•                    
  •                  
سه شنبه , ۱۱ بهمن , ۱۴۰۱
سه‌شنبه, ژانویه 31

بازداشت رفیق و فؤاد سلیمی توسط نیروهای امنیتی در سنندج

0
177

حقوق بشر در ایران – امروز چهارشنبه ۹آذر ماه ۱۴۰۱، ماموران امنیتی در شهر سنندج مرکز استان کردستان، دو تن از شهروندان را بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کردند.

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از کولبر نیوز، روز دوشنبه ۷ آذر ماه ۱۴۰۱، رفیق سلیمی و فرزند وی فؤاد سلیمی، ساکن‌شهر سنندج مرکز استان کردستان، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

براساس این گزارش، بازداشت رفیق سلیمی و پسر وی فؤاد سلیمی در پی یورش نیروهای امنیتی به محل کار فؤاد سلیمی صورت گرفته است.

تا لحظه تنظیم این خبر از مکان نگهداری، نام ارگان بازداشت کننده، مصادیق حقوقی اتهامات و روند حقوق پرونده رفیق سلیمی و فؤاد سلیمی اطلاعی در دست نیست.

سرکوب شهروندان و طرح اتهامات براساس سناریو ارگانهای امنیتی، ناقض ماده ۱۹ اعلامیه جهانی و  ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است.

عدم امکان دسترسی به وکیل و محرومیت فرد از دسترسی به سایر ملزومات در یک فرآیند دادرسی ناقض ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است.

همچنین برخورداری افراد از حق دادرسی عادلانه توسط قاضی، بازجو و بازپرس بیطرف از جمله حقوقی است که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر به آن تاکید شده است.

 در ماده ۵ از قانون آئین دادرسی کیفری بر اطلاع یافتن متهم در اسرع وقت از اتهامات انتسابی و فراهم کردن حق دسترسی به وکیل و سایر حقوق دفاعی مذکور در قانون تاکید شده است.

برچسب هاشهرسنندجسرکوب آزادی بیاناحزاب کورد مخالفهمکاری با احزاب کورد مخالف جمهوری اسلامیبازداشت شهروندان کرد ایرانفؤادسلیمیبازداشت شهروندان کردمنشور حقوق شهروندیبازداشت شهروندان کورد در ایرانیورش نیروهای امنیتیسنندج کردستانفوادسلیمیحقوق بشر در ایراناحزاب کورد در ایرانشهر سنندجبازداشت شهروندان معترضبازداشت شهروندان کوردبازداشت،فواد سلیمینیروهای امنیتیاحزاب کوردکردستان احزاب کوردیاحزاب کرد مخالفورد احزاب کوردبازداشت بی خبریاستان کردستاناحزاب کرد مخالف نظامسرکوب آزادی اندیشه در ایرانسرکوب احزاب کردبازداشتگاه امنیتیبازداشت شهرونداناحزاب کوردی در ایرانحقوق بشر ایرانهمکاری با احزاب کورد مخالف نظاماحضار و بازداشت شهرونداننقض حقوق بشر ایرانمحرومیت از حقوق شهروندیهمکاری با احزاب کورداحزاب کورد مخالف نظامهمکاری با یکی از احزاب کرد مخالف نظاماحضاروبازداشت شهروندانرفیق سلیمیسنندجهمکاری با احزاب کوردیهمکاری با احزاب کرد مخالف نظامبازداشت شهروندان کرد در ایرانفؤاد سلیمی

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.