•                  
جمعه , ۲۳ مهر , ۱۴۰۰
شنبه, اکتبر 16

بازداشت یک شهروند ساکن خوزستان توسط نیروهای امنیتی

0
470
سجاد دیلمی

روز پنجشنبه اول فروردین ۱۳۹۸,  سجاد دیلمی, شهروند ساکن شهرستان کارون واقع در استان خوزستان توسط ماموران اداره اطلاعات این شهر بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده است.

به گزارش حقوق بشر در ایران، روز پنجشنبه اول فروردین ماه ۱۳۹۸، سجاد دیلمی، شهروند ساکن شهرستان کارون واقع در استان خوزستان توسط نیروهای اداره اطلاعات این شهر بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده است.
بنقل از یک منبع نزدیک به این شهروند در گفتگو با گزارشگر حقوق بشر در ایران, سجاد دیلمی، ۲۲ ساله، فرزند رحیم و ساکن منطقه شکاره شهرستان کارون در استان خوزستان بوده است.
همچنین علیرغم پیگیری‌ها و مراجعات فراوان خانواده این شهروند بازداشتی به مراکز امنیتی و قضایی، تا لحظه تنظیم این گزارش اطلاع دقیقی در خصوص دلیل بازداشت، محل نگهداری و وضعیت وی به دست نیامده است.

بازداشت بدون تفهیم اتهام شهروندان از جمله موارد نقض حقوق بشر است که در اسناد بین المللی حقوق بشر از جمله ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و همچنین ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ بر این نکته تاکید دارد که: هر كس‌ دستگير مي‌شود بايد در موقع‌ دستگير شدن‌ از جهات‌ (علل‌) آن‌ مطلع‌ شود و در اسرع‌ وقت‌ اخطاريه‌اي‌ دائر بهر گونه‌ اتهاميكه‌ به‌ او نسبت‌ داده‌ مي‌شود دريافت‌ دارد.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: