•                  
یک شنبه , ۰۱ خرداد , ۱۴۰۱
یکشنبه, می 22

آرام یوسفی توسط نیروهای امنیتی سنندج بازداشت شد

0
563

حقوق بشر در ایران – امروز چهارشنبه ۲۴ دی ماه۱۳۹۹، ماموران اداره اطلاعات سنندج مرکز استان کردستان، آرام یوسفی، شهروند ساکن این شهرستان را بازداشت کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از کُردپا، روز شنبه ۲۰ دی ماه ۱۳۹۹، آرام یوسفی – متولد: ۱۳۶۹ – فرزند: محمد – ساکن شهرستان سنندج مرکز استان کردستان، توسط ماموران اداره اطلاعات این شهرستان بازداشت و جهت بازجوئی به بازداشتگاه این ارگان امنیتی منتقل شد. 

براساس این گزارش، بازداشت آرام یوسفی هنگامی صورت گرفت که وی در خیابان در حین رانندگی خودروی وی متوقف شد و ماموران امنیتی پس از بازداشت وی خودروی آرام یوسفی را توقیف کرده و وی را به بازداشتگاه این ارگان امنیتی منتقل کردند. 

از لحظه بازداشت آرام یوسفی، از حق برقراری هرگونه ارتباط و تماس تلفنی با خارج از محل بازداشت خود و همچنین از حقوق شهروندی یک متهم محروم مانده است. 

بازداشت افراد بدون تفهیم اتهام فرد و عدم امکان دسترسی به وکیل برای متهم از جمله موارد ناقض اسناد بین المللی حقوق بشر, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است. 

همچنین برخورداری افراد از حق روند دادرسی عادلانه از جمله حقوق سلب نشدنی میباشد که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر نیز بر آن تاکید شده است.

اعتراف گیری با ضرب و شتم و تهدید، نقض اسناد بین المللی حقوق بشر است. در ماده ۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر و همچنین در ماده ۷ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی به صراحت کلام بر ممنوعیت شکنجه افراد تاکید شده است.

برچسب هابازداشتاحزاب کرد ایرانکردستانبازداشت و بیخبریاستان کردستاناداره اطلاعاتاداره اطلاعات سنندجشهروندان کورد در ایرانشهروندان کوردبازداشت و بلاتکلیفیسرکوب شهروندان در ایرانبازداشت شهروندانسرکوب شهروندانبازداشت شهروندان کرداحزاب کورد در ایراناحزاب کوردبازداشتگاهشهرستان سنندجبازداشت شهروندان در ایراناحزاب کوردیاحزاب کردشهروندان کرد در ایرانسرکوب شهروندان کورد در ایراناحزاب کردیاحزاب کوردی در ایرانشهروندان کردهمکاری با احزاب کوردیبازداشت و بازجوئیشهروندان کورد ایرانسرکوب شهروندان کرد در ایرانربازداشت و بیخبریاحزاب کرد مسلحسرکوب شهروندان کورد ایرانبازداشت و بی خبریشهر سنندجنقض حقوق شهروندان کورد در ایراناحزاب سیاسی کردبازداشت وبیخبریاحزاب کورد سیاسیسرکوب شهروندان کوردسرکوب شهروندان کرداحزاب کرد مخالف نظاماحزاب کردمخالف نظاماحزاب کورد مخالف نظامبازداشت و بلاتکلیفی در بازداشتبازداشت و تفهیم اتهاماحزاب کورد مخالفبازداشت شهروندان کورد در ایرانبازداشت و بیخیریاحزاب کرد مخالفاحزاب کرد مخالف نطامدادگاه کیفری شهرستان سنندجاحزاب سیاسی کرد مخالف نظامشهروندان کرد ایرانبازداشت و سرکوب آزادی بیاناحزاب کرد سیاسی در ایرانبازداشت و بازجوییبازداشت و بیخبری از شهرونداناحزاب کوردستانشهروندان کرد در جمهوری اسلامیشهروندان کورد در جمهوری اسلامیشهروندان کورد زندانی سیاسیشهروندان کرد زندانی سیاسیدادگاه انقلاب شهرستان سنندجزندان مرکزی در شهرستان سنندجشهرستان سنندج فعالان کارگریبازداشت شهروندان کوردبازداشتگاه نیروهای امنیتیبازداشت و بلاتکلیفی شهروندانشهروندان کوردایرانبازداشت و بی خبری از شهروندانبازداشت و اجرای حکم حبسبازداشت شهروندان کورد در سردشتشهروندان کورد جمهوری اسلامیسرکوب شهروندان شهروندان کوردشهروندان کورد در مریوانبازداشت و بازجویی از شهروندانشهروندان کورد ارومیهبخش سروان شهرستان سنندجبازداشت و بازجوئی از شهروندانآرام یوسفیبازداشت آرام یوسفی

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: