•                    
  •                  
دوشنبه , ۰۴ مهر , ۱۴۰۱
دوشنبه, سپتامبر 26

محکومیت امیرحسین میر خلیلی, از فعالان عرفان حلقه به تحمل ۱۳ سال حبس تعزیری

0
1006

حقوق بشر در ایران – امروز سه شنبه ۵فروردین ماه ۱۳۹۹, شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست محمد مقیسه با صدور دادنامه ای امیرحسین میر خلیلی, از فعالان عرفان حلقه را در مجموع به تحمل ۱۳ سال حبس تعزیری, ۷۴ ضربه شلاق محکوم کرد. جلسه دادرسی بر پرونده این فعال عرفان حلقه در تاریخ ۲۷ بهمن ماه ۱۳۹۸ برگزار شده بود. در صورت تائید این حکم توسط دادگاه تجدید نظر و اعمال ماده ۱۳۴ از قانون مجازات اسلامی اشد مجازت یعنی تحمل ۱۰ سال حبس تعزیری برای امیرحسین میرخلیلی اجرائی خواهد شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز سه شنبه ۵ فروردین ماه ۱۳۹۹, امیرحسین میرخلیلی, از طرفداران عرفان حلقه که پیش از این و در تاریخ ۲۷ بهمن ماه سال گذشته توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست محمد مقیسه از بابت اتهامات “اقدام علیه امنیت از طریق اداره گروه و جمعیت با هدف بر هم زدن امنیت کشور با سازماندهی و فراخوانی تجمعات غیرقانونی در حمایت از محمدعلی طاهری”, “فعالیت تبلیغی علیه نظام” و “تشویش اذهان عمومی از طریق نشر اکاذیب در فضای مجازی” محاکمه شده بود در مجموع به تحمل ۱۳ سال حبس تعزیری, ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد. این حکم در تاریخ ۵ اسفند ماه ۱۳۹۸ به امیرحسین میرخلیلی ابلاغ شد. در صورت قطعی شدن این حکم در دادگاه تجدیدنظر، از این میزان با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی مجازات اشد یعنی ۱۰ سال حبس تعزیری در خصوص وی قابل اجرا خواهد بود.

براساس دادنامه صادره توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران امیر حسین میرخلیلی از بابت اتهام “اقدام علیه امنیت از طریق اداره گروه و جمعیت با هدف بر هم زدن امنیت کشور با سازماندهی و فراخوانی تجمعات غیرقانونی در حمایت از محمدعلی طاهری” به ۱۰ سال حبس، از بابت اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام” به ۱ سال حبس و از بابت اتهام “تشویش اذهان عمومی از طریق نشر اکاذیب در فضای مجازی” به ۲ سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق و در مجموع به تحمل ۱۳ سال حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق با احتساب ایام بازداشت محکوم شده است.

