•                  
شنبه , ۰۱ آبان , ۱۴۰۰
شنبه, اکتبر 23

بازداشت سیروان کریم زاده توسط نیروهای امنیتی

0
240

حقوق بشر در ایران – امروز دوشنبه ۲۲ دی ماه۱۳۹۹، ماموران امنیتی شهرستان مریوان، سیروان کریم‌زاده، شهروند اهل این شهرستان را بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران، روز شنبه ۲۰ دی ماه ۱۳۹۹، سیروان کریم‌زاده، فعال محیط زیست ساکن شهرستان مریوان، در پی یورش ماموران امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. 

براساس این گزارش، ماموران امنیتی پس از بازداشت سیروان کریم زاده، این فعال مدنی را به مکان نامعلومی منتقل کردند و این شهروند از حق هرگونه تماس تلفنی، ملاقات و حق دسترسی به وکیل محروم مانده است. 

 در ماده ۵ از قانون آئین دادرسی کیفری بر اطلاع یافتن متهم در اسرع وقت از اتهامات انتسابی و فراهم کردن حق دسترسی به وکیل و سایر حقوق دفاعی مذکور در قانون نیز مورد تاکید قرار گرفته است اما برخوردهای فراقانونی از سوی ارگانهای امنیتی ناقض قوانینی است که خود تدوینگر آن هستند و فقط ادعای عمل بر آن را دارند.

بازداشت افراد بدون تفهیم اتهام فرد و عدم امکان دسترسی به وکیل برای متهم از جمله موارد ناقض اسناد بین المللی حقوق بشر, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است. 

همچنین برخورداری افراد از حق روند دادرسی عادلانه از جمله حقوق سلب نشدنی میباشد که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر نیز بر آن تاکید شده است.

اعتراف گیری با ضرب و شتم و تهدید، نقض اسناد بین المللی حقوق بشر است. در ماده ۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر و همچنین در ماده ۷ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی به صراحت کلام بر ممنوعیت شکنجه افراد تاکید شده است.

برچسب هافعال محیط محیط زیستفعال محیط زیستفعال محیط زستفعالان محیط زیستفعالان محیط زیست بازداشت شدهفعالان محیط زیست در ایرانفعالان محیط زیست در بازداشتفعالان محیط زیست در جمهوری اسلامیفعالان محیط زیستیمریوانمریوان استان کردستاننقض حقوق شهروندان کورد در ایرانهمکاری با احزاب کوردیکردستاناحزاب کورداحزاب کورد مخالفاحزاب کورد مخالف نظاماحزاب کورد در ایراناحزاب کورد سیاسیاحزاب کوردیاحزاب کوردی در ایراناحزاب کوردستاناحزاب کرداحزاب کرد مخالفاحزاب کرد مخالف نطاماحزاب کرد مخالف نظاماحزاب کرد مسلحاحزاب کرد ایراناحزاب کرد سیاسی در ایراناحزاب کردمخالف نظاماحزاب کردیاحزاب سیاسی کرداحزاب سیاسی کرد مخالف نظاماداره اطلاعات مریواناستان کردستاناطلاعات سپاه مریوانبازداشتبازداشت فعالان محیط زیستبازداشت و بلاتکلیفیبازداشت و بی خبریبازداشت و بیخبریبازداشت و بیخبری از سیروان کریم زادهبازداشت و بیخبری از شهروندانبازداشت و بازجوئیبازداشت و سرکوب آزادی بیانبازداشت سیروان کریم زادهبازداشت شهروندانبازداشت شهروندان کوردبازداشت شهروندان کورد در ایرانبازداشت شهروندان کردبازداشت شهروندان در ایرانبازداشتگاهدادگاه انقلاب مریواندادگاه انقلاب شهرستان مریوانروستای نی شهرستان مریوانزندان مریوانزندان مرکزی مریوانزندان شهر مریوانسیروان کریم زادهسرکوب فعالان محیط زیستسرکوب فعالان محیط زیست در ایرانسرکوب شهروندان کوردسرکوب شهروندان کورد ایرانسرکوب شهروندان کورد در ایرانسرکوب شهروندان کردسرکوب شهروندان کرد در ایرانشهر مریوانشهروندان کوردشهروندان کورد ایرانشهروندان کورد در مریوانشهروندان کورد در ایرانشهروندان کورد در جمهوری اسلامیشهروندان کورد زندانی سیاسیشهروندان کردشهروندان کرد ایرانشهروندان کرد در مریوانشهروندان کرد در ایرانشهروندان کرد در جمهوری اسلامیشهروندان کرد زندانی سیاسیشهرداری مریوانشهرستان مریوانشهرستان مریوان استان کردستان

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: