰۰ تومان، موجی از اعتراضات و نارضایتی از وضع موجود اقتصادی را در شهرهای کشور بوجود آورده است.

در تجمعات اعتراضی روزهای گذشته دستکم ۸ تن از شهروندان معترض در شهرهای مختلف با شلیک نیروهای انتظامی امنیتی کشته شدند.

برگزاری تجمعات اعتراضی از جمله حقوقی است که برای شهروندان هر جامعه در “اعلامیه جهانی حقوق بشر” بر آن تاکید شده است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: