•                  
دوشنبه , ۰۶ تیر , ۱۴۰۱
دوشنبه, ژوئن 27

دو فعال تلگرامی ساکن شهرستان کلاله تفهیم اتهام شدند

0
707

حقوق بشر در ایران امروز دوشنبه ۳ آذر ماه ۱۳۹۹، شعبه ۱ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان کلاله، عزالدین هاشمی و ولی قلیچی، فعالان تلگرامی را از بابت ۲ اتهام مورد تفهیم قرار داد.

به گزارش حقوق بشر در ایران، طی روزهای گذشته، عزالدین هاشمی – فرزند: محمد دُری و ولی قلیچی – فرزند: عبدالحمید، دو تن از مدیران کانال تلگرامی صدای صحرا، توسط شعبه ۲ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان کلاله از بابت ۲ اتهام مرتبط با فعالیتهای آنها در کانال تلگرامی صدای صحرا مورد تفهیم اتهام و بازپرسی قرار گرفته و حکم بازداشت آنها صادر شد. 

براسا ابلاغیه صادره از سوی شعبه ۲ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان کلاله اتهامات منتسب شده به این ۲ فعال تلگرامی نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی عنوان شده است. 

یک منبع نزدیک به این افراد در گفتگو با توهرا اعلام کرد: “این برگه بخاطر انتشار مطالب انتقادی از عملکرد نماینده های مجلس شورای اسلامی و همچنین عزل و نصب سلیقه ای برخی مدیران منطقه صورت گرفته است.”

شهرستان کلاله در استان گلستان قرار دارد، جمعیت شهرستان کلاله در سال ۱۳۸۵، برابر با ۱۵۳٫۲۶۱ نفر است. 

سرکوب و بازداشت فعالان فضای مجازی و تلگرام مرتبط با سرکوب آزادی بیان و عقیده و ناقض ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است. 

عدم امکان دسترسی به وکیل و محرومیت فرد از دسترسی به سایر ملزومات در یک فرآیند دادرسی ناقض, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است. 

همچنین برخورداری افراد از حق روند دادرسی عادلانه از جمله حقوق سلب نشدنی میباشد که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر نیز بر آن تاکید شده است.

 در ماده ۵ از قانون آئین دادرسی کیفری بر اطلاع یافتن متهم در اسرع وقت از اتهامات انتسابی و فراهم کردن حق دسترسی به وکیل . سایر حقوق دفاعی مذکور در قانون نیز مورد تاکید قرار گرفته است اما برخوردهای فراقانونی از سوی ارگانهای امنیتی ناقض قوانینی است که خود تدوینگر آن بودند و ادعای عمل بر آن را دارند.

برچسب هافساد مسئولانفساد در ایرانفعالان تلگرامیفعالان تلگرامی در ایرانمحمد دُردیمدیران کانالهای تلگرامیمرحله بازپرسینقض حقوق بشرنقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامینقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی در ایراننمایندگان مجلسنمایندگان مجلس در ایراننافرمانی مدنینافرمانی مدنی در ایراننافرمانی مدنی شهروندان در ایراننشر اکاذیبنشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومینشر اکاذیب در فضای رسانه ایولی قلیچیولی قلیچی فعال تلگرامیکانال تلگرامکانال تلگرامیکانال تلگرامی در ایرانکانال تلگرامی صدای صحرااتهام تشویش اذهان عمومیادمین کانال تلگرامادمین کانال تلگرامیادمین کانالهای تلگرامیاستان گلستانبازداشتبازداشت فعال تلگرامیبازداشت فعالان تلگرامیبازداشت فعالان تلگرامی در ایرانبازداشت مدیران کانال تلگرامیبازداشت و بیخبریبازداشت ادمین کانالهای تلگرامیبازداشت شهروندانتلگرامترکمن صحراتشویش اذهان عمومیتشویش اذهان عمومی در فضای مجازیجلسه بازپرسیحق آزادی بیان در ایرانحقوق بشر در ایرانحکم بازداشتدادسرای عمومی و انقلابدادسرای عمومی و انقلاب کلالهسرکوب فعالان تلگرامیسرکوب فعالان تلگرامی در ایرانسرکوب مطبوعات در ایرانسرکوب آزادیسرکوب آزادی قلم در ایرانسرکوب آزادی بیانسرکوب آزادی بیان و قلمسرکوب آزادی بیان و قلم در ایرانسرکوب آزادی بیان و اندیشه در ایرانسرکوب آزادی بیان و عقیده در ایرانسرکوب آزادی بیان در ایرانسرکوب آزادی بیان در جمهوری اسلامیسرکوب آزادی عقیده در ایرانسرکوب رسانه هاسرکوب رسانه ها در ایرانسرکوب رسانه های ایرانسرکوب رسانه های در ایرانسرکوب رسانه در ایرانشهرستان کلالهشعبه بازپرسیصدور قرار بازداشتعزالدین هاشمیعزالدین هاشمی فعال تلگرامی

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: