•                    
  •                  
پنج شنبه , ۲۰ بهمن , ۱۴۰۱
پنج‌شنبه, فوریه 9

آزادی مریم صدیق همدانی از زندان مرکزی ارومیه با تودیع وثیقه/ تداوم بازداشت دو نفر دیگر

0
744

روز پنجشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸, مریم صدیق همدانی، شهروند اهل ارومیه به همراه پدر و برادرش از ۲ ماه پیش تحت بازداشت و بازجوئی نیروهای امنیتی به سر می‌برد با تودیع قرار وثیقه به طور موقت و تا زمان اتمام مراحل دادرسی از زندان آزاد شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران، روز گذشته ۵ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸، مریم صدیق همدانی که به همراهی پدر و برادرش از دو ماه پیش در بازداشت نهادهای امنیتی در ارومیه بسر می برده و به تازگی به بند زنان زندان ارومیه منتقل شده بود، آزاد شد. این شهروند اهل ارومیه در تاریخ ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ با پایان مراحل بازجوئی، به بند زنان زندان ارومیه منتقل شده بود. ابراهیم صدیق همدانی و پسرش سالار صدیق همدانی نیز همچنان در زندان ارومیه بسر می‌بردند.

بازداشت سه عضو این خانواده در ارتباط با همکاری با یکی از گروه های مخالف نظام صورت گرفته بود. آنها در تاریخ ۴ اسفندماه ۹۷ بازداشت شده بودند و روز سه‌شنبه ۳ اردیبهشت ۹۸، پس از دو ماه بازجویی به زندان مرکزی این شهر منتقل شدند.
ابراهیم و سالار صدیق همدانی ابتدا به بند ۳-۴ عمومی زندان ارومیه و پس از اعتراض به این موضوع به بند سیاسی این زندان منتقل شدند. دختر آقای صدیق نیز به بند زنان این زندان منتقل شده بود.

لازم به ذکر است که, ابراهیم صدیق همدانی پیش از این در سال ۸۴ از بابت اتهام همکاری با سازمان مورد اشاره بازداشت و به ۶ سال حبس محکوم شد. وی پس از تحمل دو سال حبس به صورت مشروط آزاد شده بود.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.