•                  
شنبه , ۰۱ آبان , ۱۴۰۰
یکشنبه, اکتبر 24

کارگران شهرداری سی سخت ۷ ماه مطالبات معوقه مزدی طلبکارند

0
530

حقوق بشر در ایران – امروز سه شنبه ۳ تیر ماه ۱۳۹۹, کارگران واحد پاکبانی و خدمات شهری شهرداری سی سخت از توابع شهرستان یاسوج ۷ ماه مطالبات معوقه مزدی طلب دارند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, امروز سه شنبه ۳ تیر ماه ۱۳۹۹, علی فرد, شهردار شهرستان سی سخت از توابع شهرستان یاسوج از طلب معوقه ۷ ماهه کارگران واحد پاکبانی و خدمات شهری شهرداری این شهرستان خبر داد. 

شهردار شهرستان سی سخت در تشریح این خبر گفت: “کمبود منابع مالی در شهرداری باعث تاخیر در پرداخت دستمزد کارگران شده و از پاییز سال ۱۳۹۸ که به سمت شهردار شهر سی سخت منصوب شدم کارگران حدودا ۸ ماه معوقات مزدی داشتند. در عین حال ۱ ماه از مطالبات مربوط به فروردین ماه سال ۱۳۹۹ کارگران پرداخت شده است”.

شهردار سی سخت در ادامه دلیل این معوق شدن حقوق و مطالبات این کارگران را کاهش درآمد شهرداری سی سخت از پیش از انتساب وی به سِمت شهردار این شهرستان عنوان کرد گفت: “به همین دلیل هم اکنون کارگران ماه‌هاست که معوقات مزدی طلب دارند”.

با توجه به اینکه ویروس کرونا از بهمن ماه سال ۱۳۹۸ وارد ایران شده و مطالبات این کارگران به قبل از شیوع کرونا باز می گرد اما شهردار سی سخت دلیل این طولانی دن در پرداخت مطالبات را مربوط به این ویروس دانست و مدعی شد: “بخش زیادی از درآمد سالانه شهرداری سی سخت از دریافت عوارض تامین می‌شود. می‌توان گفت با شیوع ویروس کرونا، شهرداری سی سخت بسیاری از منابع درآمدی خود را در حوزه گردشگری از دست داد”. 

در تاریخ ۶ شهریورماه ۱۳۹۸, حدود ۸۰ تن از کارگران مجموعه شهرداری سی سخت در استان کهکیلویه و بویراحمد برای وصول مطالبات معوقه خود دست به تجمع اعتراضی زدند.

فقر و محرومیت از تامین اجتماعی کارگران در حالی رو به گسترش است که در ماده ۲۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر که ایران از امضائ کنندگان این سند معتبر بین المللی می باشد بر محق بودن افراد بر تامین اجتماعی مناسب به لحاظ؛ خوراک, مسکن, پوشاک و برخورداری از خدمات حمایتی اجتماعی در مواقع بیکاری ، بیماری ، نقص اعضا ، بیوگی ، پیری یا در تمام موارد دیگری که به علل خارج از اراده انسان ، وسایل امرار معاش او از بین رفته باشد از شرایط آبرومندانه زندگی برخوردار شود را مورد تاکید قرار داده اما برخوردهای قهرآمیز ارگانهای امنیتی و قضائی با کارگران ایران و بیان اتهامات امنیتی بر خواسته های این افراد مصداق بارز نقض حقوق بشر نیز می باشد. 

برچسب هافضای سبز شهرداریمطالبه گریمطالبات مزدیمطالبات مزدی کارگریمطالبات مزدی کارگرانمطالبات مزدی کارگران در ایرانمطالبات مزدی شهروندان ایرانمطالبات مزدی شهروندان در ایرانمطالبات معوقهمطالبات معوقه مزدیمطالبات کارگریمطالبات کارگری در ایرانمطالبات کارگران ایرانمطالبات کارگران در ایرانمطالبات کارگران شهرداریمطالبات شهروندیمطالبات شهروندی کارگران در ایرانمطالبات شهروندی در ایرانمطالبات شهروندانمطالبات شهروندان در ایرانمعوقات مزدیمعوقات مزدی کارگرانمعوقات مزدی کارگران ایرانمعوقات مزدی کارگران در ایرانمعوقات مزدی کارگران شهرداریمعوقات مزدی در ایرانمعوقات مزدی شهروندان در ایرانمعیشت کارگران در ایراننقض حقوق کارگران ایراننقض حقوق بشرنقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق شهروندینقض حقوق شهروندی کارگران در ایراننقض حقوق شهروندی در ایرانواحد فضای سبزواحد پاکبانیوضعیت معیشت کارگرانکارگران شهرداریکارگران شهرداری در ایرانکارگران شهرداری سی سختاستان کهگیلویه و بویر احمداستان کهگیلویه و بویراحمدتامین اجتماعی در ایرانجامعه کارگرجامعه کارگر ایرانجامعه کارگریجامعه کارگری ایرانجامعه کارگری در ایرانجامعه کارگرانجامعه کارگران ایرانجامعه کارگران در ایرانخدمات موتوری شهرداریخدمات شهروندیخدمات شهریخدمات شهری شهرداریشهردار شهرستان سی سختشهرداریشهرداری سی سختشهرستان یاسوجشهرستان سی سخت

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: