•                  
شنبه , ۱۱ تیر , ۱۴۰۱
شنبه, جولای 2

بازداشت سیروان کریم زاده توسط نیروهای امنیتی

0
345

حقوق بشر در ایران – امروز دوشنبه ۲۲ دی ماه۱۳۹۹، ماموران امنیتی شهرستان مریوان، سیروان کریم‌زاده، شهروند اهل این شهرستان را بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران، روز شنبه ۲۰ دی ماه ۱۳۹۹، سیروان کریم‌زاده، فعال محیط زیست ساکن شهرستان مریوان، در پی یورش ماموران امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. 

براساس این گزارش، ماموران امنیتی پس از بازداشت سیروان کریم زاده، این فعال مدنی را به مکان نامعلومی منتقل کردند و این شهروند از حق هرگونه تماس تلفنی، ملاقات و حق دسترسی به وکیل محروم مانده است. 

 در ماده ۵ از قانون آئین دادرسی کیفری بر اطلاع یافتن متهم در اسرع وقت از اتهامات انتسابی و فراهم کردن حق دسترسی به وکیل و سایر حقوق دفاعی مذکور در قانون نیز مورد تاکید قرار گرفته است اما برخوردهای فراقانونی از سوی ارگانهای امنیتی ناقض قوانینی است که خود تدوینگر آن هستند و فقط ادعای عمل بر آن را دارند.

بازداشت افراد بدون تفهیم اتهام فرد و عدم امکان دسترسی به وکیل برای متهم از جمله موارد ناقض اسناد بین المللی حقوق بشر, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است. 

همچنین برخورداری افراد از حق روند دادرسی عادلانه از جمله حقوق سلب نشدنی میباشد که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر نیز بر آن تاکید شده است.

اعتراف گیری با ضرب و شتم و تهدید، نقض اسناد بین المللی حقوق بشر است. در ماده ۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر و همچنین در ماده ۷ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی به صراحت کلام بر ممنوعیت شکنجه افراد تاکید شده است.

برچسب هااستان کردستاناحزاب کورداحزاب کردیبازداشت و بازجوئیبازداشت و بی خبریاحزاب کرد مخالف نظاماحزاب کرد مخالفبازداشت و سرکوب آزادی بیانشهروندان کورد زندانی سیاسیشهر مریوانشهروندان کورد در ایرانبازداشتگاهشهروندان کورد ایراننقض حقوق شهروندان کورد در ایراناحزاب کردمخالف نظاماداره اطلاعات مریواندادگاه انقلاب شهرستان مریوانشهروندان کرد زندانی سیاسیشهروندان کورد در مریوانبازداشتشهروندان کوردشهرداری مریواناحزاب کوردی در ایرانسرکوب شهروندان کرد در ایرانفعالان محیط زیست بازداشت شدهاحزاب کورد مخالف نظاماحزاب کرد مخالف نطاماحزاب کرد سیاسی در ایرانزندان شهر مریوانشهروندان کرد در مریوانمریوانبازداشت و بلاتکلیفیبازداشت شهروندان در ایرانفعال محیط زیستاحزاب کرد مسلحاحزاب سیاسی کردفعالان محیط زیستیاطلاعات سپاه مریوانبازداشت شهروندان کوردسیروان کریم زادهاحزاب کرد ایرانبازداشت شهرونداناحزاب کوردیبازداشت فعالان محیط زیستفعال محیط محیط زیستزندان مرکزی مریوانفعال محیط زستفعالان محیط زیست در بازداشتبازداشت و بیخبری از شهروندانمریوان استان کردستانبازداشت سیروان کریم زادهکردستانشهرستان مریواناحزاب کردشهروندان کردسرکوب فعالان محیط زیستاحزاب کورد سیاسیاحزاب کورد مخالفروستای نی شهرستان مریواناحزاب کوردستانشهرستان مریوان استان کردستانبازداشت و بیخبری از سیروان کریم زادهفعالان محیط زیستبازداشت شهروندان کردشهروندان کرد در ایرانهمکاری با احزاب کوردیسرکوب شهروندان کورد ایرانسرکوب شهروندان کوردبازداشت شهروندان کورد در ایراناحزاب سیاسی کرد مخالف نظامشهروندان کرد در جمهوری اسلامیفعالان محیط زیست در ایرانبازداشت و بیخبریاحزاب کورد در ایرانسرکوب شهروندان کورد در ایرانسرکوب فعالان محیط زیست در ایرانزندان مریوانسرکوب شهروندان کرددادگاه انقلاب مریوانشهروندان کرد ایرانشهروندان کورد در جمهوری اسلامیفعالان محیط زیست در جمهوری اسلامی

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: