•                  
پنج شنبه , ۲۹ مهر , ۱۴۰۰
پنج‌شنبه, اکتبر 21

انتقال تحسین دادرس از زندان مرکزی سنندج به زندان مریوان

0
426

حقوق بشر در ایران – امروز سه شنبه ۲۵ شهریور ماه ۱۳۹۹، تحسین دادرس، زندانی سیاسی محبوس در زندان مرکزی سنندج به برای تحمل ادامه حبس به زندان مرکزی مریوان منتقل شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از کُردپا، طی روزهای اخیر، تحسین دادرس، زندانی سیاسی اهل روستای سردوش از توابع شهرستان مریوان، محبوس در زندان مرکزی سنندج برای تحمل ادامه حبس به زندان شهر محل سکونت خود در شهرستان مریوان منتقل شد. 

این زندانی سیاسی، در تاریخ ۱۴ فروردین ماه ۱۳۹۹، از زندان مرکزی مریوان به زندان مرکزی سنندج منتقل شده بود. 

در تاریخ ۹ بهمن ماه ۱۳۹۸, دادگاه تجدید نر استان کردستان با صدور دادنامه ای تحسین دادرسی, فعال سیاسی, ساکن روستای سردوش واقع در شهرستان مریوان را از بابت اتهام “همکاری با یکی از احزاب کورد مخالف نظام” به تحمل ۶ سال حبس تعزیری محکوم کرد. این فعال سیاسی در مرحله بدوی توسط دادگاه انقلاب مریوان به تحمل ۱۱ سال حبس تعزیری محکوم شده بود. 

لازم به ذکر است؛ تحسین دادرس, در تاریخ ۹ آذر ماه ۱۳۹۶, توسط ماموران اداره اطلاعات شهرستان مریوان از بابت اتهام “همکاری با یکی از احزاب کورد مخالف نظام”, بازداشت شده بود. 

پس از ارجاع پرونده این فعال سیاسی اهل سنت به مراجع قضائی و تشکیل جلسه دادرسی, وی به اتهام “همکاری با یکی از احزاب کورد مخالف نظام” در حالی که در بازداشت اداره اطلاعات مریوان بسر می برد  قرار گرفت و به تحمل ۱۱ سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

تحسین دادرس, در تاریخ ۸ مردادماه ۱۳۹۷, پس از تحمل ۵ ماه سلول انفرادی و همچنین ۴ ماه زندان در شهرستان مریوان و در مجموع  ۹ماه سلول انفرادی و بازداشت و بازجوئی همزمان با ابلاغ حکم صادره توسط دادگاه انقلاب مریوان, با تودیع قرار وثیقه ای به مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان بطور موقت و تا اتمام مراحل دادرسی و ابلاغ حکم قطعی دادگاه تجدیدنظر استان کردستان از بازداشت آزاد شد. 

برخورداری افراد از حق دادرسی عادلانه توسط دادگاهی بیطرف از جمله موارد تاکید  شده در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۴ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است.  

عدم امکان دسترسی به وکیل برای متهم ناقض, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶، است. 

برچسب هامحکومیت به حبس تعزیرینقض حقوق بشرنقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامینقض حقوق بشرد ر ایراننقض حقوق شهروندینقض حقوق شهروندی در ایراناجرای حکم حبس تعزیریتحسین دادرسحقوق نقض حقوق بشر در ایرانحقوق بشرحقوق بشر در ایرانحقوق بشر در جمهوری اسلامیحقوق بشر زندانیان سیاسیحقوق شهروندیحقوق شهروندی در ایرانحبس تعزیریحبس تعزیری درجه ۸حبس تعزیری زندانیان سیاسیزندان مریوانزندان مرکزی مریوانزندان مرکزی سنندجزندان مرکزی سنندج در کردستانزندان سنندجزندان سیاسیزندانیزندانی سیاسیزندانی سیاسی کوردزندانی سیاسی کورد در ایرانزندانی سیاسی کردزندانی سیاسی کرد در ایرانزندانی سیاسی در ایرانزندانی سیاسی زندانی عقیدتیزندانیان سیاسیسرکوب فعالان حقوق بشر در ایرانسرکوب در ایرانسرکوب زندانیان در ایرانسرکوب زندانیان سیاسیسرکوب زندانیان سیاسی در ایرانسرکوب شهروندان کوردسرکوب شهروندان کورد ایرانسرکوب شهروندان کورد در ایرانسرکوب شهروندان کردسرکوب شهروندان کرد ایرانسرکوب شهروندان کرد در ایرانسرکوب شهروندان کرد در جمهوری اسلامیشهروندان کورد زندانی سیاسیشهروندان کرد زندانی سیاسیصدور احکام حبس تعزیریصدور حکم حبس تعزیریصدور حبس تعزیری

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: