•                  
یک شنبه , ۰۵ بهمن , ۱۳۹۹
یکشنبه, ژانویه 24

مظفر پیرنیا پس از اتمام بازجوئی با تودیع وثیقه بطور موقت آزاد شد

0
109

حقوق بشر در ایران – امروز پنجشنبه ۳۰ مرداد ماه ۱۳۹۹, مظفر پیرنیا, شهروند اهل ارومیه پس از اتمام مراحل بازجوئی و تفهیم اتهام با تودیع قرار وثیقه از بازداشت آزاد شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز پنجشنبه ۳۰ مرداد ماه ۱۳۹۹, مظفر پیرنیا, اهل روستای حکی واقع در بخش سیلونای شهرستان ارومیه پس از اتمام مراحل بازجوئی و تفهیم اتهام با تودیع قرار وثیقه ای به مبلغ ۷۰۰ میلیون تومان بطور موقت و تا اتمام مراحل دادرسی از بازداشت آزاد شد. 

براساس این گزارش اتهام منتسب به مظفر پیرنیا همکاری با یکی از احزاب کُرد مخالف نظام عنوان شده و این شهروند باید در انتظار ابلاغ تاریخ دادرسی بر پرونده قضائی خود باشد. 

در تاریخ ۲۵ تیر ماه ۱۳۹۹, مظفر پیرنیا, پس از اتمام بازجوئی و تفهیم اتهام در بازداشتگاه اطلاعات سپاه المهدی  ارومیه به اندرزگاه ۱ سالن ۲ زندان مرکزی ارومیه منتقل شده بود. 

مظفر پیرنیا , اوایل خرداد ماه ۱۳۹۹, توسط ماموران اطلاعات سپاه المهدی بازداشت و برای بازجوئی و تفهیم اتهام به بازداشتگاه این ارگان امنیتی در ارومیه منتقل شده بود. 

بازداشت افراد بدون تفهیم اتهام فرد و عدم امکان دسترسی به وکیل برای متهم از جمله موارد ناقض اسناد بین المللی حقوق بشر, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و همچنین ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ می باشد. 

همچنین برخورداری افراد از حق دادرسی عادلانه از جمله حقوق سلب نشدنی میباشد که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر بر آن تاکید شده است.

در اکثر موارد بازداشتهای فراقانونی و خودسرانه با اتهاماتی واحی و در راستای سرکوب آزادی بیان و عقیده افراد می باشد که در اسناد بین المللی حقوق بشر, ماده ۱۹ اعلامیه جهانی و همچنین ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ که بر عدم سرکوب افراد بر مبنای آزادی بیان و عقیده تاکید شده میباشد. با توجه به مفهوم اصل آزادی بیان هر انسانی محق است تا به هر طریق ممکن بتواند عقاید و نظریات و دیدگاههای خود را بدون ملاحظات مرزی و به هر شکل ممکن منتشر کند. 

 در ماده ۵ از قانون آئین دادرسی کیفری بر اطلاع یافتن متهم در اسرع وقت از اتهامات انتسابی و فراهم کردن حق دسترسی به وکیل . سایر حقوق دفاعی مذکور در قانون نیز مورد تاکید قرار گرفته است اما برخوردهای فراقانونی از سوی ارگانهای امنیتی ناقض قوانینی است که خود تدوینگر آن بودند و ادعای عمل بر آن را دارند.

برچسب هافعال سیاسیزندان مرکزی ارومیهاحزاب کرد ایرانبازداشت و بیخبریاحزاب اپوزیسیون کرداحزاب در ایرانبازداشت شهروندان کرداحزاب کورد در ایراناحزاب کوردحقوق شهروندی در ایرانارتباط با احزاب کورداحزاب مسلح کورداحزاب کوردیاحزاب کردسرکوب احزاب در ایراناحزاب کُرد مخالف نظامشهروندان کرد در ایرانسرکوب شهروندان کورد در ایراناحزاب سیاسی ایراناحزاب کردیاحزاب کوردی در ایرانهمکاری با احزاب کوردشهروندان کردهمکاری با احزاب کوردینقض سرکوب احزاباحزابسرکوب فعالان مدنی در ایرانارتباط با احزاب کوردیاحزاب مسلحسرکوب شهروندان کرد در ایراناحزاب ضد جمهوری اسلامیاحزاب کرد مسلحسرکوب شهروندان کورد ایرانفعال سیاسی کورداحزاب سیاسینقض حقوق شهروندان کورد در ایراناحزاب سیاسی کرداحزاب سیاسی در ایرانسرکوب احزاب سیاسی در ایراناحزاب کورد سیاسیاحزاب مخالف نظامسرکوب شهروندان کورداحزاب متخاصمسرکوب شهروندان کردکردستان احزاب کوردیاحزاب کرد مخالف نظاماحزاب کردمخالف نظاماحزاب کورد مخالف نظامعضویت در احزاب مخالف نظاماحزاب سیاسی اپوزیسیونهمکاری با احزاب مخالف نظاماحزاب مسلح کرداحزاب مسلح مخالف نظاماحزاب کورد مخالفاحزاب سیاسی کوردسرکوب احزاب کوردسرکوب احزاب کورد مخالف نظامنقض حقوق شهروندی فعالان مدنی در ایراناحزاب کرد مخالفزندانیان سیاسی زندان مرکزی ارومیهاحزاب سیاسی مخالف نظاماحزاب کرد مخالف نطامعضویت در احزاب و گروههاهمکاری در احزاب مخالف نظامهمکاری با احزاب اپوزیسیوناحزاب در کردستاناحزاب کرد نخالف نظامتبلیغ علیه نظام به نفع احزاب کرد مخالف نظامعضویت در یکی از احزاب اپوزیسیونهمکاری با احزاب کورد مخالف نظاماحزاب سیاسی کرد مخالف نظامشهروندان کرد ایرانعضویت در احزاب کرد مخالف نظاماحزاب کرد سیاسی در ایرانهمکاری با یکی از احزاب کرد مخالف نظامهمکاری با یکی از احزاب اپوزیسیونهمکاری با احزاب کرد مخالف نظامبازداشت و بیخبری از شهرونداناحزاب کردستاناحزاب کوردستاناقدام علیه امنیت ملی از طریق همکاری با احزاب کرد مخالف نظامفعال سیاسی کردشهروندان کرد در جمهوری اسلامیهمکاری با احزاب کورد مخالف جمهوری اسلامیسرکوب شهروندان کرد در جمهوری اسلامیعضویت در احزاب کوردشهروندان کرد زندانی سیاسیسرکوب احزاب سیاسی کورد مخالف نظامفعال سیاسی در ایراناحزاب سیاسی کورد مخالف نظامسرکوب احزاب کردنقض حقوق شهروندان کرد در ایراناحزاب کورد مخالف جمهوری اسلامیمظفرپیرنیامظفر پیرنیابازداشت مظفر پیرنیافعال سیاسی زندان مرکزی ارومیهمظفر پیرنیا فعال سیاسیروستای حکیروستای حکی ارومیه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: