•                    
  •                  
چهارشنبه , ۱۳ مهر , ۱۴۰۱
چهارشنبه, اکتبر 5

بازداشت سعید ناصری, شهروند بهائی ساکن تهران

0
651

روز دوشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۷, سعید ناصری شهروند بهائی ساکن تهران با مراجعه به دادسرای امنیت تهران واقع در زندان اوین بازداشت شده است.

به گزارس حقوق بشر در ایران, روزدوشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۷, سعید ناصری شهروند بهائی ساکن تهران که جهت پیگیری وضعیت همسرش افسانه امامی و برادر وی حمید ناصری که نامبردگان در بازداشت نیروهای امنیتی بسر میبرند به زندان اوین مراجعه کرده بود بازداشت شده است.افسانه امامی همسر سعید ناصری در تاریخ ۱۳ بهمن ماه سالجاری توسط نیروهای امنیتی بازداشت و سپس به زندان اوین منتقل شده بود. 

لازم به ذکر است که حمید ناصری برادر آقای  سعید ناصری صبح هنگام به تاریخ ۲۰ اسفند ماه سالجاری توسط نیروهای امنیتی و در مقابل محل کسب خود بازداشت و به بازداشتگاه منتقل شده بود. سعید ناصری جهت پیگیری و ضعیت بازداشت همسرش افسانه امامی چندین مرتبه به دادسرای اوین مراجعه کرده بود.

روز دوشنبه بصورت تلفنی به خانواده خود از بزداشتش اطلاع رسانی کرده بود.  حائز اهمیت است که در عصر ۱۳ بهمن ماه سالجاری نیروهای امنیتی با هجوم به منزل افسانه امامی در حضور سعید ناصری همسر وی اقدام به تفتیش منزل کرده و برخی وسائل شخصی از قبیل: لب تاب, کامپیوتر, کتب و جزوات ایشان را نیز ضبط و پس از حضور افسانه امامی اقدام به بازداشت وی کرده و وی را به همراه خود بردند.

همچنین حمید امامی در تاریخ  ۲۰ اسفند ماه سالجاری و قبل از ظهر در مقابل محل کسب خود توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان اوین منتقل شده بود.

بازداشت بدون تفهیم اتهام از جمله موارد ناقض اسناد بین المللی حقوق بشر از جمله ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و همچنین ماده    ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ میباشد که بر ممنوعیت بلاتکلیفی افراد در بازداشت تاکید کرده است.

سرکوب بهائیان ایران ناقض اسناد بین المللی حقوق بشر از جمله ماده ۲ اعلامیه جهانی حقوق بشر و همچنین ماده ۱۸ و ۱۹ این سند معتبر بین المللی و همچنین ماده ۱۸ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی نیز میباشد.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.