در متن دادنامه صادره در خصوص آقای میرخلیلی که مملو از کلمات نامناسب متداول دستگاه قضائی ایران است، آمده است: “در زمان تحمل محکومیت محمدعلی طاهری نامبرده به اقدامات خود بر علیه امنیت کشور به بهانه در حبس بودن محمدعلی طاهری با فراخوان زنان و مردان معلوم الحال به اجتماعات غیرقانونی و اغتشاش فراخوانده و خود شخصا با زنان معلوم الحال دست در دست آنان با در دست گرفتن بنرها و پلاکاردها بر علیه نظام و در حمایت از زندانیان معاند نظام اغتشاشات و اجتماعات غیرقانونی را رهبری نموده. نامبرده از سال ۱۳۹۲ تا سال ۱۳۹۶ بیش از ۹۰ تجمع و اغتشاش غیرقانونی و هنجار شکن در داخل کشور برقرار نموده و ۱۵۰ تجمع حمایتی در کشورهای معاند نظام توسط عناصر ضد انقلاب و منافقین در دفاع از فرقه ضاله حلقه صورت گرفته. متهم سید امیرحسین میرخلیلی از سال ۱۳۹۱ عضو گروه غیرقانونی فرقه حلقه بوده در راستای اهداف منحرفانه گروه اقدام به برگزاری کلاس های غیرقانونی فرقه ضاله برای به انحراف کشاندن زنان و مردان و سست نمودن پایه های اعتقادی آنان و در نتیجه براندازی نرم نظام جمهوری اسلامی تلاش نمود. نامبرده ادمین و سازنده یکی از مهمترین کانالهای تلگرامی فرقه حلقه با نام مطالبات جهانی برای آزادی محکوم محمدعلی طاهری بوده. در این کانال جمعیت ۸ هزار نفری را سازمان دهی و هدایت می‌کرد و از طریق آن کانال رفتارهای اعتراض علیه نظام را طراحی نموده. نامبرده از طریق این گروه علاوه بر راه اندازی کمپین الف مثل استاد با عناصر ضد انقلاب ارتباط داشته و افراد را تشویق به ارسال پیام های صوتی تصویری در حمایت از محکوم طاهری نموده. از طریق این کانال اطلاع رسانی جهت تجمعات غیرقانونی، ارتباط گیری با مدعیان حقوق بشری را انجام می‌داده. تجمعات سال ۱۳۹۵ از مهر ماه تا اسفند ماه و تجمعات ۲۲/۰۶/۹۶ – نامبرده با ارسال پیامک های کذب از وضعیت پرونده قضائی محکوم طاهری به اعضای گروه و نمایندگان مجلس شورای اسلامی اقدام به نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی نموده و شماره تلفن تعدادی از نمایندگان را در گروه گذاشته و با تهیه متن اعتراض، آن را در اختیار اعضا قرار می‌داده. نامبرده با سیاه نمایی علیه نظام از وضعیت زندانیان و محکومان فتنه و معاند نظام و گروه‌های سلطنت طلب و منافقین در دفاع از محکومین درآمده. در ارتباط با احمد شهید نماینده شورای حقوق بشر و موسسه استنفورد و با ارسال نامه های سراسر کذب محکوم طاهری منتج به موضع گیری احمد شهید علیه نظام جمهوری اسلامی و وضعیت حقوق بشر می شده. نامبرده به قصد تشویش اذهان عمومی اقدام به نشر اکاذیب از طریق ارسال اخبار کذب به افراد و رسانه های ضد انقلاب اقدام نموده و در صفحه اینستاگرام خود مطالب کذب و تجمعات غیر قانونی و اعتراض در سطح خیابان ها از جمله سال ۱۳۹۵ در مقابل بیمارستان بقیه الله و مجلس شورای اسلامی نموده و افراد را از طریق کانال و گروه تحت مدیریت خود به تجمع و اعتراضات خیابانی فراخوانده. نامبرده دارای سابقه محکومیت در رابطه با اخلال در نظم و آسایش از طریق حضور در تجمعات غیرقانونی داشته که تعلیق شده و مجددا فعالیت های خود را علیه نظام ادامه داده است.”

لازم به ذکر است, در تاریخ ۲۷ بهمن ماه ۱۳۹۸< جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات امیرحسین میرخلیلی, توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست محمد مقیسه جهت رسیدگی به اتهامات این فعال عرفان حلقه برگزار شده بود. 

امیرحسین میر خلیلی, در تاریخ ۲۱ شهریورماه ۱۳۹۶ در پی یروش ماموران قرارگاه ثارالله سپاه پاسداران به منزل شخصی وی پس از تفتیش منزل و ضبط وسائل شخصی از قبیل گوشی تلفن همراه, مدارک تحصیلی, دست نوشته ها, دسته چک وی را ضبط کرده و سپس این فعال مذهبی را بازداشت و بازداشتگاه این ارگان امنیتی واقع در بند۲ الف سپاه واقع در زندان اوین منتقل کردند. 

این فعال عرفان حلقه در تاریخ ۱ آذر ماه ۱۳۹۶, پس از اتمام مراحل بازجوئی و تفهیم اتهام از سوی بازپرسی دادسرای امنیت « دادسرای مقدس » واقع در زندان اوین با تودیع قرار وثیقه ای به مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان بطور موقت و تا اتمام مراحل دادرسی از بازداشت آزاد شد.

در تاریخ ۱۰ مهر ماه ۱۳۹۸و پس از اتمام جلسه تفهیم اتهام امیرحسین میر خلیلی, توسط محمد مقیسه, قرار بازداشت وی از ۱۰۰ میلیون تومان به ۲ میلیارد تومان افزایش پیدا کرد و امیرحسین میرخلیلی بدلیل عدم توانائی در تامین مبلغ وثیقه مذکور بازداشت و روانه زندان اوین شد. 

سرکوب دگراندیشان مذهبی در ایران ناقض اسناد بین المللی حقوق بشر از جمله ماده ۱۸ و ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و همچنین ماده ۱۸میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۸۶ میباشد که بر حق افراد بر حق تغییر دین و انجام مناسک مذهبی بدون ترس و تبلیغات مذهبی را برای افراد بدون محدودیت آزاد دانسته است.

همچنین برخورداری افراد از حق روند دادرسی عادلانه از جمله حقوق سلب نشدنی میباشد که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر نیز بر آن تاکید شده است.

“ابراهیم رئیسی”, رئیس قوه قضائیه, در تاریخ ۱۲ آبان ماه ۱۳۹۸,  با حضور در جلسه شورای عالی حقوق بشر در جمهوری اسلامی که با حضور “علی شمخانی” و “غلامحسین محسنی اژه ای” دو تن دیگر از اعضای ارشد در قوه قضائیه و شورای عالی امنیتی ملی جمهوری اسلامی برگزار شده بود از حکومت جمهوری اسلامی با عنوان حکومتی یاد کرد که در ریشه و بطن ساختاری برابری کامل با اصول حقوق بشر دارد!

همچنین علی خامنه ای, رهبر جمهوری اسلامی, به دفعات در صحبتهای خود ادعا کرده که در ایران هیچ شهروندی به صرف انتقاد مورد پیگرد قضائی و بازداشت قرار نمی گیرد که اینگونه رفتارهای قهرآمیز حقیقت ماجرا از سرکوب و گسترش فضای امنیتی در ایران را نشان می دهد و گویای این امر است که حاکمان جمهوری اسلامی اساتید بزرگ در سفسطه, مغالطه و تفسیر به رای هستند. 

برچسب هافعالان عرفان حلقهمحمد مقیسه دادگاه انقلابمحمدمقیسهنقض حقوق پیروان سایر ادیان در ایراننقض حقوق بشرنقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامینقض حقوق بشرد ر ایرانهواداران محمد علی طاهریهواداران عرفان حلقهوضعیت قضائی پیروان سایر ادیان در ایرانپیروان ادیانپیروان ادیان در ایرانپیروان سایر ادیانپیروان سایر ادیان ایر انپیروان سایر ادیان در ایرانپیروان سایر ادیان در جمهوری اسلامیپیروان سایر در ایراناقلیتهای مذهبی در ایرانبنیانگذار عرفان حلقهبازداشت هوادارن عرفان حلقه در مشهدبازداشت پیروان عرفان حلقه در اردبیلجلسه دادرسیحقوق پیروان سایر ادیان در ایرانحقوق بشر در ایرانحبس تعزیریدستگیری هواداران عرفان حلقه در اصفهانسرکوب پیروان ادیانسرکوب پیروان ادیان در ایرانسرکوب پیروان سایر ادیانسرکوب پیروان سایر ادیان در ایرانسرکوب اقلیت های مذهبی در ایرانسرکوب عرفان حلقهشعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهرانشعبه۲۸دادگاه انقلاب تهرانصدور حکم حبس تعزیریطرفداران عرفان حلقه در ایرانعرفانعرفان حلقهعرفان حلقه در ایرانعرفانهای نو ظهورعرفانهای نوظهور

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.