•                  
دوشنبه , ۱۵ آذر , ۱۴۰۰
دوشنبه, دسامبر 6

انتقال انسیه عبدالحسینی, زندانی سیاسی در پی وخامت حال به بیمارستان

0
528

انسیه عبدالحسینی, زندانی سیاسی محبوس در بند زنان زندان اوین, که از بیماری روحی و اعصاب رنج می برد به دلیل وخامت حال برای دومین بار طی سالجاری به مرکز درمانی خارج از زندان اوین منتقل و تحت درمان قرار گرفته است. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, روز دوشنبه ۳ تیرماه ۱۳۹۸, انسیه عبدالحسینی, زندانی سیاسی محبوس در بند زنان زندان اوین که در حال سپری کردن دوران محکومیت حبس ۲ ساله خود در این زندان است در پی وخامت حال بدلیل ابتلا به بیماری اعصاب به مرکز درمانی خارج از زندان اوین منتقل و بستری شده است. این زندانی سیاسی دارای سابقه بیماری اعصاب می باشد و پیش از این نیز در فروردین ماه سالجاری به مدت ۱۰ روز در مرکز روانپزشکی بستری و تحت درمان قرار گرفته بود و به مرخصی به مدت ۳۷ روز نیز اعزام شده بود. 

بنقل از یک منبع نزدیک به این زندانی سیاسی در گفتگو با گزارشگر حقوق بشر در ایران ضمن اعلام این خبر گفت؛ انسیه عبدالحسینی برای دومین بار طی سالجاری به دلیل عود کردن بیماری اعصاب و روان مجددا به بیمارستان اعصاب و روان در تهران اعزام و آنجا بستری شد. 

این منبع مطلع همچنین گفت؛ در تاریخ ۲۴ فروردین ماه ۱۳۹۸, انسیه عبدالحسینی, به دلیل همین نوع از بیماری که البته با آن دست و پنجه نرم می کند به بیمارستان اعزام شده بود و پس از ۱۰ روز بستری در آن مرکز درمانی به مرخصی ۳۷ روزه نیز اعزام شده بود ولی با توجه به اینکه در طی این مدت ۳۷ روز وی کماکان تحت نظر پزشک متخصص بوده و دوره درمان وی کامل نشد به زندان اوین بازگردانده شد و مجددا در تاریخ ۳ تیرماه به عود کردن بیماری به بیمارستان منتقل و بستری شده است. 

انسیه عبدالحسینی در طی زمانی که در زندان اوین بسر میبرد به بیماری صرع مبتلا بوده و از قرصهای اعصاب و آرام بخش استفاده میکرد و بدلیل وخامت حال به مرکز درمانی رازی«امین آباد» منتقل شده است. 

این زندانی سیاسی  در تجمعات اعتراضی دیماه ۱۳۹۶ توسط نیروهای امینتی در تهران بازداشت و ابتدا به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد، وی  پس از تحمل یک ماه بازداشت و نگهداری در سلول‌های انفرادی  بند۲۰۹ زندان اوین به بند زنان زندان قرچک ورامین منتقل شد. خانم عبدالحسینی بعد از دو ماه نگهداری در زندان قرچک نهایتا در بهمن ۱۳۹۶ با تودیع قرار وثیقه آزاد شد”.

انسیه عبدالحسینی, در تاریخ ۲۱ بهمن ماه ۱۳۹۷ و دقیقا زمانی که در فرودگاه و هنگام خروج از کشور بازداشت شد متوجه شده بود که به صورت غیابی توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست محمد مقیسه از بایت اتهامات: توهین به رهبری و تبلیغ علیه نظام  مورد محاکمه قرار گرفته و به  تحمل  ۳سال حبس تعزیری محکوم شده است. که ۲ سال از محکومیت ولی لازم الاجراء میباشد و این زندانی سیاسی در حال سپری کردن محکومیت حبس ۲ ساله خود در بند زنان زندان اوین میباشد. 

در اعتراضات  دیماه سال ۱۳۹۶ تعداد بسیاری  از  شهروندان در شهرهای مختلف بازداشت و مورد بازجویی قرار گرفتند. طی این اعتراضات در سراسر ایران دستکم ۲۵ تن کشته و حدود ۵ هزار نفر نیز بازداشت شدند.
همچنین برخورداری شهروندان از روند دادرسی عادلانه با حضور هیئت منصفه و وکیل انتخابی از سوی متهم از جمله موارد مورد اشاره در اسناد بین المللی حقوق بشر, از جمله ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر و همچنین ماده ۱۰ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی میباشد. همچنین سرکوب آزادی بیان و بازداشتهای گسترده شهروندان در ایران و صدور حکم حبس برای آنها بدلیل شرکت در تجمعات اعتراضی ناقض اصل آزادی بیان و همچنین ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر میباشد.

 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: