•                  
شنبه , ۰۱ آبان , ۱۴۰۰
یکشنبه, اکتبر 24

کارگران شهرداری اندیمشک ۱ سال مطالبات معوقه طلب دارند

0
246

حقوق بشر در ایران – امروز یکشنبه ۸ تیر ماه ۱۳۹۹, کارگران شاغل در واحد پاکبانی شهرداری شهرستان اندیمشک از توابع استان خوزستان دستکم ۱ سال معوقات مزدی طلب دارند. این کارگران سنوات خدمت مربوط به سال ۱۳۹۸ خود را هنوز دریافت نکردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, امروز یکشنبه ۸ تیر ماه ۱۳۹۹, علی گل اندام, عضو شورای شهر شهرستان اندیمشک ضمن اعلام خبر معوق شدن دستکم ۱ سال از مطالبات مزدی و سنوات خدمت کارگران شهرداری این شهرستان دلیل این مشکل کارگران را فقدان منابع مالی برای پرداخت مطالبات این کارگران عنوان کرد. 

عضو شورای شهر اندیمشک در تشریح این خبر گفت: “کارگران مجموعه شهرداری اندیمشک در استان خوزستان ۱ سال مطالبات مزدی پرداخت نشده دارند و این مطالبات معوقه طی ۱۰ سال گذشته به مرور زمان انباشته شده و مربوط به سنوات گذشته است و دلیل این مشکل  کمبود منابع مالی در شهرداری اندیمشک است”. 

این مقام مسئول در شورای شهر اندیمشک افزود: “همزمان با آغاز فعالیت شورای شهر اندیمشک ۴ ماه از مطالبات معوقه کارگران شهرداری اندیمشک که به ۱۴ تا ۱۵ ماه می‌رسید، پرداخت شد”.

گل اندام در ادامه گفت: “کاهش درآمد شهرداری اندیمشک از گذشته باعث بروز مشکلاتی شده است به همین دلیل هم‌اکنون کارگران ماه‌هاست که معوقات مزدی طلب دارند”.

وی در ارتباط با مطالبات بیمه کارگران شهرداری اندیمشک نیز گفت: “در حال حاضر دو ماه حق بیمه کارگران به تامین اجتماعی واریز نشده است”.

برخورداری افراد از تامین اجتماعی مناسب از جمله موارد تاکید شده در اسناد بین المللی حقوق بشر است که در ماده ۲۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر که ایران از امضائ کنندگان این سند معتبر بین المللی می باشد بر محق بودن افراد در برخورداری از؛ خوراک, مسکن, پوشاک و برخورداری از خدمات حمایتی اجتماعی در مواقع بیکاری ، بیماری ، نقص اعضا ، بیوگی ، پیری یا در تمام موارد دیگر نیز تاکید شده است. اما تفاسیری غلطی که حاکمان جمهوری اسلامی از حقوق شهروندی در ایران دارند و همیشه قوانین را آنگونه تفسیر کردند که حکومت را صاحب حق می دانند و حقوق شهروندان پایمال شده است. 

برچسب هامنابع مالی شهرداریمطالبات مزدیمطالبات مزدی کارگریمطالبات مزدی کارگرانمطالبات مزدی کارگران در ایرانمطالبات مزدی کارگران شهرداریمطالبات مزدی شهروندان ایرانمطالبات مزدی شهروندان در ایرانمطالبات کارگریمطالبات کارگران شهرداریمعوقات مزدیمعوقات مزدی کارگرانمعوقات مزدی کارگران ایرانمعوقات مزدی کارگران در ایرانمعوقات مزدی کارگران شهرداریمعوقات مزدی در ایرانمعوقات مزدی شهروندانمعوقات مزدی شهروندان در ایراننقض حقوق شهروندینقض حقوق شهروندی در ایرانکارگران شهرداریکارگران شهرداری اندیمشککارگران شهرداری در ایراناندیمشک خوزستانجامعه کارگرجامعه کارگر ایرانجامعه کارگریجامعه کارگری ایرانجامعه کارگری در ایرانجامعه کارگرانجامعه کارگران ایرانجامعه کارگران در ایرانحقوق معوقهحقوق معوقه کارگران در ایرانحقوق و معوقات مزدیحقوق شهروندی کارگران در ایرانسرکوب کارگرانسرکوب کارگران ایرانسرکوب کارگران در ایرانسرکوب کارگران در جمهوری اسلامیسرکوب جامعه کارگریسرکوب جامعه کارگری در ایرانسرکوب شهروندان مطالبه گرشهرداریشهرداری اندیمشکشهرستان اندیمشک

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: