شنبه , ۱۸ آذر , ۱۴۰۲
شنبه, دسامبر 9

اخراج ۲ خبرنگار روزنامه ایران به علت نقد عملکرد وزیر ورزش و جوانان

0
203

حقوق بشر در ایران ـ امروز پنجشنبه ۱۹ مرداد ماه ۱۴۰۲، دو خبرنگار منتقد حمید سجادی ـ وزیر ورزش و جوانان از کار خود در روزنامه ایران اخراج شدند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از صدا و سیما، روز چهارشنبه ۱۸ مرداد ماه ۱۴۰۲، آزاده پیراکوه و محسن آجرلو، دو خبرنگار و فعال رسانه ای شاغل در روزنامه ایران، در پی انتشار مطالب انتقادی از عملکرد وزیر ورزش و جوانان دولت ایراهیم رئیسی، از کار خود اخراح شدند. 

براساس این گزارش، مبنی اخراج محسن آجرلو و آزاده پیراکوه اعتراض و انتقاد این ۲ خبرنگار و فعال رسانه ای به عملکرد ضعیف حمید سجادی، وزیر ورزش و جوانان، عنوان شده است. 

همچنین، اخراج این ۲ خبرنگار در تاریخ ۱۸ مرداد ماه ۱۴۰۲، مصادف با روز خبرنگار به آنها ابلاغ شد. 

در حالی آزاده پیراکوه و محسن آجرلو، بعنوان ۲ خبرنگار و فعال رسانه ای از شغل خود اخراج شدند که طبیعت کار رسانه ای بر انتقاد، اعتراض و نفد عملکرد افراد و به خصوص مسئولان است اما با توجه به فقدان آزادی بیان و عدم تحمل انتقاد در ساختار حکومتی ایران این قبیل برخوردها به دفعات مشاهده شده است. 

سرکوب خبرنگاران و فعالان رسانه ای و ممانعت از انتشار عقاید و دیدگاههای مختلف در یک جامعه به مثابه سرکوب آزادی بیان و اندیشه و ناقض ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ میلادی است. 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d