•                  
دوشنبه , ۰۳ آبان , ۱۴۰۰
دوشنبه, اکتبر 25

معوقات مزدی کارگران شهرداری آبادان پرداخت نشده است

0
223

حقوق بشر در ایران – امروز جمعه ۲۱ شهریور ماه ۱۳۹۹، کارگران واحد پاکبانی و فضای سبز شهرداری آبادان علیرغم گذشت نزدیک به ۶ ماه از آغاز سال مطالبات مزدی و بیمه ای آنها پرداخت نشده است. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا، امروز جمعه ۲۱ شهریور ماه ۱۳۹۹، کارگران واحد پاکبانی و فضای سبز شهرداری آبادان معوقات مزدی مربوط به سال ۱۳۹۷ که شامل اضافه کاری، تعطیل کاری و شب کاری آنها می شود و همچنین حقوق تیر و مرداد ماه امسال آنها هنوز پرداخت نشده است. این شهروندان پس از گذشت ۶ ماه از ۱۳۹۹ در پی وعده های مسئولان و عدم تحقق آن در وضعیت بلاتکلیفی قرار دارند. 

این کارگران همچنین درخصوص معوقات بیمه‌ای‌ خود گفتند: “همزمان با حقوق، بیمه کارگران هم به حساب تامین اجتماعی واریز نشده است.”

آنها با بیان اینکه بخش دیگری از مطالبات کارگران در مناطق سه‌گانه و سازمان‌های وابسته به شهرداری قدیمی است، افزودند: “این مطالبات شامل اضافه‌کاری‌ها، تعطیل‌کاری‌ها و شبکاری‌ها است که از آذرماه سال ۹۷ انباشته شدند.”

کارگران شهرداری آبادان از تاخیر مکرر مطالبات ناراضی هستند و در تشریح این مشکل افزودند: “تا چه زمانی باید منتظر دریافت مطالبات خود بمانیم؟ ما حدود ۲ هزار نفر کارگر هستیم که در مجموعه شهرداری آبادان مشغول به کار هستیم؛ اینکه به عنوان کارگر همیشه حقوقمان را با تاخیر چندین ماهه می‌گیریم، بماند همچنین چندین ماه معوقات بیمه‌ای داریم که در سوابق بیمه‌ای ما مشکل بوجود آورده است.”

یکی از این کارگران در تکمیل صحبتهای همکاران خود افزود: “در زمینه مشکلاتمان به هر مسئولی هم شکایت می‌کنیم فقط شنونده است و هیچ اقدامی نمی‌کند. جدا از کارگران شاغل حدود ۶۰ نفر از همکاران که از ۲ سال پیش بازنشسته شدند هنوز سنوات خدمت آنها پس از بازنشستگی پرداخت نشده است”. 

برخورداری افراد از تامین اجتماعی مناسب از جمله موارد تاکید شده در اسناد بین المللی حقوق بشر است که در ماده ۲۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر که ایران از امضائ کنندگان این سند معتبر بین المللی می باشد بر محق بودن افراد در برخورداری از؛ خوراک, مسکن, پوشاک و برخورداری از خدمات حمایتی اجتماعی در مواقع بیکاری ، بیماری ، نقص اعضا ، بیوگی ، پیری یا در تمام موارد دیگر نیز تاکید شده است. اما تفاسیری غلطی که حاکمان جمهوری اسلامی از حقوق شهروندی در ایران دارند و همیشه قوانین را آنگونه تفسیر کردند که حکومت را صاحب حق می دانند و حقوق شهروندان پایمال شده است.

برچسب هافعال حقوق بشرمطالبات مزدی کارگران شهرداریمطالبات کارگران در ایرانمطالبات کارگران شهرداریمطالبات کارگران شهرداری آبادانمعوقات مزدیمعوقات مزدی کارگرمعوقات مزدی کارگرانمعوقات مزدی کارگران ایرانمعوقات مزدی کارگران در ایرانمعوقات مزدی کارگران شهرداریمعوقات مزدی در ایرانمعوقات مزدی شهروندانمعوقات مزدی شهروندان در ایرانمعوقات کارگریمعوقات کارگراننقض حقوق بشرنقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامینقض حقوق بشرد ر ایراننقض حقوق شهروندینقض حقوق شهروندی کارگران در ایراننقض حقوق شهروندی در ایرانواحد پاکبانی شهرداری آبادانکارگران شهرداریکارگران شهرداری آبادانکارگران شهرداری اهوازکارگران شهرداری در ایرانکارگرشهرداریحقوق معوقه کارگران در ایرانحقوق و معوقات مزدیحقوق بشرحقوق بشر در ایرانحقوق بشر در جمهوری اسلامیحقوق شهروندیحقوق شهروندی کارگران ایرانحقوق شهروندی کارگران در ایرانحقوق شهروندی در ایرانحقوق شهروندی در جمهوری اسلامیحقوق شهروندی درایرانسرکوب فعالان حقوق بشر در ایرانسرکوب کارگرانسرکوب کارگران ایرانسرکوب کارگران در ایرانسرکوب کارگران شهرداری در ایرانشهرداریشهرداری آبادانعدم پرداخت به موقع حقوق و معوقات

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: