•                  
پنج شنبه , ۰۱ آبان , ۱۳۹۹
پنج‌شنبه, اکتبر 22

برگزاری دستکم ۵ تجمع اعتراضی

0
124

حقوق بشر در ایران – روز دوشنبه ۲۵ و امروز سه شنبه ۲۶فروردین ماه ۱۳۹۹, در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور می باشد جمعی از اهالی چندین روستای شهرستان محلات, جمعی از شهروندان اخراج شده از عوارضی‌های استان قزوین, شهروندان ساکن مناطق رمه‌چر، بارانگرد و هلایجان محله های توابع شهرستان ایذه, جمعی از نانوایان استان کهگیلویه و بویراحمد و کارگران شهرداری مریوان با برگزاری تجمعات اعتراضی نسبت به نقض حقوق شهروندیشان اعتراض کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران, روز دوشنبه ۲۵ فروردین ماه ۱۳۹۹، جمعی از نانوایان استان کهگیلویه و بویراحمد در اعتراض به پائین بودن قیمت هر قرص نان در قیاس با هزینه مصرفی برای پخت آن در مقابل استانداری این شهرستان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان اعلام کردند برای تهیه نان با توجه به هزینه ماهیانه آب، برق, سوخت مصرفی برای تنور نانوایی، اجاره مغازه و قیمت تمام شده آرد برای آنها هیچگونه سودی نمی ماند و فقط در حال پخت و توزیع نان با ضرر هستند.

 این شهروندان، تورم لجام گسیخته حاکم بر کشور و نبود مدیریت صحیح را از جمله دلایل بروز این مشکل اعلام کردند ‌‌خواستار رفع این مشکل شدند.

تجمع اعتراضی شهروندان ساکن مناطق شهرستان ایذه و باغ ملک 

به گزارش حقوق بشر در ایران, روز دوشنبه ۲۵ فروردین ماه ۱۳۹۹، جمعی از شهروندان ساکن مناطق رمه‌چر، بارانگرد و هلایجان محله های توابع شهرستان ایذه در اعتراض به ساخت محل جدید برای دفع زباله که تهدید جدی برای بهداشت و سلامت اهالی این محله ها شده در مقابل فرمانداری شهرستانهای ایذه و باغ‌ملک تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان از مسئولان فرمانداری در این ۲ شهرستان خواستند تا نسبت به رفع این مشکل اقدام کنند.

تجمع اعتراضی کارگران اخراجی عوارضی قم

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز سه شنبه ۲۶ فروردین ماه ۱۳۹۹، جمعی از شهروندان اخراج شده از عوارضی‌های استان قزوین در اعتراض به نقض حقوق شهروندی آنها در مقابل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای تجمع اعتراضی برگزار کردند.

تعداد ۵۱ نفر از این شهروندان در تاریخ ۲۵ فروردین ماه ۱۳۹۹، با دریافت پیامکی متوجه شده بودند که باید برای بیمه بیکاری خود را معرفی کنند.

لازم به ذکر است، در صورتی که سال گذشته به آنها وعده داده شده بود که جذب سازمان راهداری شوند.

تجمع اعتراضی کشاورزان شهرستان محلات

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز سه شنبه ۲۶ فروردین ماه ۱۳۹۹، اهالی چندین روستای شهرستان محلات در اعتراض به حق آبه تجمع اعتراضی برگزار کردند.

کشاورزان روستاهای مزاین، جلماجرد، نیمور، باقر آباد، لریجان و چهل رز شهرستان محلات واقع در استان مرکزی در اعتراض به حقابه رودخانه قمرود تجمع کردند.

تجمع کنندگان تراکت های اعتراضی در دست داشتند که از جمله نوشته شده حق آب کشاورز را بدهید.

تجمع اعتراضی کارگران شهرداری مریوان 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران, روز دوشنبه ۲۵ فروردین ماه ۱۳۹۹, جمعی از کارگران شهرداری مریوان در اعتراض در اعتراض به عدم پرداخت ۳ ماه حقوق, عیدی و مطالبات مزدیشان تجمع اعتراضی برگزار کردند. 

این شهروندان معترض در جریان این تجمع اعتراضی اعلام کردند: “از دی ماه سال ۱۳۹۸، دستمزد ما پرداخت نشده است.حقوق دی، بهمن و اسفند را نگرفته‌ایم. در عین حال بابت عیدی و مزایای مزدی سال گذشته نیز از کارفرما طلبکاریم”.

کارگران شهرداری مریوان که در این روزهای سخت علیرغم خطراتی که جمع آوری زباله و پاکسازی خیابان‌ها به دنبال دارد، همچنان مشغول کار هستند افزودند:”با وجود همه مشکلات، مطالبات معوق ما را پرداخت نمی‌کنند. همچنین نگران حق بیمه‌های خود هستیم. نگرانیم که حق بیمه‌های ما به حساب تامین اجتماعی واریز نشود”.

 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: