شنبه , ۰۸ مهر , ۱۴۰۲
یکشنبه, اکتبر 1

اخراج کارگران هتل شهر به دلیل اعتراض به کاهش حقوق ماهیانه

0
640

حقوق بشر در ایران – امروز یکشنبه ۱۱ خرداد ماه ۱۳۹۹, کارگران شاغل در هتل شهر که در اعتراض به کاهش میزان حقوق دریافتی ماهیانه خود اعتراض کرده بودند توسط کارفرمایان آنها اخراج شدند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, امروز یکشنبه ۱۱ خرداد ماه ۱۳۹۹, افشین حبیب زاده, رئیس فراکسیون کارگری در مجلس از اخراج کارگران پیمانکار هتل شهر از مجموعه های مرتبط با سازمان بازنشستگی شهرداری تهران که نسبت به کاهش میزان دستمزد دریافتی خود اعتراض کرده بودند خبر داد و بی تفاوتی مسئولتان مربوطه برای پی گیری مطالبات و خواسته های این شهروندان را خواستار شد. کارگران اخراج شده از طرف شرکت پیمانکاری هادیان شهر در این هتل مشغول به کار بودند. 

 حبیب زاده که در جریان دویست و شانزدهمین جلسه شورای شهر تهران در واکنش به این خبر گفت: “هتل شهر از مجموعه‌های مرتبط با سازمان بازنشستگی شهرداری تهران است که از سال ۱۳۸۹ مدیریت این هتل به یکی از شرکت‌های زیرمجموعه سازمان بازنشستگی واگذار شد و پرسنل آن جهت انعقاد قرارداد به شرکت هادیان شهر معرفی می‌شوند”.

رئیس فراکسیون کارگری شورای شهر تهران همچنین افزود : “مدیریت مجموعه هتل شهر مبادرت به انعقاد قرارداد ماهانه با پرسنل شاغل در هتل کرده که این امر موجب سلب آرامش و امنیت شغلی کارکنان شده و از پاییز سال ۱۳۹۸, میزان دریافتی پرسنل نسبت به ۶ ماهه اول سال کاهش محسوسی یافته و این درحالی است که سوابق کاری آنها در این مجموعه از ۱۸ سال تا ۵ سال متغیر است و به دلیل کاهش دریافتی با مشکلاتی مواجه شده و به منظور آگاهی از چرایی این اتفاق در دفتر شرکت عمران تهاتر شهر حاضر و نسبت به این روند اعتراض می‌کنند اما نه تنها به خواسته آنها توجهی نشده بلکه بسیاری از این کارگران اخراج شدند”. 

برخورداری افراد از تامین اجتماعی مناسب از جمله موارد تاکید شده در اسناد بین المللی حقوق بشر است که در ماده ۲۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر که ایران از امضائ کنندگان این سند معتبر بین المللی می باشد بر محق بودن افراد در برخورداری از؛ خوراک, مسکن, پوشاک و برخورداری از خدمات حمایتی اجتماعی در مواقع بیکاری ، بیماری ، نقص اعضا ، بیوگی ، پیری یا در تمام موارد دیگر نیز تاکید شده است. اما تفاسیری غلطی که حاکمان جمهوری اسلامی از حقوق شهروندی در ایران دارند و همیشه قوانین را آنگونه تفسیر کردند که حکومت را صاحب حق می دانند و حقوق شهروندان پایمال شده است. 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: