•                  
یک شنبه , ۱۲ تیر , ۱۴۰۱
یکشنبه, جولای 3

برگزاری دستکم ۷ تجمع اعتراضی

0
561

حقوق بشر در ایران – امروز چهارشنبه ۲ مهر ماه ۱۳۹۹، در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور است جمعی از کارگران اخراجی فضای سبز شهرداری زنجان، جمعی از حواله داران شرکت آذویکو، کارگران شاغل در کارگاههای ساخت تیرچه و همچنین بلوک زنی شهرستان رامهرمز، رانندگان کامیون کمپرسی ساکن کرج، پرستاران شاغل در بیمارستان ابن سینا شیراز، معلولان و ناشنوایان، جمعی از دانشجویان سال آخر رشته پزشکی، در اعتراض به نقض حقوق شهروندی شان تجمعات اعتراضی را برگزار کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز چهارشنبه ۲مهر ماه ۱۳۹۹، جمعی از دانشجویان سال آخر رشته پزشکی در اعتراض به تبعیض بوجود آمده و عدم رعایت عدالت اجتماعی در اخذ آزمون گواهینامه برای دومین بار در مقابل ساختمان مجلس در تهران تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این دانشجویان با تجمع در مقابل ساختمان مجلس و اعتراض نسبت به این تبعیض که مبنی آن با توجه به اینکه ملاک فارغ التحصیلی، امتحان سال گذشته قرار گرفته از اعضای کمیسیون بهداشت و کمیسیون اصل نود مجلس خواستند به این موضوع ورود کرده و بی عدالتی آموزشی در معافیت امتحان گواهینامه پزشکان را رفع کنند.

این مشکل از زمانی بوجود آمد که وزیر بهداشت اعلام کرد: “پزشکان متخصص امتحان ندهند چرا که نمره سال قبل آنها ملاک قرار می‌گیرد. ولی اشکال کار آنجا بود که امتحان سال گذشته به دلیل مسائل مختلف از جمله تقلب از سوی دیوان عدالت اداری باطل شده بود لذا این موضوع نمی‌تواند ملاک خوبی قرار گیرد.”

تجمع اعتراضی حواله داران آذویکو

به گزارش حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه ۲مهر ماه ۱۳۹۹، جمعی از حواله داران شرکت آذویکو در مقابل ساختمان استانداری آذربایجان شرقی تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان از سال ۱۳۹۷، با ثبت نام و واریز مبالغی ۶هزار دستگاه خودروی MG360 را از این شرکت پیش خرید کردند اما پس از گذشت ۲سال شرکت آذویکو به این شهروندان اعلام کرده که تولید ندارد .

براساس اعلام آنها: “حواله داران خودروی ام جی۳۶۰ درخواست تحویل خودرو با قیمت قطعی که در قرارداد قید شده را دارند”.

این شهروندان در ادامه تاکید کردند: “آذویکو تنها خودرو سازی است که با گذشت بیش از ۲سال از موعد تحویل خودروها، همچنان تعهد معوق در قبال خریداران دارد و ما با این تجمع خواستار بررسی این وضعیت توسط سازمان تعزیرات و مراجع قضائی هستیم.”

تجمع اعتراضی معلولان و ناشنوایان

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، امروز چهارشنبه ۲مهر ماه ۱۳۹۹، جمعی از معلولان و ناشنوایان، در اعتراض به عدم اجرای ماده ۲۱ قانون معلولان در مقابل سازمان صدا و سیما در تهران تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان در تشریح مطالبات خود اعلام کردند: “باتوجه به اینکه از سال‌ها پیش به اجرا نشدن ماده ۲۱ در قالب نامه نگاری اعتراض کرده‌ایم و می‌بینیم که سازمان مکاتبات را بدون پاسخ گذاشته است، با هماهنگی کمپین حمایت از معلولان، مقابل صداوسیما جمع شدیم.”

آنها تاکید کردند: “در جریان تجمع امروز با چند نفر از مقام‌های صداوسیما دیداری را داشتیم. قرار بر این شد که برای پیگیری مطالبات خود، به زودی با آقای قاسمی، دبیر شورای سیاست‌گذاری سلامت سازمان صداوسیما جلسه‌ای داشته باشیم.”

این شهروندان با تجمع در مقابل این سازمان خواستار اجرای ماده ۲۱ قانون قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت که در آن « سازمان صدا و سیما را مکلف به اختصاص حداقل پنج ساعت از برنامه‌های خود در هفته به صورت رایگان و در زمان‏های مناسب به برنامه‌های سازمان و تشکل‏های مردم نهاد حامی افراد دارای معلولیت به منظور آشنایی مردم با حقوق، توانمندیها و مشکلات این افراد اختصاص دهد و نسبت به زیرنویسی فیلم‏ها و برنامه‏ های شبکه‏ های مختلف سیما، استفاده از رابط ناشنوایان و نیز پخش توصیف شنیداری فیلم‏ها جهت افراد نابینا اقدام نماید. » تاکید می کند هستند.

معترضان افزودند: “این در حالی است که صدا سیما نسبت به استفاده از صدای شنیداری برای نابینایان اقدامی را انجام نداده است و اقدامات کافی برای کاربردی نمودن زبان اشاره برای ناشنوایان را انجام نداده است.”

تجمع اعتراضی پرستاران بیمارستان ابن سینا استان فارس

به گزارش حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه ۲مهر ماه ۱۳۹۹، جمعی از پرستاران شاغل در بیمارستان ابن سینا شیراز، در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق ماهیانه در مقابل ساختمان دانشگاه علوم پزشکی این شهر تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان معترض با تجمع در مقابل دانشگاه علوم پزشکی شیراز نسبت به بی توجهی مسئولان وزارت بهداشت و این دانشگاه در پرداخت حقوق آنها این تجمع اعتراضی را برگزار کردند.

اعتصاب کامیونداران کرج 

به گزارش حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه ۲مهر ماه ۱۳۹۹، جمعی از رانندگان کامیون کمپرسی ساکن کرج در اعتراض به پائین بودن قیمت کرایه حمل بار دست از کار کشیده و تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان در تشریح علت برگزاری این نافرمانی مدنی را کم بودن قیمت کرایه برای حمل بار و از سوی دیگر گرانی و افزایش لحظه ای قیمت لوازم یدکی، گازوئیل و سایر هزینه های اقتصادی روزمره زندگی عنوان کردند.

تجمع اعتراضی کارگران ساخت تیرچه های بتن و بلوک زنی رامهرمز

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز چهارشنبه ۲مهر ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگران شاغل در کارگاههای ساخت تیرچه و همچنین بلوک زنی شهرستان رامهرمز از توابع استان خوزستان در اعتراض به وضعیت راه و جاده این شهر مقابل فرمانداری رامهرمز تجمع اعتراضی برگزار کردند.

 این شهروندان در تشریح مشکلاتشان و علت برگزاری این تجمع اعتراضی آن را عدم وجود جاده در دسترس برای عبور و مرور به معادن جوبجی عنوان کردند.

 این کارگران در ادامه نبود راه برای دسترسی به معادن جوبجی و در نتیجه تعطیلی سنگ شکنها و نبود شن و ماسه که نتیجه آن تعطیلی کارگاه های بلوک زنی و تیرچه بتن در شهرستان رامهرمز شده را علت برگزاری این تجمع اعتراضی عنوان کردند.

تجمع اعتراضی کارگران اخراجی فضای سبز شهرداری زنجان 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از تسنیم، امروز چهارشنبه ۲مهر ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگران اخراجی فضای سبز شهرداری زنجان در مقابل ساختمان استانداری این شهر تجمع اعتراضی برگزار کردند.

 این شهروندان در اعتراض به علت اخراج آنها از شغل شان در شهرداری گفتند: “سابقه بعضی از ما به ۱۸ سال نیز می‌رسد و ما کار و حرفه دیگری بلد نیستیم تا جای دیگری مشغول به کار شویم. چرا در زمان تعدیل نیرو توجهی به سابقه ما نشده است و افراد تازه واردی که روابط نزدیکی با مسئولان شهرداری و شورای شهر دارند اخراج نشدند.”

