•                  
شنبه , ۲۴ مهر , ۱۴۰۰
شنبه, اکتبر 16

انتقال یک شهروند به زندان مرکزی ارومیه همزمان با اتمام مراحل بازجوئی

0
431

حقوق بشر در ایران – امروز شنبه ۴ مرداد ماه ۱۳۹۹, مظفر پیرنیا, اهل روستای حکی از توابع ترگور واقع در استان آذربایجان غربی, پس از اتمام مراحل بازجوئی و تفهیم اتهام در بازداشتگاه اطلاعات سپاه المهدی به زندان مرکزی ارومیه منتقل شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از کُردپا, روز چهارشنبه ۲۵ تیر ماه ۱۳۹۹, مظفر پیرنیا, ساکن روستای حکی از توابع شهرستان ارومیه پس از اتمام بازجوئی های در بازداشتگاه اداره اطلاعات سپاه المهدی به اندرزگاه ۱ الن ۲ زندان مرکزی ارومیه منتقل شد. 

اتهاماتی که مظفر پیرنیا در طی دوران بازجوئی تفهیم شده مرتبط با همکاری با یکی از احزاب کُرد مخالف نظام عنوان شده است. 

مظفر پیرنیا , اوایل خرداد ماه ۱۳۹۹, توسط ماموران اطلاعات سپاه المهدی بازداشت و برای بازجوئی و تفهیم اتهام به بازداشتگاه این ارگان امنیتی در ارومیه منتقل شده بود. 

بازداشت افراد بدون تفهیم اتهام و محرومیت از دسترسی به وکیل برای متهم از جمله موارد ناقض اسناد بین المللی حقوق بشر, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است. 

همچنین برخورداری افراد از روند دادرسی عادلانه از جمله حقوق سلب نشدنی است که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر بر آن تاکید شده است.

در اکثر موارد بازداشتهای خودسرانه در راستای سرکوب آزادی بیان و عقیده است که در ماده ۱۹ اعلامیه جهانی و ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی بر آن تاکید شده است.

 در ماده ۵ از قانون آئین دادرسی کیفری بر اطلاع یافتن متهم در اسرع وقت از اتهامات انتسابی و فراهم کردن حق دسترسی به وکیل . سایر حقوق دفاعی مذکور در قانون نیز مورد تاکید قرار گرفته است اما برخوردهای فراقانونی از سوی ارگانهای امنیتی ناقض قوانینی است که خود تدوینگر آن بودند و ادعای عمل بر آن را دارند.

برچسب هامظفر پیرنیامظفرپیرنیانقض حقوق شهروندان کورد در ایراننقض حقوق شهروندان کرد در ایراناحزاباحزاب مخالف نظاماحزاب مسلح کورداحزاب کورداحزاب کورد مخالفاحزاب کورد مخالف نظاماحزاب کورد مخالف جمهوری اسلامیاحزاب کورد در ایراناحزاب کورد سیاسیاحزاب کوردیاحزاب کوردی در ایراناحزاب کوردستاناحزاب کُرد مخالف نظاماحزاب کرداحزاب کرد مخالفاحزاب کرد مخالف نطاماحزاب کرد مخالف نظاماحزاب کرد مسلحاحزاب کرد ایراناحزاب کرد سیاسی در ایراناحزاب کردمخالف نظاماحزاب کردیاحزاب اپوزیسیون کرداحزاب در ایراناحزاب سیاسیاحزاب سیاسی مخالف نظاماحزاب سیاسی کورداحزاب سیاسی کرداحزاب سیاسی کرد مخالف نظاماحزاب سیاسی ایراناحزاب سیاسی در ایراناطلاعات سپاهاطلاعات سپاه پاسداراناطلاعات سپاه ارومیهبازجویی در اداره اطلاعاتبازجویی در اطلاعات سپاهبازجویان اطلاعات سپاهبازجوئیبازجوئی در اداره اطلاعاتبازجوئی در بنددوالفبازجوئی در بازداشتگاهبازجوئی در بازداشتگاه اطلاعات سپاهبازداشت مظفر پیرنیابازداشت شهروندان کوردبازداشت شهروندان کورد در ایرانبازداشت شهروندان کردبازداشتگاه اطلاعات سپاهبازداشتگاه اطلاعات سپاه پاسدارانبازداشتگاه اطلاعات سپاه ارومیهحقوق بشرحقوق بشر ایرانحقوق بشر در ایرانحقوق بشر در جمهوری اسلامیحقوق شهروندیحقوق شهروندی در ایرانحقوق شهروندی درایرانسپاه المهدیسازمان اطلاعات سپاهسرکوب شهروندان کوردسرکوب شهروندان کورد ایرانسرکوب شهروندان کورد در ایرانسرکوب شهروندان کردسرکوب شهروندان کرد در ایرانسرکوب شهروندان کرد در جمهوری اسلامیشهروندان کوردشهروندان کورد ایرانشهروندان کورد در ایرانشهروندان کورد در جمهوری اسلامیشهروندان کورد زندانی سیاسیشهروندان کردشهروندان کرد ایرانشهروندان کرد در ایرانشهروندان کرد در جمهوری اسلامیشهروندان کرد زندانی سیاسیشهروندان شهروندان کرد در ایران

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: