•                  
چهارشنبه , ۲۸ مهر , ۱۴۰۰
چهارشنبه, اکتبر 20

بازداشت ۲ شهروند ساکن شهرستان مرودشت توسط نیروهای امنیتی

0
199

حقوق بشر در ایرانامروز پنجشنبه ۴ دی ماه ۱۳۹۹، ماموران امنیتی شهرستان مرودشت ۲ شهروند ساکن این شهرستان را به اتهام « نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی » بازداشت کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از رُکنا، روز چهارشنبه ۳ دی ماه ۱۳۹۹، فرشید زینلی، فرمانده انتظامی شهرستان مرودشت از بازداشت ۲ تن از فعالان شبکه های اجتماعی ساکن این شهرستان به اتهام « نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی » و تشکیل پرونده قضائی بر علیه آنها خبر داد. 

فرمانده انتظامی شهرستان مرودشت بدون اشاره به مشخصات هویتی افراد بازداشت شده در تشریح این خبر گفت: “افراد بازداشت شده به علت انتشار اخباری خلاف واقع مبنی بر آدم ربائی منجر به ربوده شدن ۲ دختر نوجوان ساکن مرودشت پس از طی مراحل بازجوئی و بازپرسی با اتهام « نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی » مورد تفهیم اتهام قرار گرفتند.”

اعلام بر جرم بر علیه فعالان شبکه های اجتماعی، مصداق سرکوب آزادی بیان و عقیده و ناقض  ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر  و ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است که بر محق بودن افراد بر انتشار افکار و عقایدشان بدون محدودیتهای مرزی تاکید میکند است. 

عدم امکان دسترسی به وکیل برای متهم ناقض, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶، است. 

همچنین برخورداری افراد از حق روند دادرسی عادلانه از جمله حقوق سلب نشدنی است که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر نیز بر آن تاکید شده است.

اعتراف گیری اجباری به ضرب و شتم و تهدید بر افراد از جمله مصادیق بارز نقض اسناد بین المللی حقوق بشر و همچنین میثاق های بین المللی حقوق مدنی و سیاسی میباشد. در ماده ۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر و همچنین در ماده ۷ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی به صراحت کلام بر ممنوعیت شکنجه افراد تاکید شده است.

برچسب هافرشید زینلیفرشیدزینلیفعال فضای مجازیفعال فضای مجازی در ایرانفعال شبکه های اجتماعیفعالین شبکه های اجتماعیفعالان فضای مجازی در ایرانفعالان شبکه های اجتماعینیروی انتظامینیروی انتظامی شهرستان مرودشتکاربران شبکه های اجتماعیپلیس فتاپلیس فتا در ایرانپلیس امنیتاحضار و بازداشتاحضار به پلیس فتابازداشتبازداشت و بلاتکلیفیبازداشت و بی خبریبازداشت و بی خبری از شهروندانبازداشت و بیخیریبازداشت و بیخبریبازداشت و بیخبری از شهروندانبازداشت و سرکوب آزادی بیانبازداشت شهروندانبازداشت شهروندان در مرودشتبازداشت شهروندان در ایرانبازداشتگاهسرکوب فعالان شبکه های اجتماعیسرکوب آزادیسرکوب آزادی قلمسرکوب آزادی قلم در ایرانسرکوب آزادی مطبوعات در ایرانسرکوب آزادی اندیشه در ایرانسرکوب آزادی بیانسرکوب آزادی بیان و قلمسرکوب آزادی بیان و قلم در ایرانسرکوب آزادی بیان و اندیشهسرکوب آزادی بیان و اندیشه در ایرانسرکوب آزادی بیان و عقیدهسرکوب آزادی بیان و عقیده در ایرانسرکوب آزادی بیان در ایارنسرکوب آزادی بیان در ایرانسرکوب آزادی بیان در ایران 4سرکوب آزادی بیان در جمهوری اسلامیسرکوب آزادی عقیدهسرکوب آزادی عقیده در ایرانسرکوب شهروندان در ایرانشهرستان مرودشتشبکه های اجتماعیشبکه های اجتماعی در ایران

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: