•                  
پنج شنبه , ۲۹ مهر , ۱۴۰۰
پنج‌شنبه, اکتبر 21

کارگران شهرداری مریوان معوقات مزدی طلب دارند

0
245

حقوق بشر در ایران – امروز یکشنبه ۸ تیر ماه ۱۳۹۹, کارگران شهرداری مریوان از عدم پرداخت عیدی و اضافه کاری آنها در سال ۱۳۹۸ و ۳ ماه حقوق معوقه مربوط به بهار سالجاری خبر می دهند. این کارگران  همچنین از سال ۱۳۹۷ نیز معوقات مزدی طلب دارند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, امروز یکشنبه ۸ تیر ماه ۱۳۹۹, علیرغم گذشت ۳ ماه از سال ۱۳۹۹ اما کارگران شاغل در واحدهای پارکبانی, پاکبانی و فضای سبز شهرداری مریوان واقع در استان کردستان از پرداخت نشدن اضافه کاری و عیدی آنها مربوط به سال ۱۳۹۸ و همچنین ۳ ماه حقوق معوقه مربوط به سال جاری ناراضی هستند. برخی از این کارگران از سال ۱۳۹۷ هم معوقات مزدی از شهرداری مریوان طلب دارند.  

براساس اعلام این کارگران: “علاوه بر عیدی و اضافه کار سال قبل که پرداخت نشده، در سال جدید نیز ۳ ماه دستمزد معوق داریم که مشخص نیست چه زمانی قرار است پرداخت شود”.

این کارگران در ادامه افزودند: “حتی برخی کارگران از سال ۱۳۹۷ مطالبات مزدی پرداخت نشده؛ دارند که زمان واریز آنها مشخص نیست”.

این شهروندان معترض که جمعیتی بالغ بر ۱۰۰ نفر هستند و در واحدهای پاکبانی، پارکبانی و فضای سبز کار می‌کنند تصریح کردند: ” کار می‌کنیم اما از دستمزد خبری نیست! در شرایط اقتصادی فعلی، حتی اگر کارگر دستمزد هم بگیرد، نمی‌تواند نیازهای ضروری خانوار را تامین کند چه برسد به ما که پرداخت دستمزدهایمان ماه‌ها به تعویق افتاده است”.

در تاریخ ۲۵ فروردین ماه ۱۳۹۹, این کارگران در اعتراض به عدم پرداخت ۳ ماه حقوق, عیدی و مطالبات مزدیشان تجمع اعتراضی برگزار کرده بودند اما ظاهراً علیرغم گذشت بیش از ۲ ماه همچنان مشکل این کارگران حل نشده است. 

برخورداری افراد از تامین اجتماعی مناسب از جمله موارد تاکید شده در اسناد بین المللی حقوق بشر است که در ماده ۲۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر که ایران از امضائ کنندگان این سند معتبر بین المللی می باشد بر محق بودن افراد در برخورداری از؛ خوراک, مسکن, پوشاک و برخورداری از خدمات حمایتی اجتماعی در مواقع بیکاری ، بیماری ، نقص اعضا ، بیوگی ، پیری یا در تمام موارد دیگر نیز تاکید شده است. اما تفاسیری غلطی که حاکمان جمهوری اسلامی از حقوق شهروندی در ایران دارند و همیشه قوانین را آنگونه تفسیر کردند که حکومت را صاحب حق می دانند و حقوق شهروندان پایمال شده است. 

برچسب هامریوان استان کردستانمطالبات مزدی کارگریمطالبات مزدی کارگرانمطالبات مزدی کارگران در ایرانمطالبات مزدی کارگران شهرداریمطالبات کارگران ایرانمطالبات کارگران در ایرانمطالبات کارگران شهرداریمعوقات مزدیمعوقات مزدی کارگرمعوقات مزدی کارگرانمعوقات مزدی کارگران ایرانمعوقات مزدی کارگران در ایرانمعوقات مزدی کارگران شهرداریمعوقات مزدی در ایرانمعوقات مزدی شهروندانمعوقات مزدی شهروندان در ایراننقض حقوق کارگران ایراننقض حقوق کارگران در ایراننقض حقوق بشرنقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق شهروندینقض حقوق شهروندی کارگراننقض حقوق شهروندی کارگران در ایراننقض حقوق شهروندی در ایرانکارگان شهرداری مریوانکارگران پاکبانیکارگران پاکبانی در ایرانکارگران پاکبانی شهرداریکارگران پاکبانی شهرداری در ایرانکارگران شهرداری مریوانکارگران شهرداری در ایرانپاکبانان شهرداریپاکبانان شهرداری مریوانتجمع اعتراضی پاکبانان شهرداریجامعه کارگرجامعه کارگر یجامعه کارگر ایرانجامعه کارگریجامعه کارگری ایرانجامعه کارگری در ایرانجامعه کارگرانجامعه کارگران ایرانجامعه کارگران در ایرانحقوق ماهیانه کارگران در ایرانحقوق و معوقات مزدیسرکوب کارگرانسرکوب کارگران ایرانسرکوب کارگران ایرانیسرکوب کارگران در ایرانسرکوب کارگران در ایران گسرکوب کارگران در جمهوری اسلامیسرکوب جامعه کارگریسرکوب جامعه کارگری در ایرانسرکوب جامعه کارگرانشهرداریشهرداری مریوانعیدی کارگران

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: