•                    
  •                  
پنج شنبه , ۱۴ مهر , ۱۴۰۱
پنج‌شنبه, اکتبر 6

آرام یوسفی توسط نیروهای امنیتی سنندج بازداشت شد

0
713

حقوق بشر در ایران – امروز چهارشنبه ۲۴ دی ماه۱۳۹۹، ماموران اداره اطلاعات سنندج مرکز استان کردستان، آرام یوسفی، شهروند ساکن این شهرستان را بازداشت کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از کُردپا، روز شنبه ۲۰ دی ماه ۱۳۹۹، آرام یوسفی – متولد: ۱۳۶۹ – فرزند: محمد – ساکن شهرستان سنندج مرکز استان کردستان، توسط ماموران اداره اطلاعات این شهرستان بازداشت و جهت بازجوئی به بازداشتگاه این ارگان امنیتی منتقل شد. 

براساس این گزارش، بازداشت آرام یوسفی هنگامی صورت گرفت که وی در خیابان در حین رانندگی خودروی وی متوقف شد و ماموران امنیتی پس از بازداشت وی خودروی آرام یوسفی را توقیف کرده و وی را به بازداشتگاه این ارگان امنیتی منتقل کردند. 

از لحظه بازداشت آرام یوسفی، از حق برقراری هرگونه ارتباط و تماس تلفنی با خارج از محل بازداشت خود و همچنین از حقوق شهروندی یک متهم محروم مانده است. 

بازداشت افراد بدون تفهیم اتهام فرد و عدم امکان دسترسی به وکیل برای متهم از جمله موارد ناقض اسناد بین المللی حقوق بشر, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است. 

همچنین برخورداری افراد از حق روند دادرسی عادلانه از جمله حقوق سلب نشدنی میباشد که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر نیز بر آن تاکید شده است.

اعتراف گیری با ضرب و شتم و تهدید، نقض اسناد بین المللی حقوق بشر است. در ماده ۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر و همچنین در ماده ۷ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی به صراحت کلام بر ممنوعیت شکنجه افراد تاکید شده است.

برچسب هااستان کردستانسرکوب شهرونداناحزاب کردبازداشت و بازجوئینقض حقوق شهروندان کورد در ایراناحزاب کورد مخالف نظاماحزاب کرد مخالف نطاماحزاب کوردستانبازداشت شهروندان کوردسرکوب شهروندان شهروندان کورداداره اطلاعاتبازداشت شهروندان کردشهروندان کرد در ایرانشهروندان کورد ایراناحزاب سیاسی کرددادگاه کیفری شهرستان سنندجشهروندان کرد در جمهوری اسلامیبازداشتگاه نیروهای امنیتیشهروندان کورد در مریواناداره اطلاعات سنندجاحزاب کورد در ایرانسرکوب شهروندان کورد در ایرانسرکوب شهروندان کرد در ایرانبازداشت وبیخبریبازداشت و بلاتکلیفی در بازداشتاحزاب سیاسی کرد مخالف نظامشهروندان کورد در جمهوری اسلامیبازداشت و بلاتکلیفی شهروندانبازداشت و بازجویی از شهروندانشهروندان کورد در ایراناحزاب کورداحزاب کردیربازداشت و بیخبریاحزاب کورد سیاسیبازداشت و تفهیم اتهامشهروندان کرد ایرانشهروندان کورد زندانی سیاسیشهروندان کوردایرانشهروندان کورد ارومیهبازداشتشهروندان کوردبازداشتگاهاحزاب کرد مسلحسرکوب شهروندان کورداحزاب کورد مخالفبازداشت و سرکوب آزادی بیانشهروندان کرد زندانی سیاسیبازداشت و بی خبری از شهروندانبخش سروان شهرستان سنندجاحزاب کرد ایرانبازداشت و بلاتکلیفیشهرستان سنندجاحزاب کوردی در ایرانسرکوب شهروندان کورد ایرانسرکوب شهروندان کردبازداشت شهروندان کورد در ایراناحزاب کرد سیاسی در ایراندادگاه انقلاب شهرستان سنندجبازداشت و اجرای حکم حبسبازداشت و بازجوئی از شهروندانکردستانسرکوب شهروندان در ایرانبازداشت شهروندان در ایرانشهروندان کردبازداشت و بی خبریاحزاب کرد مخالف نظامبازداشت و بیخیریبازداشت و بازجوییزندان مرکزی در شهرستان سنندجبازداشت شهروندان کورد در سردشتآرام یوسفیبازداشت و بیخبریبازداشت شهرونداناحزاب کوردیهمکاری با احزاب کوردیشهر سنندجاحزاب کردمخالف نظاماحزاب کرد مخالفبازداشت و بیخبری از شهروندانشهرستان سنندج فعالان کارگریشهروندان کورد جمهوری اسلامیبازداشت آرام یوسفی

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.