•                  
شنبه , ۰۹ اسفند , ۱۳۹۹
شنبه, فوریه 27

بازداشت عظیمه ناصری، شهروند ساکن بوکان توسط نیروهای امنیتی

0
139

حقوق بشر در ایران – امروز دوشنبه ۲۲ دی ماه ۱۳۹۹، ماموران امنیتی شهرستان بوکان از توابع استان آذربایجان غربی، عظیمه ناصری، شهروند ساکن این شهرستان را بازداشت کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران، روز شنبه ۲۰ دی ماه ۱۳۹۹، عظیمه ناصری، شهروند ساکن شهرستان بوکان از توابع استان آذربایجان غربی، در پی یورش ماموران امنیتی به منزل شخصی وی در این شهرستان بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. 

در این گزارش، کُردپا، به نقل از یک منبع مطلع آورده که ماموران امنیتی بدون ارائه حکم قضائی به منزل شخصی جلال امینی، یورش برده و همسر وی عظیمه ناصری را پس از تفتیش منزل و ضبط اقلام شخصی بازداشت کرده و به همراه خود بردند. 

لازم به ذکر است، عظیمه ناصری، از لحظه بازداشت امکان برقراری هیچگونه تماس تلفنی و یا  ملاقات ندارد و از حق دسترسی به وکیل و سایر حقوق شهروندی یک متهم هم محروم مانده است.

همچنین علیرغم پیگیری های همسر این شهروند از مکان نگهداری و اتهامات وی اطلاعی در دسترس نیست. 

سرکوب شهروندان ناقض اصل آزادی بیان و همچنین ناقض, ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است که بر حق افراد بر انتشار آزادانه افکار و عقاید و نظریات و دیدگاههای سیاسی و عقیدتی تاکید شده است. 

عدم امکان دسترسی به وکیل در مراحل بازجوئی و بازپرسی و محرومیت فرد از دسترسی به سایر ملزومات در یک فرآیند دادرسی ناقض, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است. 

همچنین برخورداری افراد از حق روند دادرسی عادلانه از جمله حقوق سلب نشدنی میباشد که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر نیز بر آن تاکید شده است.

 در ماده ۵ از قانون آئین دادرسی کیفری بر اطلاع یافتن متهم در اسرع وقت از اتهامات انتسابی و فراهم کردن حق دسترسی به وکیل و سایر حقوق دفاعی مذکور در قانون نیز مورد تاکید قرار گرفته است اما برخوردهای فراقانونی از سوی ارگانهای امنیتی ناقض قوانینی است که خود تدوینگر آن بودند و ادعای عمل بر آن را دارند.

برچسب هاحقوق بشرحقوق بشر در ایراناحزاب کرد ایرانکردستاناستان کردستانتفتیش منزلنقض حقوق شهروندینقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق بشرشهروندان کورد در ایرانشهروندان کوردنقض حقوق شهروندی در ایرانبازداشت شهروندانبازداشت شهروندان کردشهرستان بوکاناحزاب کورد در ایراناحزاب کورداحزاب کوردینقض حقوق بشرد ر ایرانبازداشت خودسرانهاحزاب کردشهروندان کرد در ایرانسرکوب شهروندان کورد در ایراناحزاب کردیاحزاب کوردی در ایرانشهروندان کردهمکاری با احزاب کوردیشهروندان کورد ایرانسرکوب شهروندان کرد در ایراناحزاب کرد مسلحسرکوب شهروندان کورد ایراننقض حقوق شهروندان کورد در ایرانحقوق بشر در جمهوری اسلامیاحزاب سیاسی کرداحزاب کورد سیاسیسرکوب شهروندان کوردسرکوب شهروندان کرداحزاب کرد مخالف نظاماحزاب کردمخالف نظاماداره اطلاعات بوکاناحزاب کورد مخالف نظامحقوق بشر درایراناحزاب کورد مخالفحقوق بشر در جمهوری اسلامی ایرانحقوق بشر زندانیان سیاسیبازداشت شهروندان کورد در ایراناحزاب کرد مخالفبازداشتگاه اداره اطلاعات بوکاناحزاب کرد مخالف نطامنقض حقوق بشر در جمهوری اسلامیاحزاب سیاسی کرد مخالف نظامشهروندان کرد ایراناحزاب کرد سیاسی در ایرانبازداشت و بیخبری از شهرونداناحزاب کوردستانشهروندان کرد در جمهوری اسلامیشهروندان کورد در جمهوری اسلامینقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی در ایرانشهروندان کورد زندانی سیاسیشهروندان کرد زندانی سیاسیزندان شهرستان بوکانبازداشت خودسرانه شهروندانحقوق نقض حقوق بشر در ایرانبازداشت شهروندان کوردتفتیش منزل شهروندانعظیمه ناصریشهربوکانبوکان استان کردستانبازداشت عظیمه ناصری

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: