شنبه , ۱۸ آذر , ۱۴۰۲
شنبه, دسامبر 9

تخلیه پست و انسداد ۳ صفحه اینستاگرام توسط پلیس فتا در ترکمن صحرا

0
192

حقوق بشر در ایران ـ امروز پنجشنبه ۲شهریور ماه ۱۴۰۲، دستکم سه صفحه اینستاگرامی در ترکمن صحرا، توسط پلیس فتا مسدود شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از توهرا، طی روزهای اخیر، ماموران پلیس تبادل ارتباطات در فضای مجازی(فتا)، دستکم ۳ صفحه اینستاگرام که توسط فعالان فضای مجازی در شهرستان ترکن صحرا اداره می شد را پس از تخلیه پستها مسدود کردند. 

براساس این گزارش، صفحات گلی یوشنی، گونای بهرامی و الهه خورشید، سه صفحه اینستاگرامی هستند که توسط پلیس فتا در شهرستان ترکمن صحرا پستهای آن تخلیه و مسدود شده است. 

همچنین، در صفحه این پستها پیامی تحت عنوان (علت انسداد) این ۳ صفحه اینستاگرامی درج شده که در آن به بند ب ماده ۶۳۹ قانون مجازات اسلامی اشاره کرده است. 

سرکوب آزادی بیان و ممانعت از انتشار عقاید و دیدگاههای مختلف در یک جامعه، ناقض ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است. در این مفاد قانونی بر حق افراد بر انتشار افکار، عقاید، نظریات و دیدگاههای سیاسی و عقیدتی بدون محدودیت مرزی تاکید شده است.

اعتراض نسبت به سرکوب و اعمال فشارهای امنیتی و قضایی و فقدان شفافیت قضایی در روند دادرسی به پرونده های متهمان سیاسی ـ امنیتی از جمله مواردی است که در گزارشات دوره ای سازمانهای بین المللی مدافع حقوق بشر در امور ایران به دفعات مد نظر قرار گفته که از جمله آن در تاریخ ۸ فروردین ماه ۱۴۰۲، سازمان عفو بین الملل، در گزارش سالیانه خود اینگونه برخوردها با شهروندان را به شدت محکوم کرد. 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d