سه شنبه , ۰۴ مهر , ۱۴۰۲
چهارشنبه, سپتامبر 27

بازداشت عظیمه ناصری، شهروند ساکن بوکان توسط نیروهای امنیتی

0
1280

حقوق بشر در ایران – امروز دوشنبه ۲۲ دی ماه ۱۳۹۹، ماموران امنیتی شهرستان بوکان از توابع استان آذربایجان غربی، عظیمه ناصری، شهروند ساکن این شهرستان را بازداشت کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران، روز شنبه ۲۰ دی ماه ۱۳۹۹، عظیمه ناصری، شهروند ساکن شهرستان بوکان از توابع استان آذربایجان غربی، در پی یورش ماموران امنیتی به منزل شخصی وی در این شهرستان بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. 

در این گزارش، کُردپا، به نقل از یک منبع مطلع آورده که ماموران امنیتی بدون ارائه حکم قضائی به منزل شخصی جلال امینی، یورش برده و همسر وی عظیمه ناصری را پس از تفتیش منزل و ضبط اقلام شخصی بازداشت کرده و به همراه خود بردند. 

لازم به ذکر است، عظیمه ناصری، از لحظه بازداشت امکان برقراری هیچگونه تماس تلفنی و یا  ملاقات ندارد و از حق دسترسی به وکیل و سایر حقوق شهروندی یک متهم هم محروم مانده است.

همچنین علیرغم پیگیری های همسر این شهروند از مکان نگهداری و اتهامات وی اطلاعی در دسترس نیست. 

سرکوب شهروندان ناقض اصل آزادی بیان و همچنین ناقض, ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است که بر حق افراد بر انتشار آزادانه افکار و عقاید و نظریات و دیدگاههای سیاسی و عقیدتی تاکید شده است. 

عدم امکان دسترسی به وکیل در مراحل بازجوئی و بازپرسی و محرومیت فرد از دسترسی به سایر ملزومات در یک فرآیند دادرسی ناقض, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است. 

همچنین برخورداری افراد از حق روند دادرسی عادلانه از جمله حقوق سلب نشدنی میباشد که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر نیز بر آن تاکید شده است.

 در ماده ۵ از قانون آئین دادرسی کیفری بر اطلاع یافتن متهم در اسرع وقت از اتهامات انتسابی و فراهم کردن حق دسترسی به وکیل و سایر حقوق دفاعی مذکور در قانون نیز مورد تاکید قرار گرفته است اما برخوردهای فراقانونی از سوی ارگانهای امنیتی ناقض قوانینی است که خود تدوینگر آن بودند و ادعای عمل بر آن را دارند.

برچسب هاحقوق بشرنقض حقوق بشراحزاب کوردنقض حقوق شهروندان کورد در ایراناداره اطلاعات بوکاناحزاب کرد مخالفاحزاب کوردستانحقوق نقض حقوق بشر در ایرانحقوق بشر در ایرانشهروندان کورد در ایراناحزاب کوردیاحزاب کوردی در ایرانحقوق بشر در جمهوری اسلامیاحزاب کورد مخالف نظامبازداشتگاه اداره اطلاعات بوکانشهروندان کرد در جمهوری اسلامیبازداشت شهروندان کورداحزاب کرد ایرانشهروندان کوردنقض حقوق بشرد ر ایرانشهروندان کرداحزاب سیاسی کردحقوق بشر درایراناحزاب کرد مخالف نطامشهروندان کورد در جمهوری اسلامیتفتیش منزل شهروندانکردستاننقض حقوق شهروندی در ایرانبازداشت خودسرانههمکاری با احزاب کوردیاحزاب کورد سیاسینقض حقوق بشر در جمهوری اسلامینقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی در ایرانعظیمه ناصریاستان کردستانبازداشت شهرونداناحزاب کردشهروندان کورد ایرانسرکوب شهروندان کورداحزاب کورد مخالفاحزاب سیاسی کرد مخالف نظامشهروندان کورد زندانی سیاسیشهربوکانتفتیش منزلبازداشت شهروندان کردشهروندان کرد در ایرانسرکوب شهروندان کرد در ایرانسرکوب شهروندان کردحقوق بشر در جمهوری اسلامی ایرانشهروندان کرد ایرانشهروندان کرد زندانی سیاسیبوکان استان کردستاننقض حقوق شهروندیشهرستان بوکانسرکوب شهروندان کورد در ایراناحزاب کرد مسلحاحزاب کرد مخالف نظامحقوق بشر زندانیان سیاسیاحزاب کرد سیاسی در ایرانزندان شهرستان بوکانبازداشت عظیمه ناصرینقض حقوق بشر در ایراناحزاب کورد در ایراناحزاب کردیسرکوب شهروندان کورد ایراناحزاب کردمخالف نظامبازداشت شهروندان کورد در ایرانبازداشت و بیخبری از شهروندانبازداشت خودسرانه شهروندان

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: