•                    
  •                  
جمعه , ۱۵ مهر , ۱۴۰۱
جمعه, اکتبر 7

اخراج دستکم ۲۰۰ کارگر شهرداری زنجان

0
392

حقوق بشر  در ایران – امروز چهارشنبه ۹ مهر ماه ۱۳۹۹، شهرداری استان زنجان طی ماههای اخیر جمعیتی بالغ بر ۲۰۰ تن از کارگران این واحد خدماتی را اخراج کرده است. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، روز دوشنبه ۷ مهر ماه ۱۳۹۹، کارگران شاغل در واحد پاکبانی و فضای سبز شهرداری زنجان که بصورت نیروی کار پیمانی از طرف شرکتهای خصوصی طرف قرارداد با این شهرداری به کار مشغول هستند از اخراج دستکم ۲۰۰ تن از همکاران خود طی ۱ ماه اخیر از شهرداری خبر دادند. این کارگران در حالی از کار خود اخراج شدند که هر یک از آنها حدود ۱۸ سال سابقه کار در این شهرداری داشتند. 

این کارگران در تشریح این خبر اعلام کردند: “مجموعه شهرداری زنجان حدود ۳ هزار کارگر و کارمند دارد. از این تعداد حدود ۷۱۹ نفر در بخش فضای سبز با عنوان فصلی دائمی و غیردائمی مشغول کارند. کارگران فصلی و غیردائمی در بهار هر سال فعالیت خود را در مناطق چهارگانه فضای سبز شهر زنجان با مسئولیت مستقیم شهرداری شروع کرده و تا شروع فصل سرما به همکاری خود با شهرداری ادامه می‌دهند. یکی از دلایل تضییع حقوق کارگران شانه خالی کردن پیمانکاران از زیر بار مسئولیت است. در سال‌های اخیر به منظور برون‌سپاری بسیاری از کارهایی که قبلا در اختیار شهرداری زنجان بوده به پیمانکاران واگذار شده است. مشکلات هم از همین جا شروع شده و بعد از سال‌ها این مشکلات بدون راه حل رها شده است.”

کارگران شهرداری زنجان در ادامه افزودند: “تعدیل ‌شدگان از ۱ تا ۷ سال سابقه کار دارند و در روز‌های گذشته تجمعاتی را در مقابل شهرداری و برخی نهادهای دولتی برگزار کردند اما زمان بازگشت به کار این تعداد کارگر فصلی غیر دائمی بهار سال ۱۴۰۰ است اما هیچ تضمینی برای بازگشت به کار آنها بعد از ایام بیکاری وجود ندارد.”

این کارگران دلیل مسئولان شهرداری از اخراج این کارگران را اینگونه اعلام کردند: “مدیران شهری با این استدلال که فصل سرما کار کمتری داریم مانع از فعالیت کارگران فصلی می‌شوند و به قرارداد کاری کارگران فصلی غیردائمی خاتمه می‌دهند. این در حالی است که کارگران فصلی دائمی به فعالیت خود حتی در سرمای زمستان ادامه می‌دهند.”

به گفته این کارگران: “از مجموع ۷۱۹ کارگر فصلی فقط ۱۵۰ نفر دائمی شده‌اند. حدود ۳۵۰ تا ۳۸۰ کارگر بر مبنای امتیاز بندی ادامه کار داده‌اند و از قرار معلوم در پایان ماه مهر ماه ۱۳۹۹ شمار دیگری از کارگران غیردائمی بیکار خواهند شد.”

آنها افزودند: “از ابتدای سال جاری موضوع برون ‌سپاری بخش فضای سبز شهرداری زنجان و عدم اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل نیز نگرانی‌هایی برای کارگران ایجاد کرده است که در نتیجه آن همکاران ما از حداقل‌های مزدی برخوردار بوده و امنیت شغلی خود را نیز از دست خواهند داد.

برخورداری افراد از تامین اجتماعی مناسب از جمله موارد تاکید شده در اسناد بین المللی حقوق بشر است که در ماده ۲۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر که ایران از امضائ کنندگان این سند معتبر بین المللی می باشد بر محق بودن افراد در برخورداری از؛ خوراک, مسکن, پوشاک و برخورداری از خدمات حمایتی اجتماعی در مواقع بیکاری ، بیماری ، نقص اعضا ، بیوگی ، پیری یا در تمام موارد دیگر نیز تاکید شده است. اما تفاسیری غلطی که حاکمان جمهوری اسلامی از حقوق شهروندی در ایران دارند و همیشه قوانین را آنگونه تفسیر کردند که حکومت را صاحب حق می دانند و حقوق شهروندان پایمال شده است. 

 

برچسب هانیروی کار پیمانکارجامعه کارگریشهرداری زنجانجامعه کارگران ایرانجامعه کارگری ایرانسرکوب کارگران شهرداریمعوقات مزدیکارگران ایرانکارگران شهرداری اهوازمعوقات مزدی در ایرانجامعه کارگرامنیت شغلی کارگران در ایرانامنیت شغلی کارگران شهرداری در ایرانکارگران پیمانیسرکوب شهروندان کورد در ایرانمعوقات مزدی شهروندان در ایرانجامعه کارگرانامنیت شغلی در ایران برای کارگرامنیت شغلی کارگران شهرداریکارگران شهرداریسرکوب کارگرانکارگران پیمانکاریکارگران شهرداری در ایرانجامعه کارگر یسرکوب جامعه کارگریامنیت شغلی کارگران در شهرداریکارگران در ایراناستان زنجانسرکوب کارگران در ایرانمعوقات مزدی کارگران در ایرانجامعه کارگران در ایرانمعوقات مزدی کارگرانسرکوب جامعه کارگرانکارگرانفعال کارگریتجمعات اعتراضی کارگران در ایرانامنیت شغلیجامعه کارگری در ایرانمعوقات مزدی کارگران ایرانمعوقات مزدی شهرونداناخراج کارگرانسرکوب شهروندان در ایرانتجمع اعتراضی کارگران نیشکر هفت تپهحقوق و معوقات مزدیسرکوب جامعه کارگری در ایرانمعوقات مزدی کارگران شهرداریمعوقات مزدی کارگرکارگرامنیت شغلی در ایراننیروی کارسرکوب کارگران ایرانجامعه کارگر ایرانامنیت شغلی کارگرانسرکوب کارگران شهرداری در ایران

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.