•                  
چهارشنبه , ۰۱ بهمن , ۱۳۹۹
چهارشنبه, ژانویه 20

جلسه دادرسی به پرونده علی مجتهدزاده، وکیل دادگستری برگزار شد

0
136

حقوق بشر در ایران – امروز سه شنبه ۱۸ شهریور ماه ۱۳۹۹، جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده علی مجتهدزاده،  وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر، توسط شعبه ۲۹ دادگاه انقلاب تهران برگزار شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران، امروز سه شنبه ۱۸ شهریور ماه ۱۳۹۹، علی مجتهدزاده، وکیل دادگستری ساکن تهران، توسط شعبه ۲۹ دادگاه انقلاب تهران با اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام محاکمه و این فعال حقوق بشر دفاعیات خود از بابت اتهام مذکور به دادگاه ارائه کرد. 

این وکیل دادگستری با انتشار متنی در صفحه شخصی خود ضمن تائید تشکیل جلسه دادرسی بر پرونده قضائی خود اعلام کرد پس از اتمام جلسه دادرسی در انتظار صدور و ابلاغ حکم طی روزهای آتی است. 

علی مجتهدزاده، در تاریخ ۱۹ خرداد ماه ۱۳۹۹, توسط ماموران امنیتی در تهران بازداشت و پس از انتقال به شعبه بازپرسی دادسرای امنیت و طی مراحل بازجوئی و بازپرسی در تاریخ ۲۰ خرداد ماه ۱۳۹۹ با تودیع قرار وثیقه تا اتمام مراحل دادرسی از زندان اوین آزاد شد. 

برخورداری افراد از حق دادرسی عادلانه از جمله حقوق سلب نشدنی هست که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر بر آن تاکید شده است.

در اکثر موارد بازداشتهای فراقانونی و خودسرانه با اتهامات واحی و در راستای سرکوب آزادی بیان و عقیده افراد است که در اسناد بین المللی حقوق بشر, ماده ۱۹ اعلامیه جهانی و ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ بر ممنوعیت آن تاکید شده است. 

 با توجه به مفهوم اصل آزادی بیان هر انسانی محق است تا به هر طریق ممکن بتواند عقاید و نظریات و دیدگاههای خود را بدون ملاحظات مرزی و به هر شکل ممکن منتشر کند. 

 در ماده ۵ از قانون آئین دادرسی کیفری بر اطلاع یافتن متهم در اسرع وقت از اتهامات انتسابی و فراهم کردن حق دسترسی به وکیل . سایر حقوق دفاعی مذکور در قانون نیز مورد تاکید قرار گرفته است اما برخوردهای فراقانونی از سوی ارگانهای امنیتی ناقض قوانینی است که خود تدوینگر آن بودند و ادعای عمل بر آن را دارند.

برچسب هافعال حقوق بشر علی مجتهدزادهفعالیت تبلیغیفعالیت تبلیغی علیه نظاممحاکمه علی مجتهدزادهوکلای حقوق بشروکلای حقوق بشریوکلای حقوق بشری در ایرانوکلای دادگستریوکلای دادگستری در ایرانوکلای دادگستری در جمهوری اسلامیوکیل دادگستریوکیل دادگستری علی مجتهدزادهبازداشت علی مجتهدزادهتبلیغ علیه نظامتبلیغ علیه نظام از طریق فعالیت در فضای رسانه ایتبلیغ علیه نظام به نفع احزاب کرد مخالف نظامحقوق نقض حقوق بشر در ایرانحقوق بشرحقوق بشر حقوق شهروندیحقوق بشر د ر ایرانحقوق بشر در ایرانحقوق بشر در جمهوری اسلامیحقوق بشر در جمهوری اسلامی ایرانحقوق بشر در جمهوری اسلامی در ایرانحقوق بشر درایرانحقوق بشر زندانیان سیاسیسیدعلی مجتهدزادهسرکوب وکلاسرکوب وکلا در ایرانسرکوب وکلای حقوق بشر در ایرانسرکوب وکلای دادگستر یسرکوب وکلای دادگستریسرکوب وکلای دادگستری در ایرانشعبه 29دادگاه انقلاب تهرانشعبه ۲۹دادگاه انقلاب تهرانشعبه بیست و نه دادگاه انقلاب تهرانشعبه29 دادگاه انقلاب تهرانشعبه29دادگاه انقلاب تهرانشعبه۲۹ دادگاه انقلاب تهرانشعبه۲۹دادگاه انقلاب تهرانعلی مجتهد زاده وکیل دادگستریعلی مجتهدزادهعلی مجتهدزاده فعال حقوق بشرعلی مجتهدزاده وکیل پایه یک دادگستریعلی مجتهدزاده وکیل دادگستری

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: