•                  
شنبه , ۰۶ آذر , ۱۴۰۰
شنبه, نوامبر 27

اعتصاب غذای مهدی خانی پور, زندانی سیاسی محبوس در زندان شیبان اهواز

0
388

“مهدی خانی پور”, زندانی سیاسی محبوس در زندان شیبان اهواز بدلیل آنچه که ممانعت مسئولان این زندان با تقاضای مرخصی وی بوده دست به اعتصاب غذای اعتراضی زده است.

به گزارش حقوق بشر در ایران, “مهدی خانی پور(حلفی) ” فعال سیاسی محبوس در زندان شیبان اهواز که در حال سپری کردن محکومیت حبس ۱۷ خود در این زندان است در اعتراض به  آنچه که محرومیت وی از حق مرخصی و ممانعت ممسئولان این زندان با درخواست مرخصی وی بوده است دست به اعتصاب غذا زده است. یک منبع مطلع در گفتگو با گزارشگر حقوق بشر در ایران ضمن تائید خبر اعتصاب غذای این زندانی سیاسی گفت, “مهدی خانی پور(حلفی)” از چندی پیش در اعتراض به محرومیت از حق مرخصی دست به اعتصاب غذای اعتراضی زده بود و هفته گذشته از بند زندان به سلول انفرادی منتقل شده است.  این منبع مطلع در ادامه گفت, از زمان انتقال “مهدی خانی پور” هیچ اطلاعی از وضعیت وی در دست نیست و حتی خانواده وی هم در نگرانی از وضعیت جسمی و سلامت وی هستند. لازم به ذکر است که مهدی خانی پور(حلفی) فعال سیاسی محبوس در زندان شیبان اهواز طی ماههای اخیر این دومین بار است که دست به اعتصاب غذای اعتراضی زده است.

پیش‌ از این و در دى‌ماه سال گذشته، این زندانی سیاسی در اعتراض به ممانعت مسئولین از شرکت در مراسم تدفین پدرش دست به  اعتصاب غذا زده بود. مهدى خانى‌پور و خانواده وی بعد از فوت کریم خانی پور، از مقامات قضایی و امنیتی اهواز جهت حضور این زندانی سیاسی در مراسم تدفین پدرش درخواست مرخصی کرده‌اند، اما در نهایت با درخواست آنها مخالفت شده و از حضور وی در مراسم جلوگیری شده بود.

مهدی خانی پور (حلفی)، فرزند کریم، متولد ۱۳۶۳ و از اهالی روستای تلبومه واقع در شمال اهواز است. وی در تاریخ ۴ فروردین ۱۳۹۳ توسط ماموران اداره اطلاعات اهواز بازداشت و در پی آن از بابت اتهامات “محاربه” و “عضویت در گروه موسوم به الاحوازیه” از سوی شعبه ۴ دادگاه انقلاب اهواز به ۱۷ سال حبس تعزیری محکوم شد.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: