•                    
  •                  
شنبه , ۰۸ بهمن , ۱۴۰۱
شنبه, ژانویه 28

بازداشت ماموستا حسن فتحی خضرلکی، توسط نیروهای امنیتی در بوکان

0
80

حقوق بشر در ایران – امروز دوشنبه ۲۶دی ماه ۱۴۰۱، ماموران امنیتی در روستای قازلیان از توابع شهرستان بوکان، یک روحانی اهل سنت را بازداشت کردند.

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از کُردپا، در ساعات پایانی یکشنبه ۲۵ دی ماه ۱۴۰۱، ماموستا حسن فتحی خضرلکی، روحانی اهل سنت و امام‌ جمعه روستای قازلیان از توابع شهرستان بوکان در استان آذربایجان غربی، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

براساس این گزارش، ماموران امنیتی هنگام بازداشت ماموستا حسن فتحی خضرلکی از ارائه حکم قضایی سر باز زدند.

تا لحظه تنظیم این خبر از مکان نگهداری، نام ارگان بازداشت بازداشت کننده و مصادیق حقوقی اتهامات این فعال مذهبی اهل سنت اطلاعی در دست نیست. 

سرکوب پیروان اهل سنت و اقلیتهای مذهبی، ناقض اسناد بین المللی حقوق بشر از جمله ماده ۲،  ۱۸ و ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و همچنین ماده ۱۸ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی است.

همچنین برخورداری افراد از حق روند دادرسی عادلانه توسط دادگاهی بی طرف از جمله موارد مورد تاکید شده در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر است.

عدم امکان دسترسی به وکیل و محرومیت فرد از دسترسی به سایر ملزومات در یک فرآیند دادرسی ناقض ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است.

 در ماده ۵ از قانون آئین دادرسی کیفری بر اطلاع یافتن متهم در اسرع وقت از اتهامات انتسابی و فراهم کردن حق دسترسی به وکیل و سایر حقوق دفاعی مذکور در قانون تاکید شده است.

برچسب هافعالیت اقلیتهای مذهبیماموستاماموستا حسن فتحیماموستا حسن فتحی خضرلکیماموستاحسن فتحیماموستاحسن فتحی خضرلکیمحاکمه شهروندان کوردمحاکمه شهروندان کردمحرومیت از حقوق شهروندی اقلیتهای مذهبینقض حقوق اقلیتهای مذهبی در ایراننقض حقوق شهروندی اقلیتهای مذهبینقض حقوق شهروندان کورد در ایراننقض حقوق شهروندان کرد در ایراننمایندگان اقلیتهای مذهبی در ایرانپیروان اقلیتهای مذهبیاقلیتهای مذهبیاقلیتهای مذهبی در ایراناقلیتهای مذهبی در جمهوری اسلامیاهل تسنن کردستاناهل تسنن بوکاناهل سنت کردستاناهل سنت بوکانبوکانبوکان آذربایجان غربیبوکان آذربایجانغربیبازداشت شهروندان کوردبازداشت شهروندان کورد در ایرانبازداشت شهروندان کردبازداشت شهروندان کرد ایرانبازداشت شهروندان کرد در ایرانحسن فتحیحسن فتحی خضرلکیروستای قازلیانروستای قازلیان از توابع بوکانروستای قازلیان از توابع شهرستان بوکانسرکوب شهروندان کوردسرکوب شهروندان کورد ایرانسرکوب شهروندان کورد در ایرانسرکوب شهروندان کردسرکوب شهروندان کرد ایرانسرکوب شهروندان کرد در ایرانسرکوب شهروندان کرد در جمهوری اسلامیسرکوب شهروندان شهروندان کوردشهروندان کوردشهروندان کورد اهل تسننشهروندان کورد اهل سنتشهروندان کورد ایرانشهروندان کردشهروندان کرد اهل تسننشهروندان کرد اهل سنتشهروندان کرد در ایرانشهروندان کرد در جمهوری اسلامیشهروندان کرد زندانی سیاسیشهروندان کرد،شهرستان بوکانشهرستان بوکان آذربایجان غربی

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.