این کارگران معترض در ادامه افزودند: ” بعضی از افراد این جمع از معلولیت رنج می‌برند، درحالی که بهزیستی هیچ توجهی به آن‌ها نمی‌کند و برای آن‌ها شغلی درنظر نگرفته است، شهرداری نیز آن‌ها را اخراج کرده است. در این شرایط اقتصادی با حقوق ۲۰۰ الی ۳۰۰ هزار تومانی بهزیستی حتی یک هفته هم نمی‌توانیم زندگی کنیم.”

با این حال این گفته‌ها حتی گوشه‌ای از مشکلات این قشر ضعیف و محروم جامعه را پوشش نمی‌دهد. این افراد حتی از مشکلات حقوقی، بیمه‌ای و مسائل دیگر که حق طبیعی آنان است چشم پوشی کرده‌اند و تنها خواستار شغلی هستند که بتوانند در فصل زمستان درآمدی داشته باشند.

 

 

برچسب هافرماندار رامهرمزفرمانداریمالباختهمالباختگان آذویکومالباختگان آذربایجان خودرومالباختگان شرکت آذویکومطالبات مزدی کارگران در ایرانمطالبات مزدی کارگران شهرداریمطالبات معلولان در ایرانمطالبات کارگریمطالبات کارگران ایرانمطالبات کارگران در ایرانمطالبات کارگران شهرداریمطالبات شهروندیمطالبات شهروندی کارگران در ایرانمطالبات شهروندی در ایرانمعلولان و ناشنوایانمعوقات مزدی کارگران ایرانمعاش کارگران ایراننقض حقوق کارگران ایراننقض حقوق بشرنقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامینقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی در ایراننقض حقوق بشرد ر ایراننقض حقوق شهروندینقض حقوق شهروندی معلولان در ایراننقض حقوق شهروندی ناشنوایان در ایراننقض حقوق شهروندی در ایرانهئیت مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایرانکارگرانکارگران فضای سبز شهرداریکارگران ایرانکارگران ایرانیکارگران در ایرانکارگران شهرداریکارگران شهرداری در ایرانپرستارانپرستاران بیمارستان ابن سیناآذربایجان خودرواتحادیه کارگران ایراناتحادیه آزاد کارگران ایراناتحادیه آزادکارگران ایراناخراج کارگران ایراناستان زنجاناستانداری آذربایجان غربیاعتراضات کارگران ایرانبلوک زنیبیمارستان این سینابیمارستان ابن سینابیمارستان ابن سینا شیرازبرنامه های تلوزیونیبرنامه های رادیوییبرنامه رادیوئیتیرچهتجمع حواله داران آذویکوتجمع دانشجویانتجمعات کارگران ایرانتجمعات اعتراضیتجمعات اعتراضی کارگرانتجمعات اعتراضی کارگران ایرانتجمعات اعتراضی کارگران در ایرانتجمعات اعتراضی دانشجویانتجمعات اعتراضی دانشجویان ایرانتجمعات اعتراضی دانشجویان در ایرانتجمعات اعتراضی در ایرانتجمعات دانشجوئیثبت نام خودروی ام جی 360جامعه معلولان در ایرانجامعه کارگران ایرانحقوق نقض حقوق بشر در ایرانحقوق بشرحقوق بشر در ایرانحقوق بشر در جمهوری اسلامیحقوق شهروندیحقوق شهروندی معلولانحقوق شهروندی کارگران ایرانحقوق شهروندی در ایرانحقوق شهروندی در جمهوری اسلامیحقوق شهروندی درایرانحواله داران آذویکوحواله داران آذویکو آذربایجان شرقیحواله داران آذویکو در یزدخودروی ام جی 360خودروی ام جی ۳۶۰دانشجویان رشته پزشکیدانشجویان رشته حقوقدستمزد کارگران ایرانرادیو و تلوزیونرادیو و تلوزییونرادیو اینترنتیرشته پزشکیسازمان صدا و سیماسازمان صداسیماسرکوب کارگرانسرکوب کارگران ایرانسرکوب کارگران ایرانیسرکوب کارگران در ایرانسرکوب کارگران شهرداری در ایرانسرکوب تجمعات اعتراضیسرکوب تجمعات اعتراضی در ایرانسرکوب شهروندان در ایرانشهردار زنجانشهرداریشهرداری زنجانشهرستان رامهرمزشرکت آذویکوشرکت آذربایجان خودروصدا و سیماصداوسیما

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: